
Копія
Справа № 560/3827/18
УХВАЛА
04 вересня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І.
за участі:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника заявника - Бас Р.О. розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу по адміністративній справі № 560/3827/18 за позовом ОСОБА_1 до Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Хмельницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, у якій 24.01.2019 прийнято рішення про задоволення позову.
21 серпня 2019 року до Хмельницького окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 (далі по тексту - заявник) надійшла заява, в якій остання в порядку ст. 382 КАС України просить суд:
- визнати неналежним виконання судового рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 по справі №560/3827/18;
- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення;
- накласти на Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області штраф.
Судом заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу по адміністративній справі № 560/3827/18 призначено до розгляду в судовому засіданні.
Представник заявника в судовому засіданні вимоги заяви підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач до суду не з`явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений судом належним чином. 04.09.2019 надіслав до суду заперечення проти заяви ОСОБА_1 , в яких просив суд розгляд заяви проводити без його участі та зазначив, що проти вимог заяви заперечує, оскільки рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 року та ухвала від 26.06.2019 року у справі № 560/3827/18 виконані сільською радою у повному обсязі. Вказує, що повторне звернення заявника до суду з вимогою встановити судовий контроль для вирішення питання, яке вже вирішено судом, може розцінюватись як зловживання заявником своїми процесуальними правами, що є порушенням основних принципів адміністративного судочинства.
Розглянувши подану заяву, заслухавши доводи наведені представником заявника в її обґрунтування, суд встановив наступне.
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 у справі №560/3827/18 позов ОСОБА_1 задоволено. Вирішено визнати протиправними дії Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області та зобов`язати Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 07.11.2016 року та надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) у межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,10 га в межах с.Фонтанки, Лиманського району, Одеської області, або надати вмотивовану відмову у відповідності до положень ст.118 Земельного кодексу України. Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати за сплату судового збору в загальному розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області.
Цим же рішенням, суд у порядку судового контролю зобов`язав Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області надати суду звіт про виконання судового рішення в місячний термін після набрання законної сили рішення Хмельницького окружного адміністративного суду.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2019 року у цій справі апеляційну скаргу Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області залишено без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24 січня 2019 року - без змін.
Рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 у справі №560/3827/18 набрало законної сили 09.04.2019.
25.06.2019 року позивачем подано до суду заяву про встановлення Фонтанській сільській раді Лиманського району Одеської області нового строку для надання звіту про виконання судового рішення від 24.01.2019 у цій справі. Також, у поданій до суду заяві позивач просила: надати інформацію від якої дати визначається місячний термін для подання звіту Фонтанською сільською радою Лиманського району Одеської області по справі № 560/3827/18; надати інформацію стосовно дати отримання Фонтанською сільською радою постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09 квітня 2019 року по справі № 560/3827/18; надати копію рекомендованого повідомлення про вручення даної постанови відповідачу; надати копію чеку; надати копію звіту про виконання судового рішення відповідачем.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.06.2019 заяву ОСОБА_1 задоволено. Встановлено Фонтанській сільській раді Лиманського району Одеської області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення у справі №560/3827/18 до 26.07.2019 року.
10.07.2019 на сесії Фонтанської сільської ради розглянуто повторно клопотання ОСОБА_1 від 07.11.2016 про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в с. Фонтанка та прийнято рішення №1215-VII, яким заявниці відмовлено у наданні такого дозволу у зв`язку з перебуванням вказаної земельної ділянки в користуванні іншої особи, копію якого додано відповідачем до суду.
Про розгляд заяви ОСОБА_1 та прийняття рішення останню відповідач повідомив листами від 16.07.2019 № 02-24-824 та від 23.07.2019 № 3-1518-250-27.
Окрім того, листом від 16.07.2019 № 02-24-825 на виконання ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.06.2019 року та статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України на адресу Хмельницького окружного адміністративного суду направлено звіт Фонтанської сільської ради про виконання судового рішення від 24.01.2019.
