
Справа № 143/985/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" вересня 2019 р. м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Марченко Л. В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах ОСОБА_3 до Управління державної міграційної служби у Вінницькій області Погребищенський районний сектор про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
Встановив:
02.09.2019 позивачі звернулись до суду із вказаним позовом.
Відповідно до наказу №55-в від 24.07.2019 судді Марченко Л.В. надано частину основної щорічної відпустки з 05.08.2019 по 06.09.2019 включно. Згідно з наказом №78-в від 29.08.2019 суддю Марченко ОСОБА_4 .В. у зв`язку із службовою необхідністю відкликано з відпустки з 30.08.2019 по 02.09.2019 включно. Справу передано судді Марченко Л.В. 30.08.2019 відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачі просять суд визнати протиправною відмову Погребищенського районного сектору Управління державної міграційної служби у Вінницькій області у видачі ОСОБА_3 у зв`язку із досягнення шістнадцятирічного віку паспорта громадянина України у формі книжечки та зобов`язати здійснити видачу паспорту у формі книжечки.
Відповідно до частини першої статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Однак, позовна заява що надійшла до суду не відноситься до жодної з категорій справ зазначених у частині першій статті 20 КАС України.
В свою чергу, відповідно до частини другої статті 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки дана справа, з урахуванням положень статті 20 КАС України, не підсудна Погребищенському районному суду Вінницької області, а належить до територіальної юрисдикції Вінницького окружного адміністративного суду, тому з огляду на вищевикладене та враховуючи вимоги статей 20, 287 КАС України, дану справу слід передати за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 248, 287 КАС України, суд,-
Ухвалив:
Справу № 143/985/19 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах ОСОБА_3 до Управління державної міграційної служби у Вінницькій області Погребищенський районний сектор про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, передати на розгляд до Вінницького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя