Рішення № 84222150, 05.09.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2019
Номер справи
360/2080/19
Номер документу
84222150
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

05 вересня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2080/19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Секірської А.Г.,

за участю секретаря судового засідання - Пономарьової О.І.,

представників сторін:

представника позивача - Чернобая С.С., ордер серії АА № 058342;

представника відповідача -Леонової З.Є., довіреність від 25.01.2019 № 750/9/12-32-10-00-29;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Дюніс" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень- рішень від 13.02.2019 № 0000621305 та від 13.02.2019 № 0000631305,

ВСТАНОВИВ:

25.04.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фермерського господарства «Дюніс» (далі - позивач, ФГ «Дюніс») до Головного управління ДФС у Луганській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Луганській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.

Ухвалою суду від 02.05.2019 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків (т.1 арк.спр. 248-249).

Ухвалою суду від 17.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, роз`єднано позовні вимоги ФГ «Дюніс» у самостійні провадження, зокрема, з позовними вимогами про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 13.02.2019 № 0000621305 та від 13.02.2019 № 0000631305 (т.1 арк.спр. 245-247).

Ухвалою суду від 20.05.2019 прийнято до провадження справу за позовом ФГ «Дюніс» до ГУ ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень від 13.02.2019 № 0000621305 та від 13.02.2019 № 0000631305, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (т.1 арк.спр. 1-2).

Ухвалою суду від 19.06.2019 задоволено клопотання відповідача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання, запропоновано сторонам надати докази (т.2 арк.спр. 68-69).

25.05.2019 у підготовчому засіданні представник позивача звернувся з заявою про зменшення позовних вимог, в якій просив суд зменшити позовні вимоги та скасувати часткового податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в сумі 373,89 грн, обгрунтоване тим, що сума зазначеного податкового повідомлення - рішення складається з сум по кільком виявленим порушенням, а позивач не згодний тільки з порушенням щодо перерахування коштів за фізичних осіб для підготовки пакета документів на оформлення договорів оренди земельних ділянок на загальну суму 19442,84 грн, а інші порушення не оскаржує. Так, за висновками акта об`єктом оподаткування військовим збором по даному порушенню є сума додаткового блага, сплаченого на користь громадян у розмірі 19442,84 грн. Сума донарахованого військового збору складаж 19442,82 х 1,5%=299,14 грн. На дану суму нараховано штрафні санкції на підставі п.127.1 ст. 127 Податкового кодексу України у розмірі 25%, що дорівнює 74,75 грню Загальна сума, що оскаржується по зазначеному податковому повідомленню - рішенню, складає 373,89 грн (т. 3 арк.спр. 13).

Ухвалою суду від 26.07.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду (т. 3 арк.спр. 16-17).

Ухвалою суду від 05.09.2019 прийнято відмову позивача від частини позову, закрито провадження у справі № 360/2080/19 в частині вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині збільшення суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 5910,08 грн (т.4 арк.спр. 218).

Уточнений адміністративний позов обґрунтовано тим, що на підставі акта ГУ ДФС у Луганській області від 24.01.2019 № 50/12-32-14-12/31757678 прийнято спірні податкові повідомлення-рішення.

На сторінці 65 акта зазначено, що при проведенні перевірки перерахувань коштів до установ банку за період з 01.10.2015 по 2017 рік встановлено перерахування коштів до установ за фізичних осіб - адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження на розрахунковий рахунок у розмірі 19442,84 грн. На думку контролюючого органу, у разі, якщо підприємство за власний рахунок оплачує послуги з підготовки пакету документів для оформлення договорів оренди з фізичними особами, то вартість наданих послуг включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких осіб як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

З точки зору податкового законодавства кошти, матеріальні та нематеріальні цінності або послуги, які виплачуються чи надаються платнику податків і такий дохід не є заробітною платою та не пов`язаний із виконанням обов`язків трудового найму, вважається додатковим благом (п.п.14.1.47 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Податковий кодекс України містить декілька категорій додаткового блага, до яких відносяться: надання у безоплатне користування житла чи інших об`єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю; майно (із набуттям права власності) та харчування; послуги домашнього обслуговуючого персоналу; безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Однак, на відміну від Податкового кодексу України, судова практика і деякі роз`яснення ДФС встановлюють окремі ознаки та умови визначення додаткового блага, які також необхідно враховувати.

Додаткове благо повинно бути персоніфіковане і пов`язане з конкретною фізичною особою, податковий агент (роботодавець) повинен вказувати конкретну фізичну особу, у якої це благо виникає, та період, у який благо виникло, про що зазначив Вищий адміністративний суд України у справі № 804/6678/14.

Вітчизняному бізнесу добре відомо про випадки виключення фіскальним органом з податкового обліку витрат суб`єкта господарювання щодо оплати вартості для окремих найманих працівників заходів, пов`язаних з організацією ділових подорожей, тематичних конференцій, послуг мобільного стільникового зв`язку тощо, з одночасною кваліфікацією таких компенсаційних витрат як додаткового блага найманого працівника, згідно підпункту 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України з відповідним оподаткуванням таких виплат.

Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 01.06.2016 у справі № 826/15514/15 зазначив, що критерієм розмежування витрат платника на придбання товарів, робіт, послуг для конкретної фізичної особи (працівника підприємства) та витрат платника, що враховуються при визначенні об`єкта оподаткування податку на прибуток, є мета понесення цих витрат та їх економічна спрямованість, як-то - на задоволення особистих потреб такої фізичної особи або на досягнення виробничих цілей самого суб`єкта господарювання. Одержання фізичною особою певних благ у вигляді оплачених за неї товарів (робіт, послуг) не може розцінюватися як отримання додаткового блага, якщо надання останніх, перш за все, обумовлено інтересом підприємства, що оплачує таке благо, а не метою переважного задоволення особистих потреб такої фізичної особи.

Сама обставина, що в результаті надання особі оплачених благ у певній мірі задовольняються і особисті потреби такої особи, не є достатньою для висновку про належність таких благ до додаткового блага у розумінні наведеної норми Податкового кодексу України та про необхідність виключення витрат на придбання такого блага з податкового обліку платника.

Фактично до ідентичної правової позиції дійшов Окружний адміністративний суд м. Києва у постанові від 04.09.2017 у справі № 826/2898/17, де зазначено, що додаткове благо пов`язане із виробничими силами і яке не має економічну мету в якості задоволення особистих потреб фізичної особи, а по суті є витратами на утримання підприємства (зокрема, витрати на оплату послуг зв`язку) не підпадає під оподаткування податком з доходів фізичних осіб, військовим збором, та на нього не нараховується єдиний соціальний внесок.

На думку позивача, ним не порушено норми податкового законодавства, оскільки, оплачуючи послуги за оформлення договорів фізичних осіб, мало на меті отримання економічного ефекту для самого підприємства, а не задоволення особистих потреб фізичної особи.

На підставі викладеного позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі податку на доходи фізичних осіб, пені на суму 13043,08 грн, за основним платежем 6116,22 грн, за штрафними санкціями 4587,17 грн, пеня 2339,69 грн;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі військового збору, пені на суму 891,34 грн, за основним платежем 417,97 грн, за штрафними санкціями 313,48 грн, пеня 159,89 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги з урахуванням заяв про зменшення позовних вимог та про відмову від частини позовних вимог, надав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засідання позовні вимоги не визнала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 18.06.2019 за вх. № 32368/2019 (т. 2 арк.спр. 3-8).

