
Справа № 349/1461/19
Провадження № 3/349/696/19
П О С Т А Н О В А
іменем України
13 вересня 2019 року м. Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Могила Р.Г., розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянина України, українця, який не працює,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 19 серпня 2019 року о 16 год. 35 хв. в с.Кутці Рогатинського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом Део Ланос, реєстраційний номер НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9 (а) Правил дорожнього руху. Огляд на стан сп`яніння водія проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою визнав та пояснив, що в місцевому кафе випив половину бакала пива після чого керував автомобілем. Був зупинений працівниками поліції оскільки під час руху транспортним засобом не був пристебнутий ременем безпеки. Останні запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу. Він погодився та пройшов такий огляд із застосуванням приладу «Драгер». Вказав, що у нього викликає сумнів такий показник проміле алкоголь в крові.
Заслухавши пояснення особи, яка звинувачується у вчиненні адміністративного правопорушення, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення,передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується дослідженими в процесі судового розгляду доказами.
Відповідно до ст. 245 КУпАП серед завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінка доказів здійснюється органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному, повному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
Вимогами ст.280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу серія ОБ №100175 від 19 серпня 2019 року, роздруківкою проведеного тесту для встановлення стану алкогольного сп`яніння газоаналізатора Алкотест № 6810 від 19 серпня 2019 року, рапортом поліцейського СРПП №1 Рогатинського віділення поліції Тисменицького відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області Декальчука Р.С. від 19 серпня 2019 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 19 серпня 2019 року, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 19 серпня 2019 року, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 19 серпня 2019 року.
Зокрема, з протоколу про адміністративне правопорушення серія ОБ №100175 від 19 серпня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом 19 серпня 2019 року о 16 год 35 хв. в с.Кутці Рогатинського району в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9 (а) Правил дорожнього руху.
Згідно роздрукованих на папері приладу «Drager Alcotest 6810» показників о 17 год. 10 хв. 19 серпня 2019 року у ОСОБА_1 виявлено 3,32 проміле алкоголю в крові. Останнє калібрування даного спеціального технічного засобу проведено 10 жовтня 2018 року.
З акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 19 серпня 2019 року, час складення 17 год. 10 хв. огляд ОСОБА_4 на стан алкогольного сп`яніння проведений за допомогою приладу Drager Alcotest 6810, у зв`язку із виявленням працівниками поліції у нього ознак алкогольного сп`яніння. Результат огляду 3,32 промілле. З результатом ОСОБА_1 погодився, що підтверджується його підписом в акті.
З письмових пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 від 19 серпня 2019 року, які долучені до матеріалів справи вбачається, що водій ОСОБА_4 в їхній присутності погодився на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу «Драгер», проба позитивна 3,32 проміле алкоголю в крові.
З дослідженого у судовому засіданні відео з нагрудної камери працівника Рогатинського відділення поліції вбачається, що водій ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу. Такий огляд був проведений за допомогою приладу «Драгер» в присутності двох свідків.
Згідно довідки Рогатинського ВП Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківській області Рубашевський І.М. 26 грудня 2009 року отримав посвідчення водія.
Педення процедури огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного сп`яніння, та оформлення результатів такого огляду, повинен відбуватися з дотриманням вимог ст. 266 КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 року N 1452/735 (далі –Інструкція).
Згідно вимог ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають в стані алкогольного сп`яніння підлягають відстороненню від керування цим транспортним засобом та оглядові на стан алкогольного сп`яніння. Такий огляд проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції у присутності двох свідків.
Згідно п. 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
В судовому засіданні встановлено, що огляд водія ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння проведений з дотриманням вимог Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 року N 1452/735.
Даючи оцінку зібраним у справі доказам приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставин, що пом`якшують відповідальність та обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
За таких обставин до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до положень ст.401 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.
Керуючись ст.ст. 401, 221, 283,284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення - штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф необхідно сплатити на рахунок № 31118149009001, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку - 899998, отримувач – ГУК в Івано-Франківській області, код класифікації доходів бюджету – 21081300, код ЄДРПОУ – 37951998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384грн. 20 коп., який необхідно сплатити на рахунок № 31211256026001, отримувач – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку – 899998, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору – 5.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги . Апеляційна скарга на постанову судді подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Р.Г.Могила