
1Справа № 335/5129/19 1-кс/335/6237/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., за участю секретаря Кудряшової Ю.І., прокурора Крошка Т.В., захисника Мідяного Є.О., підозрюваного ОСОБА_1 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених на підозрюваного ухвалою слідчого судді відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, який має вищу освіту, є фізичною особою-підприємцем, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, зареєстрований та за адресою: АДРЕСА_1 , проживає зі слів за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не засудженого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
З наданих слідчому судді матеріалів вбачається, що СУ ГУНП України в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080000000133 від 20.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 122 Земельного кодексу України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 цього Кодексу.
Статтею 4 Закону України «Про оренду землі» визначено, що орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №15від 14.01.2015, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Згідно з п.п. 25-1, 27, 29 та 36 п. 4 вищезазначеного Положення, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань: організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових договорів, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок; організовує виконання на відповідній території робіт із землеустрою та оцінки земель, що проводяться з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру; веде поземельні книги та видає витяги із Державного земельного кадастру про земельні ділянки; організовує професійну підготовку оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, веде Державний реєстр оцінювачів з експертної оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційне свідоцтво, видає витяги з нього, готує пропозиції щодо вдосконалення методики та порядку виконання робіт з грошової оцінки земель, видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Частиною 2 статті 20 Закону України «Про оцінку земель» визначено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 835 від 01.08.2011«Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг», видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки включено до п. 2 переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.
Відповідно до п. 1 розділу 3 Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №489 від 25.11.2016, за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно з п. 1 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №308 від 17.11.2016, Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.
Відповідно до п.п. 4, 7, 10,19, 24, 30п. 4 вказаного Положення, Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області: надає адміністративні послуги згідно із законом у відповідній сфері; здійснює заходи щодо вдосконалення порядку ведення обліку і підготовки звітності з регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; організовує виконання на території Запорізької області робіт із землеустрою та оцінки земель, що проводяться з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру; погоджує в межах повноважень, передбачених законом, документацію із землеустрою; здійснює державний нагляд у сфері землеустрою; здійснює державний нагляд (контроль).
Відповідно до п. 8 Положення, Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру.
Згідно з п. 9 Положення, Головне управління очолює начальник, що призначається на посаду Головою Держгеокадастру за погодженням з Міністром аграрної політики та продовольства України і головою відповідної місцевої державної адміністрації.
Начальник Головного управління є Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Запорізькій області.
Керівник міжрегіонального, міськрайонного структурного підрозділу та структурного підрозділу в районі, місті Головного управління є Головним державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у відповідному районі (місті).
Керівники структурних підрозділів Головного управління, на яких покладено повноваження щодо виконання інспекційних функцій, є одночасно старшими державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.
Головні та провідні спеціалісти, які безпосередньо здійснюють державний нагляд (контроль), є одночасно державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель.
Згідно з п.п. 1, 8, 11, 13, 14, 16 п. 10 Положення, начальник Головного управління: здійснює керівництво Головним управлінням, є відповідальним за організацію та результати його діяльності; призначає на посади та звільняє з посад в установленому законодавством порядку державних службовців та працівників Головного управління, а керівників структурних підрозділів - за погодженням з Держгеокадастром, присвоює їм ранги державних службовців; підписує накази Головного управління; утворює за погодженням з Держгеокадастром в структурі Головного управління міжрегіональне, міськрайонні структурні підрозділи та структурні підрозділи в районах, містах; затверджує положення про структурні підрозділи Головного управління і посадові інструкції працівників; у межах повноважень, передбачених законом, дає обов`язкові для виконання державними службовцями і працівниками Головного управління доручення.
Згідно з п. 1 Положення про Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, затвердженого наказом Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області №1 від 02.01.2018, Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області є структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, юрисдикція якого поширюється на територію Запорізького району та м. Запоріжжя.
Відповідно до п.п. 5, 9, 12 вказаного Положення, Міськрайонне управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі: надає адміністративні послуги згідно із законом у відповідній сфері; організовує виконання на відповідній території робіт із землеустрою, охорони та оцінки земель, що проводяться з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру; надає відомості з Державного земельного кадастру щодо об`єктів Державного земельного кадастру, та відмовляє в їх наданні, надає витяги з Державного земельного кадастру про будь-яку земельну ділянку в межах державного кордону.