Зазначила, що в ході перевірки, крім іншого, встановлено порушення п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2 та п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, а саме в частині заниження податку на доходи фізичних осіб з надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, внаслідок чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму ПДФО в розмірі 2823,11 грн, а також невключення до складу загальномісячного оподатковуваного доходу сум наданих на користь фізичних осіб у негрошовій формі (як додаткове благо), що призвело до заниження ПДФО в сумі 4076,80 грн, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму військового збору в загальній сумі 417,97 грн.

На підставі висновків перевірки ГУ ДФС у Луганській області винесені податкові повідомлення-рішення від 13.02.2019 №№ 0000621305, 0000631305, які отримано відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення 15.02.2019 особисто посадовою особою ФГ «Дюніс» ОСОБА_30

Позивач не погоджується з тим, що перерахування платником за фізичних осіб на розрахунковий рахунок установ адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження коштів у загальному розмірі 19442,84 грн при проведенні перевірки визначено контролюючим органом як додаткове благо, що як наслідок передбачає донарахування військового збору.

При проведенні перевірки на підставі даних головних книг, бухгалтерських рахунків № 311 «Банк», а також оборотно - сальдових відомостей, та виписок банку про рух коштів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в філії ЛОУ АТ «Ощадбанк» МФО 304665 за перевіряємий період встановлено факт перерахування коштів за фізичних осіб для підготовки пакета документів на оформлення договорів оренди земельних ділянок з ФГ «Дюніс» в 2015 - 2017 роках, точніше перерахування коштів до установ за фізичних осіб - адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на загальну суму 19442,84 грн.

З посиланням на приписи п.п. 14.1.47 п.14.1 ст. 14, п.п.163.1.1 п. 163.1 ст. 163, абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2, п. 164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п.168.1.1 п.168.1 ст. 168, представник відповідача зазначила, що у разі, якщо підприємство за власний рахунок оплачує послуги з підготовки пакету документів для оформлення договорів оренди з фізичними особами, то вартість наданих послуг включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких осіб як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Щодо позиції ВАСУ, викладеної в ухвалі від 01.06.2016 № К/800/6133/15, у даному випадку оформлення договорів оренди з фізичними особами має не меті фізичної особи саме задоволення особистих потреб окремої фізичної особи у вигляді сплати орендарем орендної плати, а тому не зрозуміло які інтереси в цьому фермерського господарства та на досягнення яких виробничих цілей спрямовано сплату адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень за фізичних осіб.

Вимогами абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2 ст. 164 Податкового кодексу України передбачено, що дохід отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у п.п.165.1.53 п.165.1 ст. 165 цього Кодексу. Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі (у вигляді надання послуги з підготовки пакету документів для оформлення фізичним особам договорів оренди), сума податку об`єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 цієї статті. Відповідно до п.164.5 ст. 164 Податкового кодексу України під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К=100: (100-Сп), де К - коефіцієнт, Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

У відповідності до вимог п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у тому числі, але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно - правовими договорами.

Тобто, у 2016 та 2017 роках розмір коефіцієнта складав - 100: (100-18) = 1,219512.

В порушеня п.п. 164.1.1, 164.1.2 п.164.1, абз. е) п.п.164.2.17 п. 164.2, п. 164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п. 168.1 ст. 168, абз. а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України ФГ «Дюніс» не нарахувало, не утримало та не перерахувало до бюджету суми ПДФО при надання доходу на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо, в загальній сумі 4076,80 грн, в тому числі в жовтні 2015 року - 272,59 грн, в листопаді 2015 року - 511,09 грн, в лютому 2016 року - 91,32 грн, в березні 2016 року - 91,32 грн, в листопаді 2016 року - 230,49 грн, в лютому 2017 року - 368,78 грн, в березні 2017 року - 1036,10 грн, в травні 2017 року - 351,22 грн, в червні 2017 року - 228,29 грн, в липні 2017 року - 298,53 грн, в серпні 2017 року - 158,05 грн, в вересні 2017 року - 140,49 грн, в жовтні 2017 року - 52,68 грн, в листопаді 2017 року - 52,68 грн, в грудні 2017 року - 193,17 грн.

Крім того, перевіркою встановлено, що ФГ «Дюніс» порушено вимоги п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2 ст. 164, п.п.170.9.1 п.170.9 ст. 170 Податкового кодексу України в частині заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму ПДФО у розмірі 2823,11 грн, в тому числі у травні 2016 року - 91,54 грн, у червні 2016 року - 344,64 грн, у липні 2016 року - 79,68 грн, у серпні 2016 року - 61,68 грн, у вересні 2016 року - 841,83 грн, у жовтні 2016 року - 278,01 грн, у листопаді 2016 року - 109,76 грн, у грудні 2016 року - 699,76 грн, у травні 2017 року - 207,88 грн, у серпні 2017 року - 108,33 грн.

При визначенні порушень ФГ «Дюніс», які висвітлено в пункті 3.5.1.2 цього акта перевірки стосовно нарахування (виплати) доходу на користь фізичних осіб без нарахування, утримання та перерахування до бюджету сум військового збору встановлено наступне:

- щодо сум виплачених коштів на користь найманих працівників у вигляді компенсації понесених витрат та зазначені у звіті як про використані кошти, видані на відрядження або під звіт, які не підтверджуються розрахунковими документами, підприємством занижено базу оподаткування військовим збором на загальну суму 12860,80 грн;

- щодо перерахування коштів за фізичних осіб для підготовки пакета документів на оформлення договорів оренди земельних ділянок з підприємством занижено базу оподаткування військовим збором на загальну суму 19442,84 грн.

На порушення вимог п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України ФГ «Дюніс» не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму військового збору: при виплаті доходу на користь найманих працівників за кошти, надані на відрядження або під звіт без підтверджуючих розрахункових документів в загальній сумі 192,94 грн; із доходу наданого на користь фізичної особи у негрошовій формі як додаткове благо в загальній сумі 291,64 грн.

На підставі викладеного представник відповідача просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-77 КАС України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що Фермерське господарство «Дюніс», код ЄДРПОУ 31757678, зареєстровано як юридична особа 13.03.2002, 10.12.2004, № запису 1 366 120 0000 000095, перебуває на обліку у Рубіжанській ОДПІ (Кремінське відділення) ГУ ДФС у Луганській області, місцезнаходженням юридичної особи є: 92922, Луганська область, Кремінський район, с. Бараниківка, вул. Зарічна, буд. 123, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 14.06.2019 за № 1005450459 (т. 3 арк.спр. 1-3).

