Рішення № 84128199, 28.08.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2019
Номер справи
440/1935/19
Номер документу
84128199
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/1935/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Шевякова І.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Кривошапка Н.А.,

представника відповідача - Сипіта О.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Приватного сільськогосподарського підприємства "Оболонь" до Полтавської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акта.

Позовні вимоги:

визнання протиправним та скасування окремого положення розпорядження Голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.03.2019 № 211 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПСП "Оболонь", а саме пункт 2: "припинити право постійного користування земельною ділянкою, зазначеною у пункті 1 розпорядження, колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське".

Під час розгляду справи суд

В С Т А Н О В И В:

29 травня 2019 року Приватне сільськогосподарське підприємство "Оболонь" (надалі також - позивач, ПСП "Оболонь") звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської обласної державної адміністрації (надалі також - відповідач, Полтавська ОДА) про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акта.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 31 травня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

08 липня 2019 року суд своєю ухвалою закрив підготовче провадження у справі, призначив справу до судового розгляду по суті.

15 серпня 2019 року суд своєю ухвалою відмовив Оболонській сільській раді у залучені до участі у справі в якості третьої особи у зв"язку з тим, що відповідне клопотання було подане після закриття підготовчого провадження, на стадії розгляду справи по суті.

Аргументи учасників справи

В обґрунтування позовних вимог ПСП "Оболонь" повідомлено, що розпорядженням Голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.03.2019 безпідставно, в порушення норм чинного законодавства, припинено право постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, площею 66,5000 га, Колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське", правонаступником якого є позивач.

Позивачем зазначено, що за ПСП "Оболонь" збереглося право постійного користування земельною ділянкою (в тому числі на земельну ділянку кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, площею 66,5000 га) відповідно до Державного акту на право постійного користування землею серія ІІ-ПЛ №001698, який зареєстровано у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №1 від 17.01.1996.

Вказано, що право постійного користування земельною ділянкою є безстроковим, на відміну від права оренди, і зберігається за юридичними особами, які отримали це право за час дії Земельного кодексу України в редакції від 1992 року, і може бути припинено лише в підстав, передбачених статтею 141 чинного Земельного кодексу України.

На думку позивача, оскільки оскаржуване розпорядження в частині пункту 2 не містить підстав, передбачених статтею 141 Земельного кодексу України, то припинення права постійного користування є протиправним.

12 червня 2019 року від відповідача до суду надійшов відзив на адміністративний позов /а.с. 43-49/, за змістом якого відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі.

Так, на думку відповідача ПСП "Оболонь" не набуло права постійного користування вказаною земельною ділянкою у зв`язку з наступним.

Після реорганізації, юридичним особам, які використовували земельні ділянки на праві постійного користування, необхідно було звернутися до відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування для переоформлення права користування земельною ділянкою на умовах оренди землі. У свою чергу, враховуючи положення статті 141 Земельного кодексу України, існуючий державний акт на право постійного користування земельною ділянкою є дійсним, до прийняття рішення відповідного органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про переоформлення права постійного користування земельною ділянкою та укладання договору оренди землі.

З огляду на викладене, оскільки у копії Державного акту на право постійного користування землею серія ІІ-ПЛ №001698, який зареєстровано у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №1 від 17.01.1996 відсутні відповідні відмітки про перехід права постійного користування земельною ділянкою на підставі перереєстрації з КСП "Оболонське" на ПСП "Оболонь", то відповідач не набув права постійного користування спірною земельною ділянкою.

Також вказано, що позивачем не надано суду належних та об`єктивних доказів того, які вказують на порушення оскаржуваним рішенням прав та інтересів ПСП "Оболонь".

25 червня 2019 року від позивача до суду надійшла відповідь на відзив /а.с. 53-56/, в якій додатково наголошено позивачем на тому, що йому на праві постійного користування відповідно до Державного акта на право постійного користування землею серія ІІ-ПЛ №001698 належить 787,5 га землі, в тому числі й земельна ділянка кадастровий номер 5324585100:00:001:0153. Зазначено, що раніше видані державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб до відповідних органів. Первісно набуте КСП "Оболонське" право на земельну ділянку зберігається і не потребує переоформлення правовстановлюючих документів у зв`язку з перереєстрацією його в ПСП "Оболонь".