Проте, ОСОБА_1 не погодившись із такими діями відповідача звернулася до суду із заявою в порядку ст. 382 КАС України про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення від 24.01.2019 та накладення штрафу на відповідача.
Визначаючись щодо поданого клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зазначеній нормі кореспондують положення п. 1 ч. 6 ст. 246 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого у разі необхідності у резолютивній частині також вказується про порядок і строк виконання рішення.
Таким чином, виходячи з системного аналізу вказаних правових норм, випливає, що судовий контроль за виконанням судових рішень здійснюється, шляхом вказівки у судовому рішенні про зобов`язання відповідача подати у встановлений строк звіту про виконання судового рішення стосовно тих рішень, якими зобов`язано відповідача здійснити певні дії.
Отже, суд може встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі під час прийняття рішення. Такий контроль здійснюється шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Як встановлено судом та зазначалося вище, рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 позов задоволено. Вирішено визнати протиправними дії Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області та зобов`язати Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 07.11.2016 року та надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) у межах норм безоплатної приватизації орієнтовною площею 0,10 га в межах с.Фонтанки, Лиманського району, Одеської області, або надати вмотивовану відмову у відповідності до положень ст.118 Земельного кодексу України. Цим же рішенням суд у порядку судового контролю зобов`язав Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області надати суду звіт про виконання судового рішення в місячний термін після набрання законної сили рішення Хмельницького окружного адміністративного суду.
Суд апеляційної інстанції залишаючи без змін рішення суду першої інстанції в постанові від 09.04.2019, зауважив, що повторно розглядаючи клопотання позивача у органу місцевого самоврядування є вибір задовольнити його чи відмовити в задоволенні, однак відмова повинна бути вмотивованою та відповідати вимогам ст. 118 Земельного кодексу України.
З матеріалів справи судом встановлено, що 10.07.2019 на сесії Фонтанської сільської ради розглянуто повторно клопотання ОСОБА_1 від 07.11.2016 про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) в с. Фонтанка та прийнято рішення №1215-VII, яким заявниці відмовлено у наданні такого дозволу у зв`язку з перебуванням вказаної земельної ділянки в користуванні іншої особи.
16.07.2019 на виконання ухвали Хмельницького окружного адміністративного суду від 26.06.2019 року та статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України на адресу Хмельницького окружного адміністративного суду направлено звіт Фонтанської сільської ради про виконання судового рішення від 24.01.2019.
Отже, наведеними обставинами підтверджується, що Фонтанською сільською радою Лиманського району Одеської області виконано у повному обсязі рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 року у справі № 560/3827/18, з урахуванням строків, встановлених для подачі до суду звіту ухвалою суду від 26.06.2019, про, що надано до суду звіт про виконання даного рішення суду, який прийнято судом.
Щодо доводів позивача про те, рішення суду є не виконаним, оскільки прийняте Фонтанською сільською радою рішення від 10.07.2019 №1215-VII, яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні такого дозволу у зв`язку з перебуванням вказаної земельної ділянки в користуванні іншої особи є невмотивованим не приймається судом до уваги, оскільки суд не наділений повноваженнями надавати правову оцінку рішенням суб`єкта владних повноважень прийнятих останнім на стадії виконання рішення суду, бо таке рішення не є предметом спору у даній справі.
При цьому, суд роз`яснює позивачу, що відповідно до приписів статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
З огляду на зазначене, та враховуючи, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 24.01.2019 у справі № 560/3827/18 виконано у повному обсязі, та в межах встановленого судом строку, підстави для застосування штрафу до суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання вказаного рішення відсутні.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу на Фонтанську сільську раду Лиманського району Одеської області по адміністративній справі № 560/3827/18.
Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та накладення штрафу по адміністративній справі № 560/3827/18 за позовом ОСОБА_1 до Фонтанської сільської ради Лиманського району Одеської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складене 09 вересня 2019 року
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький "Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький