Рішення № 84162045, 03.09.2019, Ренійський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
03.09.2019
Номер справи
510/628/19
Номер документу
84162045
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 510/628/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

03.09.19 року Ренійський районний суд Одеської області

у складі: - головуючого судді Дудник В.І.;

-за участю секретаря Арабаджи Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рені цивільну справу за позовом Ренійської міської ради Одеської області до ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі, -

В С Т А Н О В И В:

Відповідач ОСОБА_1 у судові засідання, які призначалися на 28.05.2019р., 04.07.2019 р., 03.09.2019р., будучи належним чином сповіщений, не явився, про причину неявки суд не сповістив, був попереджений, що на підставі ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки без поважних причин або неповідомлення суду про причини неявки, справа буде розглянута у його відсутності на підставі даних, що є в матеріалах справи. Відзиву на позов не надав.

Представник позивача Ренійської міської ради – Самбурський О.Б. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив розглянути справу без його участі.

Згідно із ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У зв`язку із цими обставинами суд прийняв рішення про заочний розгляд справи на підставі наявних доказів. Представник позивача проти заочного розгляду справи не заперечував.

В ході розгляду справи судом були дослідженні наступні докази: копія договору оренди землі №27/9269144 від 23.10.2014р.; копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 02.04.2015р.; копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП та громадських формувань щодо ОСОБА_1 ; копія рішення Ренійської міської ради Одеської області від 24.12.2013р. №681-VІ; копія витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; копія додаткової угоди до договору оренди землі №27/9269144 від 23.10.2014р. – від 09.01.2019р.; копія розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності станом на 09.01.2019р.; копія листа-звернення №06/26 позивача до ОСОБА_1 від 09.01.2019р.; копія опису цінного листа; копія листа-звернення №06/27 позивача до ОСОБА_1 від 09.01.2019р.; копія опису цінного листа; 2 запечатані конверти із рекомендованим повідомленням.

Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач – Ренійська міська рада в особі міського голови Плєхова І.В., діюча через свого представника – Самбурського О.Б., звернулась до ОСОБА_1 із вищевказаними вимогами, зазначивши, що 23.10.2014р. між Ренійською міською радою (Орендодавцем) та фізичною особою – підприємцем – Патрубань В.П. (Орендарем) було укладено договір оренди землі №27/9269144, про що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинений відповідний запис.

Предметом договору оренди стала земельна ділянка, розташована по АДРЕСА_1 із кадастровим номером 5124110100:02:006:0030, площею 0,0345 га, яку Орендодавець надав, а Орендар прийняв у довгострокову оренду (на 49 років) для комерційного використання. На час укладення договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становила 211845,64 грн. (п. 5 Договору). Відповідно до п. 9 Договору орендна плата вноситься Орендарем у формі та у розмірах – 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або 18,42 грн. за 1 м2, або 6355,37 грн. щорічно, в грошовій формі.

Згідно п. 10 Договору обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Відповідно до п. 11 Договору орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати по 529,61 грн. не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця. Пунктом 13 Договору встановлено, що розмір орендної плати переглядається раз на рік у разі: проведення нової нормативної грошової оцінки земель населеного пункту ; зміни розмірів земельного податку,підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством. Положеннями п. 36 Договору передбачено, що зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору, спір розв`язується у судовому порядку.

16.01.2017р. ОСОБА_1 припинив підприємницьку діяльність фізичної особи – підприємця. Відповідно до положень статей 51, 52, 598–609 ЦК України, статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», незважаючи на припинення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , його зобов`язання за укладеним договором оренди землі не припинилися та залишилися за ним як фізичною особою, оскільки ОСОБА_1 , як фізична особа, не перестав існувати. ФОП відповідає за своїми зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.

У зв`язку із тим, що рішенням Ренійської міської ради №681-VI від 24.12.2013р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Рені Ренійської міської ради Ренійського району Одеської області» з 01.01.2015 року введена в дію нова нормативно грошова оцінка земель міста Рені для розрахунку річної орендної плати, то відповідно до нього і змінився розмір орендної плати за договором про оренду землі, укладеним із ОСОБА_1 .

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в м. Рені, складеного відділом у Ренійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 15.11.2018 року № 510/0/206-18 (додається), нормативно грошова оцінка земельної ділянки Орендаря станом на 2018 р., складає 486759,90 грн.

У зв`язку із вищевикладеним, у позивача виникла необхідність у внесенні змін до договору оренди землі №27/9269144, укладеного 23.10.2014р., щодо: зазначення «оновленої» нормативної грошової оцінки земельної ділянки (486759,90 грн.), що орендується; розміру орендної плати (42,33 грн. за 1 метр квадратний в рік, або 14602,80 грн. щорічно, в грошовій формі);щодо порядку внесення орендної плати (щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати по 1216,90 грн., не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця).

Позивач намагався урегулювати дане питання у досудовому порядку, неодноразово надсилав відповідачу рекомендованими листами з повідомленням про вручення пропозицію про внесення змін до договору оренди землі, однак, ця пропозиція була проігнорована, спір не вирішений, у зв`язку із чим позивач був вимушений звернутися за його вирішенням до суду із відповідним позовом.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані суду докази, суд приходить до висновку, що викладені позивачем у позові доводи являються обґрунтованими, знайшли своє належне підтвердження та підлягають задоволенню.

Як було зазначено вище, 23.10.2014 року між Ренійською міською радою (Орендодавець) та фізичною особою – підприємцем - ОСОБА_1 (Орендар) було укладено договір оренди землі (порядковий №27), про що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис від 02.04.2015 року за №9269144.

Пунктом 1 Договору передбачено, що Орендодавець надає, а Орендар приймає земельну ділянку в довгострокову оренду для комерційного використання, яка знаходиться в АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 . Кадастровий номер 5124110100:02:006:0030.

Відповідно до п. 2 Договору, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0345 гектари.

Згідно п. 5 Договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки (на час укладення договору) становить 211845,64 грн.

Пунктом 8 Договору передбачено, що договір укладено на 49 років.

Відповідно до п. 9 Договору, орендна плата вноситься Орендарем у формі та розмірах – 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або 18,42 грн. за 1 метр квадратний, або 6355,37 грн. щорічно, в грошовій формі.

У пункті 10 Договору зазначено, що обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Згідно п. 11 Договору, орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати по 529,61 грн., не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця.

Пунктом 13 Договору встановлено, що розмір орендної плати переглядається раз на рік у разі: проведення нової нормативної грошової оцінки земель населеного пункту; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Положеннями п.36 Договору передбачено, що зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору, спір розв`язується у судовому порядку.

16.01.2017 року ОСОБА_1 припинив підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця (номер запису: 25450060003002140), що підтверджується інформацією з відкритого джерела - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (роздруківка інформації з ЄДРЮОФОПГФ додається).

Відповідно до положень статей 51, 52, 598–609 ЦК України, статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», незважаючи на припинення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , його зобов`язання за укладеним договором оренди землі не припинилися та залишилися за ним як фізичною особою, оскільки ОСОБА_1 , як фізична особа, не перестав існувати. ФОП відповідає за своїми зобов`язаннями, пов`язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.

Аналогічний правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 09.08.2017 р. у справі № 915/1056/16.

Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним.

Згідно з вимогами ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Орендодавцями земельних ділянок є їх власники або уповноважені ними особи.

Статтею 1 Закону України "Про оренду землі" встановлено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Як визначено статтею 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Обов`язки землекористувачів, зокрема, щодо своєчасної сплати земельного податку або орендної плати, визначено статтею 96 Земельного кодексу.

В силу ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, що спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендареві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Податковим кодексом України (далі – Кодекс) визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є обов,язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою, а його розмір визначається на підставі законодавчих актів, тобто є регульованою ціною.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності справляється відповідно до вимог ст. 288 Кодексу.

Так, пунктами 288.1., 288.2., 288.3. ст.288 «Орендна плата» Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об,єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Відповідно до п.288.4. ст.288 Податкового кодексу України розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У відповідності з положеннями ст.ст.651,652 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. Зміна ціни після укладання договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.

Відповідно до вимог статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з пунктами 34, 35 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин; затвердження відповідно до закону ставок земельного податку; розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Рішенням Ренійської міської ради № 681-VI від 24.12.2013 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Рені Ренійської міської ради Ренійського району Одеської області» (копія рішення додається) з 01.01.2015 року введена в дію нова нормативно грошова оцінка земель міста Рені для розрахунку річної орендної плати.

Згідно пункту 289.1. ст.289 Кодексу для визначення розміру орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Як на час укладання договору оренди землі, так і на час виникнення спору, обов`язковим елементом визначення розміру орендної плати є нормативна грошова оцінка земельних ділянок (ст.5 Закону України «Про оцінку земель»), яка у відповідності до положень ст.18 цього закону, проводиться не рідше ніж один раз на 5-10 років (у межах населених пунктів – 5-7 років). За результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (ст.20 цього закону).Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (ст.23 Закону).

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання державою плати за користування землею. Зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою. Невнесення сторонами договору оренди землі змін до його умов в частині, що встановлюються у законодавчому порядку, не звільняє сторін від обов`язку їх виконання, оскільки відповідно до положень ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності (ст.5 ЦК України). Так як зміна нормативної грошової оцінки землі проведена у межах правових норм, що діяли на момент укладання договору оренди землі, не може оцінюватися як зміна правових норм, що регулюють відносини з орендної плати землі, а тому розповсюджується як на відносини, що склалися, так і на відносини, що виникають у майбутньому. Ініціатива щодо приведення у відповідність умов договору обов`язковим умовам, встановлених у визначеному законом порядку, може виходити як від орендодавця, так і від орендаря.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна (введення нової) нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Порядок індексації нормативної грошової оцінки земель визначено ст.289 Податкового кодексу України.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок (п.289.1. ст.289 Кодексу). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = І:100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік. У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель (п.289.2. ст.289 Кодексу). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель (п.289.3. ст.289 Кодексу).

