
Номер провадження 3/243/3137/2019
Номер справи 243/10425/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
« 10 » вересня 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Гончарова А.О., розглянувши матеріали, які поступили від Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Стаханов Луганської області, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , працюючого у ТОВ «Восточний караван» на посаді водія, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 185 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
06 вересня 2019 року о 18 годині 40 хвилин в м. Слов`янську по вулиці Батюка біля будинку № 6, ОСОБА_1 , перебуваючи у п`яному вигляді, висловлювався на адресу працівників поліції брудною лайкою, на прохання проїхати до Слов`янського відділу поліції, відмовився та почав упиратися, намагався втекти, хватав руками за формений одяг, своїми діями вчинив злісну непокору працівникам поліції, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, вказав, що дійсно вчинив непокору співробітникам поліції.
Свідок ОСОБА_2 – дільничний Слов`янського ВП ГУ НП України в Донецькій області в судовому засіданні надав наступні відомості: він зупинив патруль біля будинку АДРЕСА_2 по вулиця Батюка в м. Слов`янську, де ОСОБА_1 розпивав пиво у присутності службовців національної гвардії. Вказує. що ОСОБА_1 висловлювався на їх адресу нецензурною лайкою після чого службовці національної гвардії застосували до ОСОБА_1 заходи фізичного впливу – руки за спину.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об`єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 404075 від 06 вересня 2019 року, з якого вбачається, що 06 вересня 2019 року о 18 годині 40 хвилин в м. Слов`янську по вулиці Батюка біля будинку № 6, ОСОБА_1 , перебуваючи у п`яному вигляді, висловлювався на адресу працівників поліції брудною лайкою, на прохання проїхати до Слов`янського відділу поліції, відмовився та почав упиратися, намагався втекти, хватав руками за формений одяг, своїми діями вчинив злісну непокору працівникам поліції, чим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП. (а.с.3) та іншими доказами.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, а саме злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов`язків.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинили кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8 (восьми) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб..
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 185, 283, 284, 286 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу у розмірі 8 (восьми) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 136,00 гривень (сто тридцять шість) 00 коп., на р/р № 31114106005075, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу Слов`янське УК/м. Слов`янськ/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області.
Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов?янського
міськрайонного суду А.О. Гончарова