На підставі наказу ГУ ДФС у Луганській області від 19.11.2018 № 1296 (т.2 арк.спр. 9), згідно з повідомленням від 19.11.2018 № 425 (т.2 арк.спр.10), отриманих уповноваженою особою платника 23.11.2018 (т.2 арк.спр. 14), начальником відділу аудиту платників Кремінського району, міста Рубіжне управління аудиту ГУ ДФС у Луганській області, радником податкової та митної справи ІІ рангу ОСОБА_2, головним державним ревізором - інспектором відділу аудиту платників Кремінського району, м. Рубіжне управління аудиту ГУ ДФС у Луганській області, інспектором податкової та митної справи IV рангу ОСОБА_32, головним державним ревізором - інспектором відділу аудиту платників Кремінського району, м. Рубіжне управління аудиту ГУ ДФС у Луганській області, інспектром податкової та митної справи IV рангу ОСОБА_4 , головним державним ревізором - інспектором відділу контрольно - перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Луганській області, радником податкової та митної справи ІІ рангу ОСОБА_33 , головним державним ревізором - інспектором відділу контрольно - перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Луганській області, інспектором податкової та митної справи ІІ рангу ОСОБА_34 , відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, статті 77, статті 79, статті 82 Податкового кодексу України, пункту 2 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та згідно з планом - графіком документальних перевірок на 2018 рік (т.2 арк.спр.3), проведено планову невиїзну документальну перевірку ФГ «Дюніс» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2015 по 30.09.2018, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01.10.2015 по 30.09.2018, а також по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за наслідками якої складено Акт від 24.01.2019 № 50/12-32-14-12/31757678 (т.1 арк.спр. 42-156).

Згідно із пунктами 14-17 висновків Акта від 24.01.2019 № 50/12-32-14-12/31757678 перевіркою встановлено порушення ФГ «Дюніс»:

14) п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2, п. 164.5 ст. 164, п.п. 170.9.1, п.п.170.9.2 п.170.9 ст. 170 Кодексу, в частині заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб у розмірі 2823,11 грн, в т.ч., у травні 2016 року - 91,54 грн, у червні 2016 року - 344,64 грн, у липні 2016 року - 79,68 грн, у серпні 2016 року - 61,68 грн, у вересні 2016 року - 841,83 грн, у жовтні 2016 року - 278,01 грн, у листопаді 2016 року - 109,76 грн, у грудні 2016 року - 699,76 грн, у травні 2017 року - 207,88 грн, у серпні 2017 року - 108,33 грн;

15) п.п.16 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.10.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в частині заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму військового збору в загальній сумі 192,94 грн, в т.ч., у травні 2016 року - 6,26 грн, у червні 2016 року - 23,55 грн, у липні 2016 року - 5,45 грн, у серпні 2016 року - 4,22 грн, у вересні 2016 року - 57,53 грн, у жовтні 2016 року - 19,00 грн, у листопаді 2016 року - 7,50 грн, у грудні 2016 року - 47,82 грн, у травні 2017 року - 14,21 грн, у серпні 2017 року - 7,40 грн;

16) п.п.164.1.1, 164.1.2 п.164.1, абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п.168.1.1, 168.1.4 п. 168.1 ст. 168, абз. а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс) (зі змінами та доповненнями) в частині не включення до складу загальномісячного оподатковуваного доходу сум наданих на користь фізичних осіб у не грошовій формі (як додаткове благо), що призвело до заниження податку з доходів фізичних осіб в сумі 4076,80 грн, у тому числі: в жотвні 2015 року на суму 272,59 грн, в листопаді 2015 року на суму 511,09 грн, в лютому 2016 року на суму 91,32 грн, в березні 2016 року на суму 91,32 грн, в листопаді 2016 року на суму 230,49 грн, в лютому 2017 року на суму 368,78 грн, в березні 2017 року на суму 1036,10 грн, в травні 2017 року на суму 351,22 грн, в червні 2017 року на суму 228,29 грн, в липні 2017 року на суму 298,53 грн, в серпні 2017 року на суму 158,05 грн, в вересні 2017 року на суму 140,49 грн, в жовтні 2017 року на суму 52,68 грн, в листопаді 2017 року на суму 52,68 грн, в грудні 2017 року на суму 193,17 грн;

17) п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) ФГ «Дюніс» в частині ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми військового збору із доходу, наданого на користь фізичної особи у негрошовій формі як додаткове благо, в загальній сумі 291,64 грн. у тому числі в жовтні 2015 року на суму 23,17 грн, в листопаді 2015 року на суму 43,44 грн, в лютому 2016 року на суму 6,24 грн, в березні 2016 року на суму 6,24 грн, в листопаді 2016 року на суму 15,75 грн, в лютому 2017 року на суму 25,20 грн, в березні 2017 року на суму 70,80 грн, в травні 2017 року на суму 24,00 грн, в червні 2017 року на суму 15,60 грн, в липні 2017 року на суму 20,40 грн, в серпні 2017 року на суму 10,80 грн, в вересні 2017 року на суму 9,60 грн, в жовтні 2017 року на суму 3,60 грн, в листопаді 2017 року на суму 3,60 грн, в грудні 2017 року на суму 13,20 грн (т.1 арк.спр.145-146).

З метою отримання документів та пояснень контролюючим органом на адресу ФГ «Дюніс» направлено запит від 21.12.2018 (лист від 21.12.2018 № 58/12-32-14-12-05) щодо надання документів та пояснень (т.2 арк.спр. 78-79), у відповідь на який позивачем надавалися первинні документи, посилання на які міститься в акті перевірки.

На підставі акта перевірки від 18.05.2017 № 140/12/32/14/01/15/36649979 ГУ ДФС у Луганській області винесено податкові повідомлення - рішення:

1) від 13.02.2019 № 0000621305, яким за порушення п.п.164.1.1, 164.1.2 п.164.1, п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п. 164.2, п.164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п. 168.1.1, 168.1.4 п. 168.1 ст. 168, п.п.170.9.1, 170.9.2 п.170.9 ст. 170, абз. а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України згідно із п.п.54.3.5 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст. 58 та п.127.1 ст. 127 Податкового кодексу України збільшено ФГ «Дюніс» суму грошового зобовязання з податку на доходи фізичних осіб, пені в розмірі 13 043,08 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями +6116,22 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями 4587,17 грн, сума пені відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України 2339,69 грн (т.2 арк.спр. 31);

2) від 13.02.2019 № 0000631305, яким за порушення п.п.1.6 п.16-1 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України згідно із п.п. 54.3.5 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58 та п.127.1 ст. 127 Податкового кодексу України збільшено ФГ «Дюніс» суму грошового зобов`язання з військового збору, пені в розмірі 891,34 грн, в тому числі за податковими зобовязаннями + 417,97 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями 313,48 грн, сума пені відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України 159,89 грн (т.2 арк.спр. 43).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України.

Відповідно до положень пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, -тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.

Згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

На суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (пункт 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Щодо позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині суми 7133,00 грн (з урахуванням заяви позивача про відмову від частини позовних вимог (т.4 арк.спр. 216), суд зазначає таке.

Згідно з розрахунком штрафних санкцій та пені з податку на доходи фізичних осіб, який є додатком до податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305, сума збільшення грошового зобовязання з ПДФО в загальному розмірі 13043,08 грн складається з сум податку, штрафів та пені за наступні порушення платником податкового законодавства:

1) ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми ПДФО при наданні доходу на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо - збільшено суму податкового зобов`язання з ПДФО на загальну суму 6899,87 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 3293,12 грн, штрафні санкції - 2469,92 грн та пеня - 1136,83 грн, а саме:

- 23.02.2016 (дата виплати доходу) - 91,32 грн (сума несплаченого ПДФО); 24.02.2019 (граничний термін сплати), штраф 75 % - 68,49 грн, пеня за загальний період з 25.02.2016 по 13.02.2019 - 51,53 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 21.03.2016 - 91,32 грн, граничний термін сплати - 22.03.2016, штрафна санкція 75% - 68,49 грн, пеня за загальний період з 23.03.2016 по 13.02.2019 - 49,75 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 23.11.2016 - 230,49 грн, граничний термін сплати - 24.11.2016, штрафна санкція 75% - 172,87 грн, пеня за загальний період з 25.11.2016 по 13.02.2019 - 93,82 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 06.02.2017 - 158,05 грн, граничний термін сплати - 10.02.2017, штрафна санкція 75% - 118,54 грн, пеня за загальний період з 11.02.2017 по 13.02.2019 - 58,66 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 22.02.2017 - 210,73 грн, граничний термін сплати - 28.02.2017, штрафна санкція 75% - 158,05 грн, пеня за загальний період з 01.03.2017 по 13.02.2019 - 76,47 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 02.03.2017 - 509,27 грн, граничний термін сплати - 09.03.2017, штрафна санкція 75% - 381,95 грн, пеня за загальний період з 10.03.2017 по 13.02.2019 - 182,72 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 03.03.2017 - 17,56 грн, граничний термін сплати - 10.03.2017, штрафна санкція 75% - 13,17 грн, пеня за загальний період з 11.03.2017 по 13.02.2019 - 6,29 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 14.03.2017 - 351,22 грн, граничний термін сплати - 20.03.2017, штрафна санкція 75% - 263,42 грн, пеня за загальний період з 21.03.2017 по 13.02.2019 - 124,24 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 24.03.2017 - 158,05 грн, граничний термін сплати - 30.03.2017, штрафна санкція 75% - 118,54 грн, пеня за загальний період з 31.03.2017 по 13.02.2019 - 55,17 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 03.05.2017 - 351,22 грн, граничний термін сплати - 10.05.2017, штрафна санкція 75% - 263,42 грн, пеня за загальний період з 11.05.2017 по 13.02.2019 - 116,31 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 20.06.2017 - 228,29 грн, граничний термін сплати - 26.06.2017, штрафна санкція 75% - 171,22 грн, пеня за загальний період з 26.05.2017 по 13.02.2019 - 74,13 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.07.2017 - 70,24 грн, граничний термін сплати - 11.07.2017, штрафна санкція 75% - 52,68 грн, пеня за загальний період з 12.07.2017 по 13.02.2019 - 21,45 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 10.07.2017 - 17,56 грн, граничний термін сплати - 14.07.2017, штрафна санкція 75% - 13,17 грн, пеня за загальний період з 15.07.2017 по 13.02.2019 - 5,34 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 25.07.2017 - 210,73 грн, граничний термін сплати - 29.07.2017, штрафна санкція 75% - 158,05 грн, пеня за загальний період з 30.07.2017 по 13.02.2019 - 62,79 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 04.08.2017 - 52,68 грн, граничний термін сплати - 10.08.2017, штрафна санкція 75% - 39,51 грн, пеня за загальний період з 11.08.2017 по 13.02.2019 - 15,45 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 22.08.2017 - 105,37 грн, граничний термін сплати - 29.08.2017, штрафна санкція 75% - 79,03 грн, пеня за загальний період з 30.08.2017 по 13.02.2019 - 30,05 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 11.09.2017 - 17,56 грн, граничний термін сплати - 15.09.2017, штрафна санкція 75% - 13,17 грн, пеня за загальний період з 16.09.2017 по 13.02.2019 - 4,89 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 21.09.2017 - 122,93 грн, граничний термін сплати - 27.09.2017, штрафна санкція 75% - 92,20 грн, пеня за загальний період з 28.09.2017 по 13.02.2019 - 33,60 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 03.10.2017 - 52,68 грн, граничний термін сплати - 09.10.2017, штрафна санкція 75% - 39,51 грн, пеня за загальний період з 10.10.2017 по 13.02.2019 - 14,15 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 17.11.2017 - 52,68 грн, граничний термін сплати - 23.11.2017, штрафна санкція 75% - 39,51 грн, пеня за загальний період з 24.11.2017 по 13.02.2019 - 13,12 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 01.12.2017 - 193,17 грн, граничний термін сплати - 07.12.2017, штрафна санкція 75% - 144,88 грн, пеня за загальний період з 08.12.2017 по 13.02.2019 - 46,90 грн;

2) заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму ПДФО - збільшено суму податкового зобов`язання з ПДФО на загальну суму 6143,30 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 2823,10 грн, штрафні санкції - 2117,34 грн та пеня - 1202,86 грн, а саме:

- сума несплаченого ПДФО за 06.05.2016 - 91,54 грн, граничний термін сплати - 10.05.2016, штрафна санкція 75% - 68,66 грн, пеня за загальний період з 11.05.2016 по 13.02.2019 - 46,80 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 03.06.2016 - 147,07 грн, граничний термін сплати - 06.06.2016, штрафна санкція 75% - 110,30 грн, пеня за загальний період з 07.06.2016 по 13.02.2019 - 72,76 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 21.06.2016 - 197,56 грн, граничний термін сплати - 22.06.2016, штрафна санкція 75% - 144,17 грн, пеня за загальний період з 23.06.2016 по 13.02.2019 - 95,89 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.07.2016 - 13,83 грн, граничний термін сплати - 06.07.2016, штрафна санкція 75% - 10,37 грн, пеня за загальний період з 07.07.2016 по 13.02.2019 - 6,63 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 20.07.2016 - 65,85 грн, граничний термін сплати - 21.07.2016, штрафна санкція 75% - 49,39 грн, пеня за загальний період з 22.07.2016 по 13.02.2019 - 30,90 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.08.2016 - 61,68 грн, граничний термін сплати - 08.08.2016, штрафна санкція 75% - 46,26 грн, пеня за загальний період з 09.08.2016 по 13.02.2019 - 28,37 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.09.2016 - 768,29 грн, граничний термін сплати - 06.09.2016, штрафна санкція 75% - 576,22 грн, пеня за загальний період з 07.09.2016 по 13.02.2019 - 342,02 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 20.09.2016 - 73,54 грн, граничний термін сплати - 21.09.2016, штрафна санкція 75% - 55,16 грн, пеня за загальний період з 20.09.2016 по 13.02.2019 - 32,26 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.10.2016 - 278,01 грн, граничний термін сплати - 06.10.2016, штрафна санкція 75% - 208,51 грн, пеня за загальний період з 20.09.2016 по 13.02.2019 - 121,98 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 04.11.2016 - 109,76 грн, граничний термін сплати - 07.11.2016, штрафна санкція 75% - 82,32 грн, пеня за загальний період з 08.11.2016 по 13.02.2019 - 45,55 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 06.12.2016 - 579,03 грн, граничний термін сплати - 07.12.2016, штрафна санкція 75% - 434,27 грн, пеня за загальний період з 08.12.2016 по 13.02.2019 - 232,20 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 20.12.2016 - 120,73 грн, граничний термін сплати - 21.12.2016, штрафна санкція 75% - 90,55 грн, пеня за загальний період з 22.12.2016 по 13.02.2019 - 47,65 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 05.05.2017 - 207,88 грн, граничний термін сплати - 12.05.2017, штрафна санкція 75% - 155,91 грн, пеня за загальний період з 13.05.2017 по 13.02.2019 - 68,66 грн;

- сума несплаченого ПДФО за 18.08.2017 - 108,33 грн, граничний термін сплати - 24.08.2017, штрафна санкція 75% - 81,25 грн, пеня за загальний період з 25.08.2017 по 13.02.2019 - 31,12 грн.

