Ухвала суду № 84162200, 11.09.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.09.2019
Номер справи
480/3515/19
Номер документу
84162200
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

11 вересня 2019 р. Справа № 480/3515/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області, секретаря Комишанської сільської ради Курило Олени Володимирівни про визнання незаконною та протиправною бездіяльності, визнання дій незаконними та протиправними, визнання бездіяльності такою, що порушила права,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області, секретаря Комишанської сільської ради Курило Олени Володимирівни, в якій просить: - визнати незаконною та протиправною бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради Курило О.В. щодо порушення Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про звернення громадян"; - визнати незаконними та протиправними дії секретаря Комишанської сільської ради щодо відмови у наданні інформації у відповідності до вимог діючого законодавства України; - визнати бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради Курило О.В. такою, що порушила права та законні інтереси громадянки ОСОБА_1 .

У своєму позові ОСОБА_1 також просила звільнити її від сплати судового збору, посилаючись на те, що вона є пенсіонеркою, інших доходів не має, а її матеріальний стан є скрутним і не дозволяє сплатити судовий збір при зверненні до суду.

Суд відмовляє у задоволенні вказаного клопотання та залишає позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст. ст. 160, 161 КАС України.

Так, відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

На підтвердження зазначених у позовній заяві анкетних даних, позивачем не було додано до позовної заяви копії паспорту громадянина України та копії довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Крім того, у своєму позові ОСОБА_1 не вказала коду ЄДРПОУ Комишанської сільської ради Охтирського району як того вимагає п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України (зазначення такого коду, в свою чергу, є обов`язком позивача).

Також, відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

У своєму позові ОСОБА_1 просить визнати незаконною та протиправною бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради щодо порушення Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про звернення громадян", визнати незаконними та протиправними дії секретаря Комишанської сільської ради щодо відмови у наданні інформації у відповідності до вимог діючого законодавства України та визнати бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради такою, що порушила права та законні інтереси громадянки ОСОБА_1 .

При цьому позивач не зазначила: в чому полягають порушення з боку секретаря Комишанської сільської ради норм Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про звернення громадян" (конкретні пункти та статті); в наданні якої саме інформації було відмовлено позивачу, а також яка саме бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради порушила права та законні інтереси позивача.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір". Згідно з п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).

Звертаючись до суду із клопотанням про звільнення від сплати судового збору, позивач зазначає, що її скрутний матеріальний стан (позивач є пенсіонеркою, інших доходів не має) не дає можливості сплатити судовий збір.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічні норми містить стаття 8 Закону України "Про судовий збір".

Майновий стан є вирішальним фактором для прийняття судом рішення про звільнення від сплати судових витрат, у даному випадку судового збору. При цьому для визначення майнового стану позивача, ним повинні бути надані належні докази на підставі яких суд матиме змогу прийняти відповідне рішення.

ОСОБА_1 не було надано доказів на підтвердження скрутного матеріального становища, а також доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору, передбачених ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір".

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду: 1. копії паспорту громадянина України та довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків; 2. код ЄДРПОУ Комишанської сільської ради Охтирського району; 3. письмові уточнення позовних вимог (в трьох екземплярах для суду та відповідачів) в частині того:

- в чому полягають порушення з боку секретаря Комишанської сільської ради норм Законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про звернення громадян" (конкретні пункти та статті);

- в наданні якої саме інформації було відмовлено позивачу;

- яка саме бездіяльність секретаря Комишанської сільської ради порушила права та законні інтереси позивача; 4. докази наявності скрутного майнового стану, а саме довідку з органу податкової служби про доходи за 2018 рік та довідку про отриману пенсію із органу Пенсійного фонду Уркаїни або 5. докази сплати судового збору за вимоги немайнового характеру на суму 768,40 грн. за наступними реквізитами: Отримувач УК у м. Сумах/м. Суми/22030101; МФО 899998; Банк отримувача Державне казначейство України; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593; Рахунок 34312206084030.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Комишанської сільської ради Охтирського району Сумської області, секретаря Комишанської сільської ради Курило Олени Володимирівни про визнання незаконною та протиправною бездіяльності, визнання дій незаконними та протиправними, визнання бездіяльності такою, що порушила права - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в 7-денний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Гелета