
10.09.2019
справа №431/4795/19
Провадження №3/431/483/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 вересня 2019 року Старобільський районний суд Луганської області
у складі головуючого – судді Колядова В.Ю.,
за участю секретаря с/з Петренко К.С.,
прокурора Савченка М.О.,
особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у приміщенні суду у м. Старобільську Луганської області справу про адміністративне корупційне правопорушення, яка надійшла з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області Національної поліції України
стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ід. код НОМЕР_1 , уродженки с. Чмирівка Старобільського району Луганської області, громадянки України, працюючої секретарем помічника керівника виконкому Старобільської міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Старобільської районної ради Старобільського району Луганської області, в порушення вимог ч.ч.1,2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнала, пояснивши, що вона при заповненні декларації заповнили усі 16 частин декларації та натиснула кнопку подати її, після чого її викинуло на сайт НАЗК, вважала, що виконала усі дії, щоб подати декларацію. Крім того, вважала, що строк притягнення її до адміністративної відповідальності сплинув, а тому справа підлягає закриттю на підставі ч. 3 ст. 38 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 1726 КУпАП і матеріалами доданими до протоколу це доведено. Вважав, що ОСОБА_1 не вжила усіх необхідних заходів для своєчасного подання декларації та не перевірила її повторно на стан подання.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого їй адміністративного корупційного правопорушення доведена із наступних підстав.
На підставі належних доказів, в розумінні ст. 251 КУпАП, встановлено наступне.
Частиною 1 статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у п. 1 підпункту «а» і «в» п. 2 ч. 1 статті 3 цього Закону, зобов`язанні щорічно до 1 квітня подати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається НАЗК.
Подання Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, у повноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Відповідно до інформації Старобільської районної ради Луганської області від 20.05.2019 року за № 263 повноваження депутата починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів. Повноваження депутатів Старобільської районної ради сьомого скликання були визнанні на 1 сесії районної ради 15 листопада 2015 року.
Відповідно до копії витягу Порядку проведення першої сесії Старобільської районної ради сьомого скликання від 12 листопада 2015 року ОСОБА_1 було зареєстровано як обраного депутата до Старобільської районної ради від політичної партії «Українське об`єднання патріотів –Укроп».
Відповідно до копії списку депутатів районної ради 7 скликання, ОСОБА_1 19 лютого 2019 року отримала повідомлення «Про декларування майна, доходів, витрат і зобов`язань фінансового характеру» № 79 від 07.02.19 р.
Згідно відомостей інформаційно телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 06.05.2019 о 19-51 годині, тобто несвоєчасно.
Зазначені обставини підтверджуються також інформацією Управління інформаційно – аналітичних систем та захисту інформації з якої встановлено, що технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завдали поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01.01.2019 по 01.05.2019 не зафіксовано.
Дії правопорушника ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Старобільської районної ради Луганської області є суб`єктом декларування, тому зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати декларації на підставі ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», таким чином, декларацію за 2018 рік ОСОБА_1 повинна була подати не пізніше 01.04.2019 року.
Суд не бере до уваги твердження ОСОБА_1 про сплив строку притягнення її до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адмінвідповідальності за корупційні правопорушення встановлюється протягом 3-х місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня вчинення. Таким чином, двох річний строк притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності не сплинув.
При обранні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 враховується особа правопорушника, позитивно характеризується, відсутність матеріальної шкоди при вчиненні адмінправопорушення, те, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася. За таких обставин вважаю за можливе накладення штрафу на ОСОБА_1 у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 грн.
На підставі ст.40-1 КУпАП з особи яка притягається до адміністративної відповідальності слід стягнути судовий збір у розмірі 384,20 гривень.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.40-1, ст. 172-6 ч. 1, 283 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ід. код НОМЕР_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн..
Штраф перерахувати на користь держави - отримувач: УК у Старобільському районі/Старобільський район, код отримувача ( ЄДРПОУ): 37858396, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998 рахунок отримувача: 31119106012331 код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ід. код НОМЕР_1 на користь держави судовий збір – отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАГР Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106, в розмірі 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Колядов В.Ю.