Позивачем визнано відображене в Акті порушення вимог п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст. 164, п.п.170.9.1, п.п.170.9.2 п.170.9 ст. 170 Податкового кодексу України в частині заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, внаслідок вчинення якого податковим повідомленням - рішенням від 13.02.2019 № 0000621305 збільшено суму податкового зобов`язання з ПДФО на загальну суму 6143,30 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 2823,10 грн, штрафні санкції - 2117,34 грн та пеня - 1202,86 грн.

В ході судового розгляду справи позивач відмовився від позову в частині вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині збільшення суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 5910,08 грн, і ухвалою суду від 05.09.2019 прийнято відмову позивача від зазначеної частини позову та закрито провадження у справі № 360/2080/19 в частині зазначених вимог (т.4 арк.спр. 218).

Тому судом не досліджуються обставини вчинення ФГ «Дюніс» порушення вимог п.п.164.2.11 та абз. е) п.п.164.2.17 п.164.2, п.164.5 ст. 164, п.п.170.9.1, п.п.170.9.2 п.170.9 ст. 170 Податкового кодексу України, а надається оцінка правомірності податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині збільшення податкового зобов`язання з ПДФО в загальній сумі 6899,87 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 3293,12 грн, штрафні санкції - 2469,92 грн та пеня - 1136,83 грн, прийнятого ГУ ДФС у Луганській області внаслідок встановленого перевіркою порушення ФГ «Дюніс» п.п.164.1.1, 164.1.2 п.164.1, абз. е) п.п.164.2.17 п. 164.2, п.164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п.168.1.1, 168.1.4 п.168.1 ст. 168, абз. а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України в редакції Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та в редакції Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Відповідно до підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Підпунктами 164.1.1 та 164.1.2 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України визначено, що загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Кодексом. Загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Згідно із абзацом е) підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об`єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 164.5 цієї статті.

Підпунктом 14.1.47 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов`язаний з виконанням обов`язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу (підпункт 168.1.2 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України).

Відповідно до підпункту 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов`язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.

Абзацом а) пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України визначено, що особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

Згідно із пунктом 164.5 статті 164 Податкового кодексу України під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

К = 100 : (100 - Сп),

де К - коефіцієнт;

Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Судом встановлено, що розмір коефіцієнта, який застосовується при визначенні бази оподаткування під час нарахування доходів у будь-якій негрошовій формі у відповідності до вимог пункту 164.5 статті 164 Податкового кодексу України, з огляду на положення пункту 167.1 статті 167 Податкового кодексу України в редакціях, що діяли у 2015, 2016-2017 роках, якими було встановлено у відповідні роки ставку податку 15 та 18 відсотків від бази оподаткування, відповідачем розраховано вірно, а саме: у 2015 році розмір коефіцієнта складав 100 : (100-15) = 1,176470; у 2016 - 2017 роках - 100 : (100-18) = 1,219512.

Разом з тим, щодо висновку про наявність у ФГ «Дюніс» обов`язку нарахувати, утримати та перерахувати до бюджету суми ПДФО при наданні доходу на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо, суд зазначає таке.

На сторінках 65-67 Акта перевірки викладено, що на підставі даних головних книг, бухгалтерських рахунків № 311 «Банк», а також оборотно - сальдових відомостей, та виписок банку про рух коштів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в філії ЛОУ АТ «Ощадбанк» МФО 304665, за перевіряємий періоод встановлено перерахування коштів за фізичних осіб для підготовки пакета документів на оформлення договорів оренди земельних ділянок з підприємством ФГ «Дюніс» в 2015 - 2017 роках.

При проведенні перевірки перерахувань коштів згідно виписок банку за 01.10.2015-2017 роки встановлено перерахування коштів до установи за фізичних осіб-адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на розрахунковий рахунок НОМЕР_2, МФО 804013 (УДКС у Кремінському районі) на загальну суму перерахованих коштів за фізичних осіб 19442,84 грн.

В ході судового розгляду судом досліджено виписки банку про рух коштів по розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в філії ЛОУ АТ «Ощадбанк» МФО 304665, за 23.02.2016, 18.03.2016, за лютий, березень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2017 року (т. 2 арк.спр. 145, 150, 154-155, 164-172, 177, 179-180, 191, 202, 204, 211, 214, 218, 223, 225, 228, 231), з яких вбачається перерахування коштів ФГ «Дюніс» за реквізитами р/р НОМЕР_2, МФО 804013 (УДКС у Кремінському районі) з призначенням платежу «адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «адміністративний збір за державну реєстрацію іншого речового права», «реєстраційна служба Кремінського РУЮ, витяг з Державного реєстру речових прав, ФГ «Дюніс».

Тобто, відомостей щодо сплати ФГ «Дюніс» адміністративного збору саме за конкретних фізичних осіб та відповідно ідентифікаційних даних таких фізичних осіб виписки банку про рух коштів не містять.

Також судом досліджено копії платіжних доручень від 23.02.2016 №№ 448, 449, 450, 451, 452, 445, 446, 447 (т.2 арк.спр. 146-149), від 21.03.2016 №№ 490, 491, 488, 489, 486, 487 (т.2 арк.спр. 151-153), від 23.11.2016 №№ 801, 802, 803, 804, 805, 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812, 813, 814, 815 (т.2 арк.спр. 156-163), від 03.05.2017 №№ 1045, 1046, 1047, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059 (т.2 арк.спр. 181-188), від 20.06.2017 №№ 1137, 1138, 1139, 1140, 1141, 1142, 1130, 1131, 1132, 1133, 1134, 1135, 1136 (т.2 арк.спр. 192-198), від 25.07.2017 №№ 1206, 1207, 1204, 1205, 1202, 1203, 1200, 1201, 1198, 1199, 1196, 1197 (т.2 арк.спр. 205-210), від 22.08.2017 №№ 1247, 1248, 1249, 1250, 1251, 1252 (т.2 арк.спр.215-216), від 21.09.2017 №№ 1299, 1300, 1301, 1302, 1303, 1304, 1305 (т.2 арк.спр. 219-222), від 11.09.2017 № 1274 (т.2 арк.спр. 224), від 03.10.2017 №№ 1323, 1324, 1325 (т.2 арк.спр. 226-227), від 01.12.2017 №№ 1435, 1434, 1432, 1433, 1431, 1425, 1426, 1427, 1428, 1429, 1430 (т.2 арк.спр. 232-238) з зазначенням в графі призначення платежу «адміністративний збір за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень ФГ «Дюніс», та копії платіжних доручень від 24.03.2017 №№ 998, 999, 996, 997, 994, 995, 993 (т.2 арк.спр. 173-176), від 24.03.2017 №№ 1000, 1001 (т.2 арк.спр. 178), від 03.05.2017 №№ 1060, 1061, 1062, 1063, 1064 (т.2 арк.спр. 188-190), від 05.07.2017 №№ 1166, 1167, 1168, 1169 (т.2 арк.спр. 200-201), від 10.07.2017 № 1173 (т.2 арк.спр. 203), від 02.08.2017 №№ 1215, 1213, 1214 (т.2 арк.спр.212-213), від 07.11.2017 №№ 1388, 1389, 1390 (т.2 арк.спр. 229-230) з призначенням платежу «плата за надання інших адміністративних послуг» Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку ОСОБА_7 », «.. ОСОБА_8 », «.. ОСОБА_9 », «.. ОСОБА_10 », «.. ОСОБА_9 », «.. ОСОБА_9 », «.. ОСОБА_11 », «.. ОСОБА_12 », «.. ОСОБА_13 », «.. ОСОБА_14 », «.. ОСОБА_15 », «.. ОСОБА_16 », «.. ОСОБА_17 », «.. ОСОБА_18 », «.. ОСОБА_19 », «.. ОСОБА_20 », «.. ОСОБА_21 », «.. ОСОБА_22 », «.. ОСОБА_23 », «.. ОСОБА_24 », «.. ОСОБА_25 », «.. ОСОБА_26 », «.. ОСОБА_27 », «.. ОСОБА_28 », «.. ОСОБА_29 » відповідно.

