
Справа № 206/3971/19
Провадження № 3/206/1405/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ
09.09.2019року Cуддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Малихіна В.В., розглянувши матеріали, які надійшли із Дніпропетровського управління Офісу великих платників ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , голови правління АТ "Інтерпайп Дніпропетровський ВТОРМЕТ",
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50/28-10-46-06 від 05.07.2019 року вбачається, що ОСОБА_1 порушено встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме занижено податок на прибуток на загальну суму 40142951 грн., у т.ч. за 2017 рік - 1032789 грн, за І квартал 2018 рік - 12295178 грн., за ІІ квартал 2018 рік - 7974575 грн, чим порушено п.п. 134.1.1 п.134.1 ст. 134, п. 135.1 ст. 135 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163- 1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 присутній не був, від його представника надійшли заперечення з яких вбачається, що з вказаним протоколом не згодні та зазначив, що АТ "ІНТЕРПАЙП Дніпропетровський ВТРОМЕТ" звернулося до Державної фіскальної служби України із запереченнями до акту перевірки від 05.07.2019 року та зі скаргою по перегляд та скасування податковго повідомлення-рішення, що підтверджується квитанцією про надсилання рекомендованого листа з описом вмісту. Отже, оскільки на даний момент триває процедура адміністративного оскарження, а відтак питання обґрунтованості та законності висновків, викладених в акті перевірки щодо допущених порушень вимог податкового законодавства в ході ведення податкового обліку, тому сума грошового зобов`язання вважається неузгодженою, відповідно в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, провадження у справі необхідно закрити.
Дослідивши письмові докази, заперечення захисника, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Судом встановлено, що викладені в протоколі обставини правопорушення та висновки щодо них не відповідають фактичним обставинам справи, а також не ґрунтуються на доказах, що містяться в матеріалах справи.
Так, Податковим кодексом України передбачено апеляційний порядок узгодження сум податкового зобов`язання. Зазначений порядок узгоджень представляє собою можливість суб`єкту господарювання оскаржити в адміністративному порядку (до вищестоящого податкового органу) податкове повідомлення, у випадку, якщо суб`єкт господарювання не погоджується з рішенням Державної податкової адміністрації України - має право оскаржити його до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, податковим законодавством України передбачено дворівневу процедуру оскарження рішень органів податкової служби та поширено презумпцію невинуватості на процедуру оскарження.
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що АТ "ІНТЕРПАЙП Дніпропетровський ВТРОМЕТ" звернулося до Державної фіскальної служби України із запереченнями до акту перевірки від 05.07.2019 року та зі скаргою по перегляд та скасування податковго повідомлення-рішення, що підтверджується квитанцією про надсилання рекомендованого листа з описом вмісту.
На даний час результати розгляду скарги відсутні, триває процедура її розгляду.
У зв`язку з викладеним вважаються неузгодженими визначені вказаним податковим повідомленням-рішенням податкові зобов`язання, нараховані на підставі Акту від 05.07.2019 року № 90/28-10-46-06-00191454 про результати документальної планової виїзної перевірки АТ "ІНТЕРПАЙП Дніпропетровський ВТРОМЕТ".
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний відповідно до вимог п. 57.3 ст. 57 Кодексу сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
В судовому засіданні встановлено, що на теперішній час триває процедура адміністративного оскарження рішення контролюючого органу АТ "ІНТЕРПАЙП Дніпропетровський ВТРОМЕТ" як платником податків, а відтак питання обґрунтованості та законності висновків, викладених в акті податкової перевірки щодо допущених підприємством порушень вимог податкового законодавства в ході ведення податкового обліку, є предметом розгляду в органах Державної фіскальної служби.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП, ст. 62 Конституції, не можуть бути визнані належним та допустимим доказом відомості, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв`язку з їх не відповідністю нормам ст. 256 КУпАП, та виходячи з того, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the United Kingdom), n. 161, Series А заява № 25), оскільки не випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа Коробов проти України № 39598/03 від 21.07.2011).
Таким чином, суд, не вдаючись до з`ясування питання наявності або відсутності в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, порушень вимог податкового законодавства під час ведення податкового обліку, приходить до висновку про передчасність висновків особи, що склала адміністративний протокол, щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного, і, керуючись ст.ст. 24, 163-1, 251, 252, 283, 284,287,294 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Самарський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя: В.В. Малихіна