
Справа № 161/10751/19
Номер провадження: 3/161/3020/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 11 вересня 2019 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Присяжнюк Л.М., за участю секретаря судового засідання Петрової В.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , працюючого на момент скоєння правопорушення поліцейським роти №3 батальйону управління патрульної поліції у Волинській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
На момент вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, яка припинила діяльність, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, про що 24.06.2019 року складені протоколи про адміністративні правопорушення № 26/42-02/2019, №27/42-02/2019.
ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю та пояснив, що подав несвоєчасно декларації, у зв`язку з тим, що недосконало знав вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримала, просила притягнути особу до адміністративної відповідальності та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов таких висновків.
Згідно ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого Міністерством юстиції України за № 959/29089 від 17.07.2016 року, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
23.10.2017 року ОСОБА_1 склав присягу працівника Національної поліції України.
ОСОБА_2 К. 7 лютого 2018 року був звільнений зі служби в поліції відповідно до п.5 ч.1 ст. 77 закону України «Про Національну поліцію України».
Таким чином, припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларації 01.04.2019 року та 14.03.2018 року, тобто за 2018 рік та за період, не охоплений раніше поданими деклараціями
Однак за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларації ОСОБА_1 були подані 10.06.2019 р. та 12.06.2018 р., тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується дослідженими судом доказами, а саме протоколами про адміністративні правопорушення № 26/42-02/2019, №27/42-02/2019 від 24.06.2019 року, рапортами від 18.06.2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 11.04.2019р. та іншими матеріалами справи у їх сукупності.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «з» п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, не подав своєчасно відповідні електронні декларації, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП .
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, та вважає за можливе піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином на користь держави із ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 384,20 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 (двадцять) копійок за наступними реквізитами: Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; рахунок отримувача: 31211256026001).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.М.Присяжнюк