Таким чином, фактично контролюючим органом розцінено як додаткові блага, надані фізичним особам, сплату ФГ «Дюніс» адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, за надання витягів з Державного земельного кадастру про земельні ділянки осіб - орендодавців, яких частково можна ідентифікувати по відомостям з платіжних доручень.

В Акті перевірки зазначено, що в статті 165 Податкового кодексу України визначено кінцевий перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не підлягають оподаткуванню у джерела виплати. Зазначений вид доходу не входить до цього переліку. Тобто, у разі якщо підприємство за власний рахунок оплачує послуги з підготовки пакету документів для оформлення договорів оренди з фізичними особами, то вартість наданих послуг включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких осіб як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Разом з цим, що доказів на підтвердження оплати ФГ «Дюніс» саме послуг з підготовки пакету документів для оформлення договорів оренди з фізичними особами, як це зазначено в Акті перевірки, відповідачем суду не надано, і Акт перевірки таких доказів не містить.

Суд зазначає, що згідно із пунктом 2 розділу І Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 № 727, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1300/27745 (далі - Порядок № 727) акт документальної перевірки - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки, відображає її результати і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Цим Порядком визначаються основні вимоги до форми та змісту акта (довідки) документальної перевірки, інформативних додатків до акта (довідки), порядку його (її) підписання, реєстрації та зберігання (пункт 3 розділу І Порядку № 727).

Відповідно до пунктів 3 та 4 розділу ІІ Порядку № 727 акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. В акті документальної перевірки викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, які стосуються фактів виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Пунктом 5 розділу ІІ Порядку № 727 визначено, що факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об`єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб`єктів господарювання, органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Положеннями ПК України встановлено, що у позивача як податкового агента, виникає обов`язок по утриманню та перерахуванню до бюджету податку на доходи фізичних осіб виключно у випадку нарахування відповідного оподатковуваного доходу, зокрема, у вигляді додаткового блага, виплаченого платнику податків, що, в свою чергу, зумовлює обов`язкову наявність ідентифікуючих ознак особи, яка отримує такий оподатковуваний дохід. Якщо ж зазначений дохід у вигляді додаткового блага не може бути персоніфікований, то вартість такого блага не може розглядатися як об`єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

У разі виникнення у контролюючого органу в ході перевірки підстав вважати, що ФГ «Дюніс» у 2015-2017 роках надавалися додаткові блага певним фізичним особам, з урахуванням вимог Порядку № 727 відповідач зобов`язаний був вжити заходів щодо повного встановлення обставин з дослідженням змісту договорів, витягів, та встановленням конкретних фізичних осіб - набувачів таких додаткових благ.

Разом з тим, зі змісту Акта перевірки від 24.01.2019 № 50/12-32-14-12/31757678 слідує, що контролюючим органом не запропоновано ФГ «Дюніс» надати пояснення з приводу оплати адміністративних послуг щодо державної реєстрації речових прав та їх обтяжень та видачі витягів з Державного земельного кадастру, з метою ідентифікації конкретних фізичних осіб, на користь яких, на думку відповідача, надавалися додаткові блага у спірний період, та з метою з`ясування, на яку зі сторін договорів оренди - орендодавця чи орендаря - покладено обов`язок щодо сплати адміністративних послуг, при цьому не дослідження в належній мірі зазначених обставин має наслідком відображення в Акті не підтверджених та необгрунтованих даних щодо факту надання додаткових благ неідентифікованим фізичним особам, що є неприпустимим.

Суд погодужує доводи позивача, що у випадку одержання фізичною особою певних благ у вигляді оплачених за неї послуг такі не можуть розцінюватися як отримання додаткового блага, якщо надання останніх, перш за все, зумовлено інтересом підприємства, а не метою переважного задоволення особистих потреб такої фізичної особи. Та обставина, що в результаті надання особі оплачених благ у певній мірі задовольняються і особисті потреби такої особи, не є достатньою для висновку про належність таких благ до додаткового блага.

Так, дослідженням змісту наданих позивачем в ході судового розгляду справи договорів оренди, укладених в спірний період, та витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права (т.2 арк.спр. 239-247, т.3 арк.спр. 35-249, т.4 арк.спр. 1-215) встановлено, що в договорах не обумовлювалося обов`язку конкретної сторони оплатити адміністративні послуги щодо реєстрації таких договорів, а замовниками Витягів значаться ОСОБА_30 (уповноважена особа) або ОСОБА_31 (уповноважена особа), які є найманими працівниками ФГ «Дюніс», що відображено в Акті перевірки.

З урахуванням того, що оплачені позивачем адміністративні послуги стосувались реєстрації речових прав та надання витягів з Державного земельного кадастру щодо договорів оренди, стороною в яких (орендарем) є безпосередньо ФГ «Дюніс», договорами не визначено обов`язку саме фізичної особи - орендодавця вчинити дії з реєстрації договорів, а витяги замовлялися саме уповноваженими особами ФГ «Дюніс» і використовуються платником у господарській діяльності та веденні податкого і бухгалтерського обліку, суд вважає, що в даному випадку не можна розцінювати як дохід фізичних осіб, спрямований на задоволення їх особистих потреб, який підлягає оподаткуванню ПДФО.

З огляду на наведене, податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині збільшення податкового зобов`язання з ПДФО в загальній сумі 6899,87 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 3293,12 грн, штрафні санкції - 2469,92 грн та пеня - 1136,83 грн є протиправним та підлягає скасуванню.

Як зазначалося вище, позивач відмовився від позову в частині визнання протиправним та скасування зазначеного податкового повідомлення - рішення в частині суми 5910,08 грн, проте загальна сума збільшеного податкового зобов`язання з ПДФО становить 13043,08 грн, задоволено вимоги в загальній сумі 6899,87 грн, а в частині 6143,30 грн податкове повідомлення - рішення залишається без змін.

Тобто, з урахуванням заяви позивача про часткову відмову від позову, ФГ «Дюніс» оскаржує податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000621305 в частині суми 7133,00 грн (13043,08 грн - 5910,08 грн), та висновку суду про обгрунтованість позовних вимог в частині суми 6899,87 грн, в задоволенні позовних вимог в частині 233,13 грн слід відмовити.

