Постанова № 8417763, 16.12.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2009
Номер справи
2а-26026\09\1270
Номер документу
8417763
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.14

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2009 року Справа №2а-26026/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Глазунової О.О.

та

представників сторін:

від позивача - головний спеціаліст

Бурмак К.В. (довіреність від 27.10.2008, № 802-к)

від відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області

до приватного підприємства «Лідар»

про стягнення штрафу у сумі 11250,06 грн.,

ВСТАНОВИВ:

21 вересня 2009 року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Лідар» про стягнення штрафу у сумі 11250,06 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Відповідно до наданих повноважень посадовими особами інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена перевірка будівництва та розміщення будівлі кафе за адресою: м. Луганськ, вул. Демьохіна, 23 . В ході перевірки встановлені такі правопорушення: будівля знаходиться в стадії будівництва, будівельні роботи зупинено приписом від 30.12.2008, виданим начальником інспекції ДАБК у Луганській області Литвиновим В.І.; будівництво будівлі здійснюється з відхиленням від затвердженої проектної документації, а саме: зведено 4-х поверхову будівлю (проектом передбачено улаштування 2-х поверхів) , чим порушено вимоги ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність», про що було складено протокол про правопорушення у сфері містобудування від 14 січня 2009 року б/н.

Згідно із Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 № 244, була винесена постанова від 19.01.2009 № 1.1.1-7, якою накладено штраф у розмірі 10% вартості виконаних будівельних робіт 11250,06 грн.

В порушення вимог ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» штраф у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладання відповідачем не сплачений, тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України від 20 травня 1999 року № 687-ХІV «Про архітектурну діяльність» державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області проведена перевірка будівництва та розміщення будівлі кафе за адресою: м. Луганськ, вул. Демьохіна, 23 . В ході перевірки встановлені такі правопорушення:

1) будівля знаходиться в стадії будівництва, будівельні роботи зупинено приписом від 30.12.2008, виданим начальником інспекції ДАБК у Луганській області Литвиновим В.І.;

2) будівництво будівлі здійснюється з відхиленням від затвердженої проектної документації, а саме: зведено 4-х поверхову будівлю (проектом передбачено улаштування 2-х поверхів), чим порушено вимоги ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»;

3) не виконано припис від 01.07.2008 про зупинення будівельних робіт до корегування проектної документації, чим порушено вимоги п. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

За результатами перевірки складений акт перевірки № 1.1.1-2в від 14 січня 2009 року та протокол про правопорушення у сфері містобудування від 14 січня 2009 року б/н (арк. справи 7, 35-36).

Згідно із ст. 9 Закону України від 20 травня 1999 року N 687-XIV «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України "Про планування і забудову територій".

Відповідно до ст. 1 Закону України від 14 жовтня 1994 року № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» відповідальність за правопорушення у сфері містобудування несуть підприємства, їх обєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика.

Згідно із Законом України від 14 жовтня 1994 року № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», субєктами, які несуть відповідальність за правопорушення у сфері містобудування є субєкти підприємницької діяльності, які одержують від своєї господарської діяльності прибуток, за рахунок якого і сплачують накладений інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю штраф . Підприємства, їх обєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт, що не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт (п. 4 ч. 1 ст. 1 зазначеного закону).

Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, передбачених Законом України від 14 жовтня 1994 року № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995 року № 244.

Згідно з п. 10 Положення про Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1995 року № 244 підприємство повинно сплатити штраф у 15-денний термін з дня його накладення за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства, незалежно від наслідків фінансово-господарської діяльності.

Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування була складена постанова від 19 січня 2009 року № 1.1.1-7, відповідно до якої приватне підприємство «Лідар» повинно сплатити штраф в розмірі 11250,06 грн.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 14 жовтня 1994 року № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування » підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки, разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень

У пятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.

Штраф підлягає сплаті підприємством у пятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Згідно із ст. 3 Закону України від 14 жовтня 1994 року № 208/94-ВР «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування » інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області був складений припис про усунення виявленого правопорушення від 14 січня 2009 року (арк. справи 33).

Враховуючи те, що відповідач постанову інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області про накладення штрафу за правопорушення у сферу містобудування від 19 січня 2009 року № 1.1.1-7 у встановленому порядку не оскаржив, внаслідок чого вона на момент розгляду справи є чинною та такою, що підлягає виконанню, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штраф у розмірі 11250,06 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до п. 42 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 16 грудня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Лідар» (ідентифікаційний код 31197112, місцезнаходження: 91016, Луганська область, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, буд. 7) в доход Державного бюджету України (р/р 31119106700002 в ГУДКУ у Луганській області, одержувач - державний бюджет м. Луганська, код 24046582, МФО 804013, код платежу 21081100) штраф у розмірі 11250,06 грн. (одинадцять тисяч двісті пятдесят гривень шість копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 21 грудня 2009 року.

Суддя Т.І. Чернявська