
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2019 року м. Київ № 640/16836/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Каракашьян С.К., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України Департаменту захисту економіки Національної поліції України про скасування пункту, -В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Національної поліції України, в якому просить суд:
- скасувати пункт 2 Наказу № 254 від 16.08.2019 Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо оголошення суворої догани оперуповноваженому відділу управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України підполковнику поліції Єфименку Сергію Миколайовичу;
- на час розгляду позову, призупинити дію Наказу № 254 від 16.08.2019 Управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України;
- стягнути з Департаменту захисту економіки Національної поліції України або Національної поліції України на користь оперуповноваженого відділу управління захисту економіки у місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України підполковнику поліції Єфименку Сергію Миколайовичу моральну шкоду в розмірі 100 грн.
Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив її невідповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Згідно частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, ставки сплати судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір", де вказано, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, ставка становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом із тим, статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачено, що з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921 гривень.
Окрім того, суд звертає увагу, що згідно із частиною третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовна заява містить вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру, де ціна позову становить 100,00 грн., отже, відповідно до приписів Закону України «Про судовий збір», сума до сплати судового збору становить 1 536,80 грн.
Натомість, позивачем надано доказ сплати судового збору в розмірі 768,40 грн.
Крім того, суд звертає увагу, що п. 4 ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень.
Тобто, з вказаної норми вбачається, що у публічно-правових спорах, особа повинна звернутися до суду із належним способом захисту, обраний позивачем спосіб захисту як "на час розгляду позову призупинити дію Наказу" не узгоджується із закріпленими ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України чи іншими Законами України способами захисту порушеного права чи інтересу, у зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач невірно визначив спосіб захисту його права. Таким чином, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:
- документа про сплату судового збору у розмірі 768,40 грн.;
- уточненої позовної заяви та її копії відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_2 без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.К. Каракашьян