З огляду на вищевикладене, внесення змін щодо розміру орендної плати у договір оренди землі у зв,язку з проведенням (введенням в дію) нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки (з урахуванням коефіцієнтів індексації) відповідає вимогам чинного законодавства.

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в м. Рені, складеного відділом у Ренійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 15.11.2018 року № 510/0/206-18 (додається), нормативно грошова оцінка земельної ділянки Орендаря станом на 2018 р., складає 486759,90 грн.

Місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»).

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, адресою місця проживання ОСОБА_1 (відповідача) є: АДРЕСА_3 .

Відповідно до Договору оренди землі від 23.10.2014 року № 27/9269144 земельна ділянка, що передається в оренду, знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

У зазначеному Договорі оренди землі, у розділі «РЕКВІЗІТИ СТОРІН», місцем проживання Орендаря ОСОБА_1 зазначена адреса: Україна, АДРЕСА_3 .

Відповідно до ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі якщо особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

У зв`язку з введенням в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Рені та на підставі вищевказаного витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Ренійською міською радою 10.01.2019 року було направлено ОСОБА_1 рекомендованими листами з повідомленням про вручення (з описом вкладенням) за адресою його місця проживання ( АДРЕСА_4 ) та за адресою розташування об`єкту оренди (м. АДРЕСА_1 ), пропозицію про внесення змін до договору оренди землі в частині розміру орендної плати.

Додатковою угодою було запропоновано внести зміни до договору оренди землі шляхом викладення пунктів 5, 9 і 11 Договору у наступній редакції:

?п.5. «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 486759,90 гривень».;

?п.9. «Орендна плата вноситься Орендарем у розмірах – 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або 42,33 грн. за 1 метр квадратний в рік, або 14602,80 грн. щорічно, в грошовій формі».;

?п.11. «Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати по 1216,90 грн., не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця».

Проте, на адресу Ренійської міської ради підприємством зв`язку 14.02.2019 року повернуто конверт, трек-номер 68803 0337449 5 (додається), з відміткою про те, що адресат за даною адресою ( АДРЕСА_1 ) не проживає, 14.02.2019 року повернуто конверт, трек-номер 68803 0337448 7 (додається), з відміткою про те, що адресат за даною адресою ( АДРЕСА_4 ) не проживає.

З огляду на це, слід вважати, що пропозицію відповідачу направлено за належною адресою, а останній належним чином її отримав, що узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 20.06.2018 р. по справі № 127/2871/16-ц.

По теперішній час відповідач не надав Ренійській міській раді відповіді щодо вищезазначеної пропозиції, у зв`язку з чим Ренійська міська рада звернулася за вирішенням даного питання у судовому порядку.

Таким чином, виходячи із вищевикладеного, положень законодавства, основних засад Договору про оренду землі, який було укладено між сторонами, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню в їх повному обсязі.

Згідно ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. У зв`язку з подачею до суду даної позовної заяви Ренійською міською радою понесені судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 1 921 грн., які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 12, 76 - 81, 141, 258, 259, 264 - 265, 268, 280-289, 354, 355 ЦПК України, 51, 52, 599-609, 626, 632, 651, 652 ЦК України, ст. ст.1, 13, 21, 30 Закону України "Про оренду землі" від 06.10.1998р. (із змінами та доповненнями), -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Ренійської міської ради Одеської області - задовольнити.

Внести зміни до договору оренди землі № 27/9269144, укладеного 23.10.2014 року між Ренійською міською радою та фізичною особою – підприємцем Патрубань Валентином Петровичем, про що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно вчинено запис від 02.04.2015 року за №9269144, згідно якого Ренійською міською радою передано ФОП ОСОБА_2 Петровичу в оренду терміном на 49 років земельну ділянку з кадастровим номером 5124110100:02:006:0030, площею 0,0345 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом викладення пунктів 5, 9 і 11 договору у наступній редакції:

?п.5. «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 486759,90 гривень».;

?п.9. «Орендна плата вноситься Орендарем у розмірах – 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або 42,33 грн. за 1 метр квадратний в рік, або 14602,80 грн. щорічно, в грошовій формі».;

?п.11. «Орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати по 1216,90 грн., не пізніше 10 числа наступного за звітним місяця».

Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь Ренійської міської ради Одеської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 35549578, місцезнаходження: 68800. Одеська область, м. Рені, вул. Соборна,103) 1921 грн. 00 коп. судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

В разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду в загальному порядку.

Суддя В.І. Дудник