Вказано, оскільки позивач є правонаступником КСП "Оболонське", за ним збереглось право постійного користування земельною ділянкою згідно з Державним актом на право постійного користування землею серія ІІ-ПЛ №001698, а отже рішення відповідача про припинення права постійного користування земельною ділянкою, порушує і права ПСП "Оболонь" як постійного землекористувача-правонаступника.

04 липня 2019 року від відповідача до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив /а.с. 77-79/, в яких повторно вказано, що позивач не набув права постійного користування земельною ділянкою, кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, а також на те, що оскаржуване рішення не зачіпає інтересів позивача, оскільки стосується лише КСП "Оболонське".

В судове засідання з розгляду справи по суті представник позивача не з`явився, надіславши до суду заяву про розгляд справи за відсутності позивача та його представника /а.с. 110/.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні адміністративного позову.

З огляду на викладене, суд вирішив провести судове засідання за даної явки.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

Обставини справи, встановлені судом

На підставі рішення Оболонської сільської ради Семенівського району Полтавської області від 27 грудня 1995 року №6 колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське" надано у постійне користування 787,5 гектарів землі в межах згідно з планом землекористування, що підтверджується Державним актом на право постійного користування землею серія ІІ-ПЛ №001698 /а.с. 16-17/, який зареєстровано у Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за №1 від 17.01.1996.

Згідно розпорядження Голови районної державної адміністрації від 08 лютого 2000 року № 49 "Про перереєстрацію суб`єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб" відповідно до Положення про державну реєстрацію суб`єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року №7 40, у зв`язку із зміною назви, організаційно-правової форми, форми власності суб`єктів підприємницької діяльності та на основі поданих документів, скасовано державну реєстрацію колективного сільськогосподарського підприємства "Оболонське" шляхом перереєстрації його в приватне сільськогосподарське підприємство "Оболонь" /а.с. 9/.

Розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 11 квітня 2000 року №125 "Про внесення доповнень до статутів ПСП "Оболонь" та ПОП імені Чапаєва", відповідно до Положення про державну реєстрацію суб`єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року №7 40 та на підставі поданих документів, доповнено розділ І Загальні положення Статуту ПСП "Оболонь" такого змісту: підприємство ПСП "Оболонь" є правонаступником КСП "Оболонське" /а.с. 10/.

Відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 24.09.2018 №830 /а.с. зворотний бік 23-24/ було надано дозвіл приватному сільськогосподарському підприємству "Оболонь" на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що розташовані за межами населених пунктів на території Оболонської сільської об`єднаної територіальної громади Семенівського району Полтавської області, а саме:

земельна ділянка площею 27,3 га з них -17,5 га пасовища (землі природоохоронного призначення) та 9,8 га землі водного фонду;

земельна ділянка площею 17,8 га з них - 2,9 га пасовища (землі природоохоронного призначення) та 14,9 землі водного фонду;

земельна ділянка площею 66,5 га з них - 35,7 га пасовища (землі природоохоронного призначення) та 30,8 землі водного фонду;

земельна ділянка площею 16,3 га з них - 8,6 га сіножаті (землі природоохоронного призначення) та 7,7 га землі водного фонду;

земельна ділянка площею 36,9 га з них - 36,9 га сіножаті (землі природоохоронного призначення);

земельна ділянка площею 433,9 га з них - 112,6 га пасовища (землі природоохоронного призначення), 114,9 га пасовища (землі природоохоронного призначення), 1,5 га господарські будівлі та споруди, 4,5 га проектні шляхи та прогони, 200,4 га землі водного фонду.

28.09.2018 року ПСП "Оболонь" звернулося до ПП "ФОРАС-ЛЕНД" із клопотанням щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) землі іншого природоохоронного призначення, площею 66,5 га, яка знаходиться у постійному користуванні згідно Державного акту на право постійного користування землею серії ІІ-ПЛ № 001698 .

ПП "ФОРАС-ЛЕНД" розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПСП "Оболонь", землі іншого природоохоронного призначення, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Оболонської сільської ОТГ Семенівського району Полтавської області.

Державним кадастровим реєстратором Відділу у Семенівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області 27.11.2018 зареєстровано земельну ділянку кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, площею 66, 5 га /а.с. 12-13/.

Розпорядженням голови Полтавської ОДА від 25.03.2019 року № 211 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПСП "Оболонь":

- затверджено ПСП "Оболонь" технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 66,5000 га, кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Оболонської сільської об`єднаної територіальної громади Семенівського району Полтавської області, для рибогосподарських потреб (пункт 1);

- припинено право постійного користування земельною ділянкою, зазначеною у пункті 1 розпорядження, колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське" (пункт 2);

- рекомендовано ПСП "Оболонь" здійснити заходи щодо оформлення у встановленому законом порядку право користування земельною ділянкою, зазначеною у пункті 1 розпорядження.

Вважаючи пункт 2 розпорядження голови Полтавської ОДА від 25.03.2019 року №211 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПСП "Оболонь" щодо припинення права постійного користування земельною ділянкою протиправним, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Норми права, які підлягають застосуванню

Надаючи оцінку правомірності дій відповідача та обґрунтованості позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 4 статті 13 Конституції України, держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб`єкти права власності рівні перед законом.

Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань: використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 21 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцева державна адміністрація: розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.

Також, відповідно до пункту "а" частини 1 статті 17 Земельного кодексу України, до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин належить: розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом.

Частиною 5 статті 122 Земельного кодексу України передбачено, що обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами третьою, четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб.

Відповідно до частини першої статті 3 Земельного кодексу України (у редакції, чинній станом на дату видання КСП "Оболонське" Державного акта на право постійного користування землею від 17.01.1996 №1, серія ІІ-ПЛ № 001698) власність на землю в Україні має такі форми: державну, колективну, приватну. Усі форми власності є рівноправними.

Положеннями частин першої-четвертої статті 5 Земельного кодексу України (у редакції, чинній станом на дату видання КСП "Оболонське" Державного акта на право постійного користування землею від 17.01.1996 №1, серія ІІ-ПЛ № 001698) визначено, що земля може належати громадянам на праві колективної власності. Суб`єктами права колективної власності на землю є колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи, садівницькі товариства, сільськогосподарські акціонерні товариства, у тому числі створені на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств. Розпорядження земельними ділянками, що перебувають у колективній власності громадян, здійснюється за рішенням загальних зборів колективу співвласників. У колективну власність можуть бути передані землі колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, в тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, землі садівничих товариств - за рішенням загальних зборів цих підприємств, кооперативів, товариств.

Відповідно до частини 1 статті 92 Земельного кодексу України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Частиною 2 статті 92 Земельного кодексу України, права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації осіб з інвалідністю України, їх підприємства (об`єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності;

г) публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування";

ґ) заклади освіти незалежно від форми власності;

д) співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Рішенням Конституційного Суду від 22.09.2005 № 5-рп/2005 "У справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 92, пункту 6 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (справа про постійне користування земельними ділянками)" констатовано, що після набрання чинності статтею 92 Кодексу свідчить, що ця норма не обмежує і не скасовує діюче право постійного користування земельними ділянками, набуте в установлених законодавством випадках за станом на 1 січня 2002 року.

Відповідно до статті 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є:

а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;

б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом;

в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій;

г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам;

ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

д) систематична несплата земельного податку або орендної плати;

е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці;

є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.

Висновки щодо правозастосування

З матеріалів справи вбачається, що право постійного користування земельною ділянкою площею 787, 5 га надано КСП "Оболонське" відповідно до рішення Оболонської сільської ради народних депутатів від 27.12.1995 № 6, на підтвердження чого наданий Державний акт на право постійного користування землею ІІ-ПЛ № 001698 від 17.01.1996.

Враховуючи викладені вище норми права, суд приходить до висновку, що право постійного користування земельною ділянкою, яке виникло 17.01.1996 (тобто до 01 січня 2002 року) не є таким, що припинене навіть з тих підстав, що передача земельної ділянки у постійне користування приватним сільськогосподарським підприємствам не передбачена статтею 92 Земельного кодексу.

Отже, аргумент відповідача про те, що позивач не може мати права постійного користування спірною ділянкою, суд оцінює критично.

Стверджуючи про правомірність оскаржуваного пункту розпорядження відповідач вказував, що оскільки КСП "Оболонське" є припиненим, а в державному акті на право постійного користування землею серії ІІ-ПЛ № 001698 відсутні відповідні відмітки про перехід права постійного користування земельною ділянкою на підставі перереєстрації з КСП "Оболонське" на ПСП "Оболонь", то ПСП "Оболонь" не набуло права постійного користування відповідною земельною ділянкою.

Суд не погоджується з цими доводами відповідача, та проаналізувавши надані сторонами документи, приходить до таких висновків.

Висновок про те, що ПСП "Оболонь" є правонаступником КСП "Оболонське" зробив Полтавський окружний адміністративний суд у рішеннях від 07.03.2018 по справі 816/2431/17 та від 22.03.2018 по справі 816/2385/17, в яких, досліджуючи таку підставу для відмови у наданні ПСП "Оболонь" дозволу на розробку проекту землеустрою, як відсутність у ПСП "Оболонь" права постійного користування землею, вказав, що право постійного користування спірною земельною ділянкою належить ПСП "Оболонь" як правонаступнику КСП "Оболонське".

Також суд вказує, що відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Відповідно до статті 108 Цивільного кодексу України, перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов`язки попередньої юридичної особи.

З досліджених документів судом встановлено, що КСП "Оболонське" не було реорганізовано або припинено, оскільки на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 08.02.2000 КСП "Оболонське" було перереєстровано в ПСП "Оболонь", отже мала місце всього лише зміна організаційно-правової форми підприємства. Підтвердженням того, що після скасування реєстрації КСП "Оболонське" не утворилось нової юридичної особи є те, що не відбулось зміни й коду ЄДРПОУ. Отже, КСП "Оболонське" та ПСП "Оболонь" - це одна і та ж сама юридична особа, яка змінила свою організаційно-правову форму.

Отже, аргумент відповідача про те, що позивач не набув права постійного користування землею - є невірним, адже позивач цього права і не втрачав, набувши 17.01.1996 року.

Таким чином, відповідач припиняючи своїм розпорядженням право постійного користування земельною ділянкою, кадастровий номер 5324585100:00:001:0153, колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське" фактично припинив право постійного користування на вказану земельну ділянку й Приватному сільськогосподарському підприємству "Оболонь".

Оскільки позивачу відповідно до вимог чинного законодавства на підставі Державного акту на право постійного користування землею ІІ-ПЛ № 001698 від 17.01.1996 належить право на земельну ділянку загальною площею 787,5 га, в тому числі й земельну ділянку кадастровий номер 5324585100:00:001:0153 (право постійного користування), й в цей же час позивач утворений шляхом перереєстрації колективного сільськогосподарського підприємства "Оболонське", суд приходить до висновку, що відповідач протиправно, в порушення норм чинного законодавства пунктом другим розпорядження № 211 від 25.03.2019 припинив право постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 5324585100:00:001:0153 КСП "Оболонське". При цьому у спірному пункті розпорядження відсутня підстава для прийняття рішення про припинення права, що передбачена законом.

Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач не довів суду правомірності припинення права постійного користування КСП "Оболонське" земельною ділянкою, зазначеною у пункті 1 розпорядження голови Полтавської ОДА від 25.03.2019 № 211, отже відповідний пункт 2 вказаного розпорядження є протиправним та підлягає скасуванню.

Отже, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Розподіл судових витрат

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмірі 1921 грн і суд дійшов висновку про задоволення позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Полтавської обласної державної адміністрації на користь позивача витрати зі сплати судового збору в розмірі 1921 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Приватного сільськогосподарського підприємства "Оболонь" (вул. Позена, б.42, с. Оболонь, Семенівський район, Полтавська область, 38230, код ЄДРПОУ 03770129) до Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Соборності, б. 45, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 00022591) про визнання протиправним та скасування окремих положень індивідуального акта задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати пункт 2 розпорядження Голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.03.2019 № 211 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ПСП "Оболонь" щодо припинення права постійного користування земельною ділянкою, зазначеною у пункті 1 розпорядження, колективному сільськогосподарському підприємству "Оболонське".

Стягнути на користь Приватного сільськогосподарського підприємства "Оболонь" (вул. Позена, б.42, с. Оболонь, Семенівський район, Полтавська область, 38230, код ЄДРПОУ 03770129) за рахунок бюджетних асигнувань Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Соборності, б. 45, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 00022591) витрати зі сплати судового збору у загальній сумі 1921 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 09 вересня 2019 року.

Головуючий суддя І.С. Шевяков