Щодо позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в частині суми 373,89 грн (з урахуванням заяви позивача про зменшення позовних вимог (т.3 арк.спр. 13)), суд зазначає таке.

Згідно з розрахунком штрафних санкцій та пені з податку на доходи фізичних осіб, який є додатком до податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305, сума збільшення грошового зобовязання з військового збору в загальному розмірі 891,34 грн складається з сум податку, штрафів та пені за наступні порушення платником податкового законодавства:

1) ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми ПДФО при наданні доходу на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо - збільшено суму податкового зобов`язання з військового збору на загальну суму 471,41 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 225,03 грн, штрафні санкції - 168,77 грн та пеня - 77,61 грн, а саме:

- сума несплаченого військового збору за 23.02.2016 - 6,24 грн, граничний термін сплати - 24.02.2016, штрафна санкція 75% - 4,68 грн, пеня за загальний період з 25.02.2016 по 13.02.2019 - 3,51 грн;

- сума несплаченого військового збору за 23.02.2016 - 6,24 грн, граничний термін сплати - 22.03.2016, штрафна санкція 75% - 4,68 грн, пеня за загальний період з 23.03.2016 по 13.02.2019 - 3,39 грн;

- сума несплаченого військового збору за 23.11.2016 - 15,75 грн, граничний термін сплати - 24.11.2016, штрафна санкція 75% - 11,81 грн, пеня за загальний період з 25.11.2016 по 13.02.2019 - 6,41 грн;

- сума несплаченого військового збору за 06.02.2017 - 10,80 грн, граничний термін сплати - 10.02.2017, штрафна санкція 75% - 8,10 грн, пеня за загальний період з 11.02.2017 по 13.02.2019 - 4,0 грн;

- сума несплаченого військового збору за 22.02.2017 - 14,40 грн, граничний термін сплати - 28.02.2017, штрафна санкція 75% - 10,80 грн, пеня за загальний період з 01.03.2017 по 13.02.2019 - 5,22 грн;

- сума несплаченого військового збору за 02.03.2017 - 34,80 грн, граничний термін сплати - 09.03.2017, штрафна санкція 75% - 26,10 грн, пеня за загальний період з 10.03.2017 по 13.02.2019 - 12,49 грн;

- сума несплаченого військового збору за 03.03.2017 - 1,20 грн, граничний термін сплати - 10.03.2017, штрафна санкція 75% - 0,90 грн, пеня за загальний період з 11.03.2017 по 13.02.2019 - 0,43 грн;

- сума несплаченого військового збору за 14.03.2017 - 24,00 грн, граничний термін сплати - 20.03.2017, штрафна санкція 75% - 18,00 грн, пеня за загальний період з 21.03.2017 по 13.02.2019 - 8,48 грн;

- сума несплаченого військового збору за 24.03.2017 - 10,80 грн, граничний термін сплати - 30.03.2017, штрафна санкція 75% - 8,10 грн, пеня за загальний період з 31.03.2017 по 13.02.2019 - 3,76 грн;

- сума несплаченого військового збору за 03.05.2017 - 24,00 грн, граничний термін сплати - 10.05.2017, штрафна санкція 75% - 18,00 грн, пеня за загальний період з 11.05.2017 по 13.02.2019 - 7,93 грн;

- сума несплаченого військового збору за 20.06.2017 - 15,60 грн, граничний термін сплати - 26.06.2017, штрафна санкція 75% - 11,70 грн, пеня за загальний період з 26.05.2017 по 13.02.2019 - 5,07 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.07.2017 - 4,80 грн, граничний термін сплати - 11.07.2017, штрафна санкція 75% - 3,60 грн, пеня за загальний період з 12.07.2017 по 13.02.2019 - 1,46 грн;

- сума несплаченого військового збору за 10.07.2017 - 1,20 грн, граничний термін сплати - 14.07.2017, штрафна санкція 75% - 0,90 грн, пеня за загальний період з 15.07.2017 по 13.02.2019 - 0,36 грн;

- сума несплаченого військового збору за 25.07.2017 - 14,40 грн, граничний термін сплати - 29.07.2017, штрафна санкція 75% - 10,80 грн, пеня за загальний період з 30.07.2017 по 13.02.2019 - 4,29 грн;

- сума несплаченого військового збору за 04.08.2017 - 3,60 грн, граничний термін сплати - 10.08.2017, штрафна санкція 75% - 2,70 грн, пеня за загальний період з 11.08.2017 по 13.02.2019 - 1,06 грн;

- сума несплаченого військового збору за 22.08.2017 - 7,20 грн, граничний термін сплати - 29.08.2017, штрафна санкція 75% - 5,40 грн, пеня за загальний період з 30.08.2017 по 13.02.2019 - 2,05 грн;

- сума несплаченого військового збору за 11.09.2017 - 1,20 грн, граничний термін сплати - 15.09.2017, штрафна санкція 75% - 0,90 грн, пеня за загальний період з 16.09.2017 по 13.02.2019 - 0,33 грн;

- сума несплаченого військового збору за 21.09.2017 - 8,40 грн, граничний термін сплати - 27.09.2017, штрафна санкція 75% - 6,30 грн, пеня за загальний період з 28.09.2017 по 13.02.2019 - 2,29 грн;

- сума несплаченого військового збору за 03.10.2017 - 3,60 грн, граничний термін сплати - 09.10.2017, штрафна санкція 75% - 2,70 грн, пеня за загальний період з 10.10.2017 по 13.02.2019 - 0,98 грн;

- сума несплаченого військового збору за 17.11.2017 - 3,60 грн, граничний термін сплати - 23.11.2017, штрафна санкція 75% - 2,70 грн, пеня за загальний період з 24.11.2017 по 13.02.2019 - 0,9 грн;

- сума несплаченого військового збору за 01.12.2017 - 13,20 грн, граничний термін сплати - 07.12.2017, штрафна санкція 75% - 9,90 грн, пеня за загальний період з 08.12.2017 по 13.02.2019 - 3,20 грн;

2) заниження оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, в результаті чого не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму військового збору - збільшено суму податкового зобов`язання з військового збору на загальну суму 419,93 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 192,94 грн, штрафні санкції - 144,74 грн та пеня - 82,25 грн, а саме:

- сума несплаченого військового збору за 06.05.2016 - 6,26 грн, граничний термін сплати - 10.05.2016, штрафна санкція 75% - 4,70 грн, пеня за загальний період з 11.05.2016 по 13.02.2019 - 3,21 грн;

- сума несплаченого військового збору за 03.06.2016 - 10,05 грн, граничний термін сплати - 06.06.2016, штрафна санкція 75% - 7,54 грн, пеня за загальний період з 07.06.2016 по 13.02.2019 - 4,98 грн;

- сума несплаченого військового збору за 21.06.2016 - 13,50 грн, граничний термін сплати - 22.06.2016, штрафна санкція 75% - 10,13 грн, пеня за загальний період з 23.06.2016 по 13.02.2019 - 6,54 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.07.2016 - 0,95 грн, граничний термін сплати - 06.07.2016, штрафна санкція 75% - 0,71 грн, пеня за загальний період з 07.07.2016 по 13.02.2019 - 0,45 грн;

