
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
12 вересня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/3987/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганського обласного військового комісаріату (93402, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщини, 38) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
09 вересня 2019 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Луганського обласного військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що наказом військового комісара Сєвєродонецького міського військового комісаріату підполковника Чехути О.В. № 24 від 09 квітня 2015 року позивач ОСОБА_1 був призваний на військову службу під час мобілізації, зарахований до списків особового складу Сєвєродонецького міського військового комісаріату Луганської області оперативного командування «Схід» і приступив до виконання службових обов`язків за посадою ШПК «майор». 16 березня 2016 року позивач, уклав контракт "про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу" з Міністерством оборони України в особі командувача військ оперативного командування «Схід» генерал-майора Наєва ОСОБА_2 , який набув чинності 16 березня 2016 року.
Наказом № 35 від 16.03.2016 Командувача військ оперативного командування "Схід" генерал - майора ОСОБА_3 , позивач був призначений начальником відділення забезпечення Сєвєродонецького міського військового комісаріату Луганської області. В кінці липня 2019 року згідно діючого законодавства позивач звернувся в усній формі до військового комісара Сєвєродонецького міського військового комісаріату підполковника ОСОБА_4 з клопотанням перед вищим командуванням про звільнення з лав Збройних Сил України, на усне звернення про звільнення відповіді не було отримано і на підставі цього 14.08.2019 ним було написано рапорт про звільнення з лав Збройних Сил України, який зареєстровано за № 6252 від 14.08.2019.
23 липня 2018 року Міністерством Оборони України разом з Генеральним Штабом Збройних Сил України була видана Директива № Д-1 «Про визначення строків звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення зі служби, та особливості їх звільнення», в даній директиві вказано, що звільнення військовослужбовців, які набули таке право на звільнення до 23 червня 2018 року та висловили бажання звільнитися з лав Збройних Сил України здійснюється у таких обсягах: до 01 серпня 2018 року - до 25 %; до 01 вересня 2018 року - до 25 %; до 23 вересня 2018 року - до 50 %; а звільнення військовослужбовців, які набули таке право після 23 червня 2018 року та висловили бажання звільнитися з лав Збройних Сил України протягом трьох місяців з дня набуття такого права. Право на звільнення позивачем було набуте ще 16.03.2018 і згідно нормативно - правових документів його повинні були звільнити 23.09.2018 без написання рапорту, як особу, що вислужила 24 місяці під час особливого періоду та не висловила бажання продовжувати військову службу. Всупереч вимогам директиви позивача не було звільнено, йому не було запропоновано укласти новий контакт та не було складено графіку звільнення осіб, які набули право на звільнення та висловили бажання звільнитися з лав Збройних Сил України. 17 серпня 2019 року позивач отримав відповідь за підписом Військового комісара Луганського обласного військового комісаріату ОСОБА_5 на свій рапорт "про звільнення", якою в задоволенні рапорту позивачу було відмовлено.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд:
- визнати бездіяльність Луганського обласного військового комісаріату, що виражена у невиконанні умов Контракту "про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу" від 16 березня 2016 року, укладеного Міністерством оборони України в особі командувача військ оперативного командування «Схід» генерал-майора ОСОБА_3 , який набув чинності 16 березня 2016 року з громадянином України (військовослужбовцем) ОСОБА_1 в частині звільнення громадян України з військової служби, які вислужили 24 місяці та не бажають продовжувати службу за Контрактом;
- зобов`язати Луганський обласний військовий комісаріат звільнити з лав Збройних Сил України військовослужбовця ОСОБА_1 народження згідно рапорту № 6252 від 14.08.2019.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв`язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 КАС України, з огляду на предмет спору в даній справі, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні.
Частиною 3 статті 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганського обласного військового комісаріату (93402, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Богдана Ліщини, 38) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче засідання на 03 жовтня 2019 року на 09 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати позивачеві надати суду протягом п`яти днів з дати отримання даної ухвали всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Відповідачу - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач – заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Луганський окружний адміністративний суд.
СуддяО.В. Ірметова