
Справа № 163/1726/19
Провадження № 2-а/163/165/19
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
11 вересня 2019 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області С.С.Чишій, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Волинської митниці про визнання протиправною і скасування постанови у справі про порушення митних правил,
в с т а н о в и в :
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно із ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються:
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з позовної заяви, позивач у резолютивній частині заяви не вказав, яку саме постанову відповідача він просить визнати протиправною і скасувати; не виклав підтвердження неподання аналогічного позову, чим порушив вимоги ч.ч.4, 11 ст.160 КАС України.
До заяви позивачем додано документи і вказано їх перелік. В той же час ст.94 КАС України встановлює певні вимоги до документів як письмових доказів.
Зокрема, згідно із ч.ч.2-5 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, всі вони подані в копіях, при цьому такі копії не засвідчені або ж позивачем не підтверджено відповідність копії оригіналу.
Такі недоліки свідчать про недодержання позивачем положень п.8 ч.5 ст.160 ЦПК України.
Частиною 6 ст.530 МК України встановлено, що перевірка законності та обґрунтованості постанови у справі про порушення митних правил судом здійснюється у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно із ч.ч.1, 2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.4 ст.529 МК України скарга(адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Статтею 289 КУпАП встановлено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови…
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Оскаржувана постанова винесена 06.03.2019 року, тому відповідно до наведених положень закону останнім днем її оскарження було 18.03.2019 року (перший робочий день після закінчення 10-денного строку – ч.6 ст.120 КАС України).
Позовна заява датована 28.08.2019 року, згідно з трек-номером Укрпошти прийнята до відправлення поштовим зв`язком 03.09.2019 року.
Таким чином, позов подано з порушенням строку звернення до суду. Заява про визнання причин пропуску цього строку поважними до позовної заяви не приєднана, відповідне клопотання в позовній заяві не викладене.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно із ч.2 ст.171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, встановлено підстави для залишення позову без руху для усунення недоліків позовної заяви та виконання позивачем вимог закону щодо строку звернення до адміністративного суду,
Керуючись ст.ст.169, 248 КАС України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Волинської митниці про визнання незаконною і скасування постанови у справі про порушення митних правил залишити без руху і надати позивачу для усунення її недоліків та звернення із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.С.Чишій