- сума несплаченого військового збору за 20.07.2016 - 4,50 грн, граничний термін сплати - 21.07.2016, штрафна санкція 75% - 3,38 грн, пеня за загальний період з 22.07.2016 по 13.02.2019 - 2,10 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.08.2016 - 4,22 грн, граничний термін сплати - 08.08.2016, штрафна санкція 75% - 3,17 грн, пеня за загальний період з 09.08.2016 по 13.02.2019 - 1,95 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.09.2016 - 52,50 грн, граничний термін сплати - 06.09.2016, штрафна санкція 75% - 39,38 грн, пеня за загальний період з 07.09.2016 по 13.02.2019 - 23,37 грн;

- сума несплаченого військового збору за 20.09.2016 - 5,03 грн, граничний термін сплати - 21.09.2016, штрафна санкція 75% - 3,77 грн, пеня за загальний період з 20.09.2016 по 13.02.2019 - 2,20 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.10.2016 - 19,00 грн, граничний термін сплати - 06.10.2016, штрафна санкція 75% - 14,25 грн, пеня за загальний період з 20.09.2016 по 13.02.2019 - 8,33 грн;

- сума несплаченого військового збору за 04.11.2016 - 7,50 грн, граничний термін сплати - 07.11.2016, штрафна санкція 75% - 5,63 грн, пеня за загальний період з 08.11.2016 по 13.02.2019 - 3,10 грн;

- сума несплаченого військового збору за 06.12.2016 - 39,57 грн, граничний термін сплати - 07.12.2016, штрафна санкція 75% - 29,68 грн, пеня за загальний період з 08.12.2016 по 13.02.2019 - 15,86 грн;

- сума несплаченого військового збору за 20.12.2016 - 8,25 грн, граничний термін сплати - 21.12.2016, штрафна санкція 75% - 6,19 грн, пеня за загальний період з 22.12.2016 по 13.02.2019 - 3,26 грн;

- сума несплаченого військового збору за 05.05.2017 - 14,21 грн, граничний термін сплати - 12.05.2017, штрафна санкція 75% - 10,66 грн, пеня за загальний період з 13.05.2017 по 13.02.2019 - 4,70 грн;

- сума несплаченого військового збору за 18.08.2017 - 7,40 грн, граничний термін сплати - 24.08.2017, штрафна санкція 75% - 5,55 грн, пеня за загальний період з 25.08.2017 по 13.02.2019 - 2,13 грн.

Позивачем визнано відображене в Акті порушення вимог п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України щодо ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми військового збору при виплаті доходу на користь найманих працівників за кошти, надані на відрядження або під звіт без підтверджуючих розрахункових документів, внаслідок вчинення якого податковим повідомленням - рішенням від 13.02.2019 № 0000631305 збільшено суму податкового зобов`язання з військового збору на загальну суму 419,93 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 192,94 грн, штрафні санкції - 144,74 грн та пеня - 82,25 грн.

В підготовчому провадженні позивач зменшив позовні вимоги та оскаржує податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в частині суми 373,89 грн.

Тому судом не досліджуються обставини вчинення ФГ «Дюніс» порушення вимог п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України щодо ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми військового збору при виплаті доходу на користь найманих працівників за кошти, надані на відрядження або під звіт без підтверджуючих розрахункових документів, а надається оцінка правомірності податкового повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в частині збільшення податкового зобов`язання з військового збору в загальній сумі 471,41 грн, з якої за податковим зобов`язанням - 225,03 грн, штрафні санкції - 168,77 грн та пеня - 77,61 грн, прийнятого ГУ ДФС у Луганській області внаслідок встановленого перевіркою порушення ФГ «Дюніс» п.п.1.6 п.16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України щодо ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми військового збору із доходу, наданого на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо.

Відповідно до пункту 16-1 Підрозділу 10 Розділу ХЗ Податкового кодексу України (в редакції, чинній станом на дати виникнення спірних правовідносин) тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Згідно із підпунктом 1.6 пункту 16-1 Підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України платники збору зобов`язані забезпечувати виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.

Підпунктами 1.2 та 1.3 пункту 16-1 Підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що об`єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту (підпункт 1.4 пункту 16-1 Підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України).

З огляду на те, що судом встановлено недоведеність наявності порушення ФГ «Дюніс» п.п. 164.1.1, 164.1.2 п.164.1, абз. е) п.п.164.2.17 п. 164.2, п. 164.5 ст. 164, п.167.1 ст. 167, п.п. 168.1 ст. 168, абз. а) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу України щодо ненарахування, неутримання та неперерахування до бюджету суми ПДФО із доходів, наданих на користь фізичних осіб у негрошовій формі як додаткове благо, об`єктом оподаткування збором також відсутній, тому податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в частині збільшення суми грошового зобов`язання з військового збору в розмірі 471,41 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями - 225,03 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 168,77 грн, пеня - 77,61 грн є протиправним та підлягає скасуванню.

Оскільки позивачем з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог зазначене податкове повідомлення - рішення оскаржується в частині суми 373,89 грн, а суд дійшов висновку про протиправність останнього в загальній сумі 471,41 грн, суд вважає за необхідне з врахуванням положень частини другої статті 9 КАС України вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 13.02.2019 № 0000631305 в частині збільшення суми грошового зобов`язання з військового збору в загальному розмірі 471,41 грн.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду з позовом позивачем платіжним дорученням від 19.04.2019 № 2243 сплачено судовий збір у сумі 5364,94 грн (т.1 арк.спр. 3).

Оскільки суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, судові витрати належить відшкодувати на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до задоволеної частини вимог.

Так, ціна первісного позову становить 357 663,11 грн (100%), сума первісних позовних вимог у справі № 360/2080/19 складає 13 934,42 грн (3,89% від загальної суми первісних вимог).

У справі задоволено вимоги на суму 7371,28 грн, що складає 52,9 % від 13934,42 грн, тому стягненню за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДФС у Луганській області на користь ФГ «Дюніс» підлягають судові витрати в сумі 110,40 грн (13934,42 грн х 52,9 %).

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Уточнені позовні вимоги Фермерського господарства "Дюніс" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень- рішень від 13 лютого 2019 року № 0000621305 та від 13 лютого 2019 року № 0000631305 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 13 лютого 2019 року № 0000631305, прийняте Головним управлінням ДФС у Луганській області, в частині збільшення Фермерському господарству «Дюніс» суми грошового зобов`язання з військового збору в розмірі 471,41 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями - 225,03 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 168,77 грн, пеня - 77,61 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 13 лютого 2019 року № 0000621305, прийняте Головним управлінням ДФС у Луганській області, в частині збільшення Фермерському господарству «Дюніс» суми грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 6899,87 грн, в тому числі за податковими зобов`язаннями - 3293,12 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2469,92 грн, пеня - 1136,83 грн.

У задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 13 лютого 2019 року № 0000621305 в частині суми 233,13 грн відмовити.

Стягнути на користь Фермерського господарства «Дюніс» (92922, Луганська область, Кремінський район, с. Бараниківка, вул. Зарічна, буд. 123, ідентифікаційний код юридичної особи 31757678) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72, ідентифікаційний код юридичної особи 39591445) витрати зі сплати судового збору у розмірі 110,40 грн (сто десять гривень 40 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 12 вересня 2019 року.

Суддя А.Г. Секірська