Відповідно до п. 7 Положення, до складу Управляння входять: Відділ у Запорізькому районі; Відділ у м. Запоріжжі.
Згідно п. 8 Положення, Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади начальником Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, та є начальником Відділу у м. Запоріжжі.
Згідно п.п. 9.1, 9.10 Положення, начальник Управління: здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності; у межах своїх повноважень, передбачених законом, дає обов`язкові для виконання державними службовцями і працівниками Управління доручення; підписує документи з питань діяльності Управління.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.6 Закону України «Про державну службу», посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області та начальника Міськрайонного управління у Запорізькому районі та м. Запоріжжі Головного управління Держгеокадстру у Запорізькій області належать до категорії «Б».
Таким чином, відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, вищезазначені особи є службовими особами.
29.08.2018, Запорізькою міською радою прийнято рішення № 59/117, яким фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 та фізичній особі - підприємцю ОСОБА_3 передано в оренду строком на 19 років земельну ділянку (кадастровий номер 2310100000:07:036:0113) по вул АДРЕСА_3 для розташування розчинного вузлу за рахунок земель Запорізької міської ради.
Відповідно до п. 4.1 вказаного рішення, фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 та фізичну особу - підприємця ОСОБА_3 зобов`язано отримати витяг з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки землі, укласти з Запорізькою міською радою договір оренди землі та здійснити державну реєстрацію права користування у встановленому законом порядку.
В січні 2019, ОСОБА_4 , яка діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на підставі довіреності № 1151 від 29.08.2017, з метою отримання витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки по АДРЕСА_3 , звернулась по телефону до раніше знайомого фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , який здійснює підприємницьку діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
У ході вказаної телефонної розмови ОСОБА_1 , розуміючи, що не може самостійно прийняти вказане рішення, під час спілкування з ОСОБА_4 повідомив їй про те, що службові особи ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області вибірково надають витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, однак він може посприяти у позитивному вирішенні даного питання шляхом особистої домовленості з останніми.
У подальшому, у невстановлені в ході досудового розслідування час та місці, за невстановлених обставин, у ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , які розуміючи встановлений діючим законодавством України порядок видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок територіальними управліннями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їх структурними підрозділами, здійснюючи підприємницьку діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, виник умисел на підбурювання ОСОБА_3 до надання неправомірної вигоди останнім службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області за видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 .
Далі, на початку лютого 2019, в денний час, ОСОБА_1 , знаходячись біля буд. 9 по вул. Леоніда Жаботинського в м. Запоріжжя, діючи умисно, реалізуючи вищезазначений спільний з ОСОБА_5 злочинний умисел,з корисливих мотивів, під час зустрічі з ОСОБА_3 повідомив про можливість отримання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 лише в разі надання йому грошових коштів в сумі 35 000 гривень для подальшої їх передачі службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.
В подальшому, приблизно 18-19 лютого 2019, в денний час, ОСОБА_1 , знаходячись біля буд. 9 по вул. Леоніда Жаботинського в м. Запоріжжя, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, продовжуючи реалізовувати спільний злочинний намір, спрямований на підбурювання до надання службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області неправомірної вигоди, під час зустрічі з ОСОБА_3 повідомив про можливість отримання витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 лише в разі надання йому грошових коштів в сумі 120 000 гривень для подальшої їх передачі службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.
Далі, 25 лютого 2019, в денний час, ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , знаходячись біля буд. 9 по вул. Леоніда Жаботинського в м. Запоріжжя, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел, спрямований на підбурювання ОСОБА_3 до надання службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області неправомірної вигоди, усвідомлюючи встановлений діючим законодавством України порядок видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок територіальними управліннями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їх структурними підрозділами, під час зустрічі з ОСОБА_3 повідомили йому, що безпосередньо ОСОБА_5 вирішить питання отримання в ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 , в разі надання йому для подальшої передачі службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області неправомірної вигоди в сумі 120 000 гривень.
