Постанова № 84138221, 10.09.2019, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.09.2019
Номер справи
344/15781/19
Номер документу
84138221
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/15781/19

Провадження № 3/344/5058/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2019 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Караїм Ю.В., прокурора Сапожникової Ю.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця с.Середній Майдан Надвірнянського району Івано-Франківської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, працюючого до 21.11.2018 молодшим інспектором 2-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань №12», на даний час працюючого інкасатором АТ «Ощадбанк», за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И Л А:

До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Із протоколів №299/2019 та №301/2019 від 29.08.2019 про вчинення адміністративних правопорушеннь вбачається, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України державна установа «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» № 58/ос від 29.05.2018 «По особовому складу», ОСОБА_1 обіймав посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№12) з 01 червня 2018 року.

Молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», наказом Міністерства юстиції України державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» №148 о/с від 21.11.2018 «По особовому складу», відповідно до пункту 5 статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу» та пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», звільнено зі служби в Державній кримінально- виконавчій службі України за власним бажанням. Підстава: рапорт Костюка Я.В.

За таких обставин та згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, як на особу рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.

Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 10.12.2018.

Оскільки ОСОБА_1 , молодший інспектор 2-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» 22.11.2018 звільнений зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України за власним бажанням, необхідною граничною датою подання ним вказаної вище декларації є 22.11.2018.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до підпункту «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, оскільки граничний термін подачі був 22.11.2018, а декларація ним фактично подана 10.12.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім цього, частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня, наступного за звітним роком охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Оскільки ОСОБА_1 22.11.2018 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, то граничною датою подання ним декларації за 2018 рік (після звільнення) є 31.03.2019.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 станом на 31.03.2019 не подав щорічну декларацію (після звільнення) за 2018 рік, а подав її не своєчасно 03.07.2019.

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «Д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2019 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (після звільнення), а фактично подав дану декларацію 03.07.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю, пояснив, що не знав про те, що мав подати при звільненні декларацію та щорічну декларацію за 2018 рік після звільнення, також усвідомлює, що незнання законів не звільняє його від відповідальності. Підтвердив, що 10.12.2018 подав декларацію при звільненні та 03.07.2019 після звільнення подав щорічну декларацію за 2018 рік, щиро кається у вчинені вказаних правопорушень.

Прокурор у судовому засіданні підтримала викладені в протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, обставини та просила правопорушника визнати винним та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши та оцінивши надані письмові докази, з`ясувавши всі фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

Згідно з ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

У відповідності з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Із наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області Івано-Франківського слідчого ізолятора «По особовому складу» № 58 о/с від 29.05.2018 вбачається, що ОСОБА_1 обіймав посаду молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони Івано-Франківського слідчого ізолятора управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Івано-Франківській області, з 01 червня 2018 року (а.с. 20).

Згідно наказу Державної Установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» № 148 о/с від 22.11.2018 «По особовому складу», молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора 2-ї категорії відділу режиму і охорони державної установи «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)», відповідно до частини 5 статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу» та пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України за власним бажанням з 22.11.2018 (а.с. 19).

Згідно п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 10.12.2018 (а.с. 25-33).

Водночас, стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначає правопорушення, пов`язане з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке Законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Тобто, правопорушення, пов`язане з корупцією, не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження.

У даному випадку стаття 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимагає від суб`єкта декларування подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім цього, частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня, наступного за звітним роком охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

ОСОБА_1 22.11.2018 припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, а тому граничною датою подання ним декларації після звільнення за 2018 рік є 31.03.2019.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 станом на 31.03.2019 не подав щорічну декларацію після звільнення за 2018 рік, а подав її не своєчасно 03.07.2019 (а.с. 15-23).

Таким чином, ОСОБА_2 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «Д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2019 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік (після звільнення), а фактично подав дану декларацію 03.07.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколів №299/2019 та №301/2019 про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 29.08.2019, рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області Передрука Р. від 15.07.2019, рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області Микитина Д. від 15.08.2019, службовою характеристикою ОСОБА_1 , копією повідомлення № 5/1/1-5001 від 10.12.2018, скріншотом витягу з інтернет ресурсу на сайті ЄДРД, копіями декларації ОСОБА_1 , письмовими поясненнями ОСОБА_1 та усними поясненнями останнього, наданими в судовому засіданні, іншими матеріалами справи.

Як вбачається з усних пояснень ОСОБА_1 , наданих в судовому засіданні, останній не знав, що мав подати при звільненні та після звільнення декларації.

Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП як несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративних правопорушень в діях особи, щодо якої складено протоколи, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєних правопорушень, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст.ст. 9, 33, 36, 172-6, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, –

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 грн. 20 коп. судового збору.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Зеленко