
Номер провадження 3/229/1549/2019
ЄУН 229/5254/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2019 року м.Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Лебеженко В.О. розглянувши матеріали справи, які надійшли з військової служби правопорядку Збройних Сил України військова комендатура м.Костянтинівка про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Дружківка, Донецької області, гр.України, старший солдат – гранатометник, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.172-20, ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Дружківського міського суду Донецької області перебувають матеріали справи №229/5254/19 (провадження №3/229/1549/2019) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП, справа №229/5255/19 (провадження №3/229/1550/2019) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Вказані протоколи складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв`язку з чим, на підставі ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДНК/К №48 від 07 вересня 2019 року – 06 вересня 2019 року о 17:40 год. знаходячись за адресою: Донецька область, м.Дружківка, вул.Машинобудівників, буд.54 (територія Дружківського МВК) офіцером ОО ППС розшуку військової комендатури м.Костянтинівка виявлений старший солдат ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: порушення координації рухів, стійкий запах алкоголю з ротової порожнини, після чого старший солдат ОСОБА_1 пройшов медичний огляд на стан алкогольного сп`яніння, згідно якого виявлено, що останній перебуває у стані легкого (0,7%) алкогольного сп`яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДНК/К №49 від 07 вересня 2019 року – 06 вересня 2019 року близько 16:15 год. в ході проведення перевірки наявності особового складу, організації та стан несення служби особовим складом добового наряду Дружківського міського військового комісаріату, посадовими особами військової комендатури м.Костянтинівка, виявлено відсутність на місті несення служби (у добовому наряді) чергових спостерігачів посту повітряного спостереження Дружківського міського військового комісаріату старшого солдата ОСОБА_1 Так, старший солдат ОСОБА_1 , 06 вересня 2019 року о 16:15 годині покинув свій пост та за власною ініціативою направився до міста розносити повістки, що не пов`язано з обов`язками спостерігача посту повітряного спостереження та не виконував обов`язки інструкції чергового спостерігача посту повітряного спостереження, чергового по Дружківському МВК не повідомляв, повернувся до Дружківського МВК близько 17:15 год. за вказівкою помічника чергового Дружківського МВК. Тим самим, старший солдат ОСОБА_1 в порушення вимог ст.ст.11, 16, 267, 291 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та п.п.2.2 п.2 Інструкції чергового спостерігача посту повітряного спостереження, не виконував покладені на нього обов`язки, не додержувався розпорядку дня та правил внутрішнього порядку, без дозволу чергового Дружківського МВК залишив місце несення чергування, не вів спостереження, таким чином вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 не з`явився, проте надав письмову заяву про можливий розгляд справи про адміністративне правопорушення без його участі, свою вину визнав у повному обсязі, просить суд суворо його не карати. Про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлений належним чином..
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.172-20 та ч.2 ст.172-15 КУпАП не є обов`язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи-правопорушника, оскільки останній повідомлений належним чином та в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.2 ст.172-15 КУпАП, недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, - тягне за собою накладення штрафу від ста сорока п`яти до двохсот вісімдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Відповідно до ч.3 ст.172-20 КУпАП, розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, в умовах особливого періоду, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п`ятнадцяти до двохсот вісімдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно зіст. 252 КУпАПорган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обставини скоєння адміністративних правопорушень передбачених ч.3 ст.172-20, ч.2 ст.172-15 КУпАП підтверджуються наступними даними: протоколом серія ДНК/К №48, протоколом серія ДНК/К №49, військовим квитком серія НОМЕР_1 , витягом з наказу №204 від 05 вересня 2019 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 06 вересня 2019 року, поясненнями ОСОБА_2 , наказом №228 від 08 вересня 2017 року, інструкцією чергового спостерігача посту повітряного спостереження, поясненнями ОСОБА_3 , поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суддя, об`єктивно з`ясувавши обставини справи, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.172-20, ч.2 ст.172-15 КУПАП.
Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинені адміністративні правопорушення мали місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, при цьому, враховуючи положенням ст.36 КУпАП, суддя вважає доцільним підвергнути особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративному стягненню у виді штрафу.
На підставі п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнити.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 172-15, 172-20, 245, 280, 283-284 КУпАП, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Об`єднати в одне провадження справу №229/5254/19 (провадження №3/229/1549/2019) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, справу №229/5255/19 (провадження №3/229/1550/2019) відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-20 КУпАП.
Присвоїти об`єднаному провадженню єдиний унікальний номер справи №229/5254/19 (провадження №3/229/1549/2019).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.3 ст.172-20 та ч.2 ст.172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у виді штрафу в розмірі двохсот п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) грн. 00 коп.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її постановлення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на р/р 31116106005040,отримувач коштів- Дружківське УК/м.Дружківка/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37937273, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО)- 899998, код класифікації доходів бюджету- 21081100.
Суддя Дружківського міського суду
Донецької області: В.О.Лебеженко