В подальшому, 27 лютого 2019, о 09 годині 18 хвилин, ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, за допомогою встановленої в його мобільному телефоні з номером НОМЕР_1 програми для передачі даних «Viber», діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою підтвердження можливості отримання в ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 , направив на номер телефону ОСОБА_3 НОМЕР_2 , в якому встановлена програма для передачі даних «Viber», фотографію проекту витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 , із датою формування 18.02.2019.
Далі, 23.04.2019, приблизно о 12 годині 00 хвилин, ОСОБА_1 , знаходячись біля буд. 9 по вул. Леоніда Жаботинського в м. Запоріжжя, діючи умисно та за попередньою змовою з ОСОБА_5 , з корисливих мотивів, продовжуючи реалізовувати спільний злочинний з ОСОБА_5 умисел, направлений на підбурювання ОСОБА_3 до надання службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області неправомірної вигоди, під час зустрічі з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в черговий раз повідомив останнім, що для отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 необхідно надати йому грошові кошти в сумі 120 000 гривень в якості неправомірної вигоди службовим особам ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.
При цьому, у вказаний день та час, ОСОБА_1 зазначив, що отримати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки можливо лише за неправомірну вигоду в сумі 120 000 гривень однією передачею, оскільки це є корупційною складовою.
14.05.2019, приблизно о 15 годині 25 хвилин, ОСОБА_1 , знаходячись в салоні автомобіля «RenaultLogan», реєстраційний номер НОМЕР_3 , поблизу будинку № 9 по вул. Леоніда Жаботинського в м. Запоріжжя, діючи умисно, з корисливих мотивів,та за попередньою змовою з ОСОБА_5 , який за станом здоров`я знаходився в цей час на стаціонарному лікуванні в КУ «ЗОКЛ» ЗОР, усвідомлюючи встановлений діючим законодавством України порядок видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок територіальними управліннями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їх структурними підрозділами, продовжуючи реалізовувати спільні з ОСОБА_5 злочинні дії, спрямовані на підбурювання до надання службовій особі неправомірної вигоди, одержав від ОСОБА_4 , яка діє в інтересах фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на підставі довіреності № 1151 від 29.08.2017, грошові кошти в сумі 120 000 гривень для подальшої їх передачі службовим особам Головного Управління Держгеокадастру у Запорізькій області за вирішення питання щодо видачі останніми витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 , одночасно передавши ОСОБА_4 оригінал витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки по АДРЕСА_3 від 14.05.2019 за № 2074/207-19.
15.05.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 16.05.2019 року відносно ОСОБА_1 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 12.07.2019 року та встановлено розмір застави у сумі 153 680 гривень. У відповідності до ст. 194 КПК України на підозрюваного ОСОБА_1 покладено наступні обов`язки: прибувати на виклик слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження; не відлучатися за межі м. Запоріжжя без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні. ОСОБА_1 , після внесення застави в сумі 153 680 гривень був звільнений із Запорізького слідчого ізолятору.
11.07.2019 року слідчим суддею продовжено строк дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених ухвалою слідчого судді від 16.05.2019 року на підозрюваного ОСОБА_1 , строком до 12.09.2019 року включно, а саме: прибувати на виклик слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні.
28.08.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.
Оскільки строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_1 обов`язків спливає 12.09.2019 року, а завершити досудове слідство до вказаного строку не представляється можливим, прокурор звернулася до суду із вказаним клопотанням та просить продовжити строк дії обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, покладених на підозрюваного строком на 2 місяці.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримала на підставах, викладених у клопотанні, просила клопотання задовольнити.
Підозрюваний та його захисники в судовому засіданні проти задоволення клопотання частково заперечували, зазначаючи, що ризики, які були встановлені під час застосування запобіжного заходу, перестали існувати, просили виключити обов`язок - утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні, який на їх думку на даній стадії кримінального провадженні є недоцільним.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку учасників процесу, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП України в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019080000000133 від 20.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, у якому 14.05.2019 року, о 15 годині 20 хвилин, ОСОБА_1 затримано в порядку ст. 208 КПК України, та 15.05.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 16.05.2019 року відносно ОСОБА_1 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 12.07.2019 року та встановлено розмір застави у сумі 153 680 гривень. У відповідності до ст. 194 КПК України на підозрюваного ОСОБА_1 покладено наступні обов`язки: прибувати на виклик слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження; не відлучатися за межі м. Запоріжжя без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні.
У зв`язку із внесенням застави у встановленому ухвалою слідчого судді розмірі, підозрюваний ОСОБА_1 з 17.05.2019 року, на підставі ч. 4 ст. 202 КПК України, вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави, та у відповідності до ч. 6 ст. 182 КПК України, зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
Ухвалою слідчого судді від 11.07.2019 року слідчим суддею продовжено строк дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених ухвалою слідчого судді від 16.05.2019 року на підозрюваного ОСОБА_1 , строком до 12.09.2019 року включно, а саме: прибувати на виклик слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні. Обов`язок не відлучатися за межі м. Запоріжжя без дозволу слідчого, прокурора або суду слідчим суддею не продовжувався.
28.08.2019 року ОСОБА_1 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.
Слідчим суддею встановлено, що по даному кримінальному провадженню досудове слідство не закінчено, оскільки необхідно виконати ряд процесуальних дій, у зв`язку з чим ухвалою слідчого судді від 09.07.2019 року продовжено до чотирьох місяців, тобто до 15.09.2019 року.
В ході розгляду даного клопотання встановлено, що, з урахуванням зупинення строків досудового розслідування у кримінального провадження, загальний строк досудового розслідування до його спливу становить 38 (тридцять вісім) днів.
Вирішуючи клопотання про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ухвалою слідчого судді, слідчий суддя враховує особу підозрюваного, його вік, міцність соціальних зв`язків, стан здоров`я, та дані про особу підозрюваного, який раніше не засуджений, має постійне місце проживання, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, працевлаштований, а також наявність обставин, встановлених в ході розгляду клопотання, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення строку дії покладених на ОСОБА_1 обов`язків.
Крім того, в ході розгляду клопотання прокурором доведено, що ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, не зменшилися, що на думку слідчого судді виправдовує подальше застосування до підозрюваного, покладених обов`язків.
Наявність обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали слідчого судді про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного, які наведені прокурором у клопотанні та у судовому засіданні, а також обсяг процесуальних дій, які необхідно провести органу досудового розслідування, дають підстави слідчому судді дійти висновку про необхідність продовження строку дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 ухвалою слідчого судді.
В ході розгляду клопотання слідчим суддею не встановлено підстав для зміни запобіжного заходу, тому клопотання про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Вирішуючи клопотання сторони захисту щодо обсягу обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, слідчий суддя виходить з наведених стороною захисту даних про особу підозрюваного, його поведінки в ході проведення досудового розслідування під час строку дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, однак, з урахуванням стадії кримінального провадження, коли сторонам відкрито матеріали для ознайомлення, приходить до висновку що ризик впливу на свідків у кримінальному провадженні триває на даний час.
З урахуванням викладеного, слідчим суддею не встановлено підстав для виключення обов`язку - утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні, тому такий обов`язок підлягає подальшому застосуванню до підозрюваного, що на переконання слідчого судді, є доцільним для забезпечення належної поведінки підозрюваного та виконання процесуальних обов`язків.
Виходячи з вимог ч. 6 ст. 194 КПК України, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строк дії покладених ухвалою слідчого судді від 11.07.2019 року на підозрюваного ОСОБА_1 обов`язків, згідно з вимогами ст. 219 КПК України, в межах строку досудового розслідування, тобто до 19.10.2019 року включно.
Керуючись, ст.ст. 177, 178, 179, 193, 194, 196, 197, 199, 202, 205, 309 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених ухвалою слідчого судді на підозрюваного ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Продовжити строк дії обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, покладених на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України, ухвалою слідчого судді від 11.07.2019 року строком на 38 (тридцять вісім) днів, а саме:
- прибувати на виклик слідчого, прокурора, суду, залежно від стадії кримінального провадження;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.
- утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні.
Встановити строк дії даної ухвали слідчого судді до 19.10.2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: В.В. Калюжна