Рішення № 84127845, 02.09.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2019
Номер справи
400/2002/19
Номер документу
84127845
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

02 вересня 2019 р. № 400/2002/19 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, вул. 2 Екіпажна, 1,Миколаїв,54003 доЦентру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі, вул. Центральна, 1,Доманівка,Доманівський район, Миколаївська область,56401 прозастосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області звернулось до адміністративного суду з позовом про застосування захід реагування у сфері державного нагляду до Центра комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі, розташованого за адресою: Миколаївська область, смт. Доманівка, вул. Центральна, 1, у вигляді повного зупинення роботи об`єктів, будівель та споруд до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що під час проведення планового заходу державного нагляду було виявлено ряд порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, які є особливо небезпечними, оскільки створюють загрозу життю та здоров`ю людей. До усунення порушень, робота об`єкта - Центра комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі за адресою: вул. Центральна, 1, Доманівка, Миколаївська область, повинна бути зупинена.

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, своїм правом не скористався, відзив на позов та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, не надав, в судове засідання 05.08.19 не з`явився.

В судовому засіданні 05.08.19 представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.

Посадовими особами Доманівського РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області у період з 12.06.2016 по 17.06.2019 на підставі наказу ГУ ДСНС України у Миколаївській області від 15.03.19 №154, посвідчення на проведення заходу державного нагляду від 05.06.19 №99 та повідомлення про проведення планового заходу від 21.05.19, здійснено плановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Центра комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі, що розташовано за адресою: Миколаївська область, смт Доманівка, вул. Центральна, 1.

За результатами перевірки складено Акт проведення планового заходу державного нагляду №98 від 17.06.2019, у якому зафіксовано факт виявлених порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки, їх детальний опис з посиланням на відповіді вимоги законодавства.

Позивачем зазначено, що серед виявлених порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки зазначених в Акті, є особливо небезпечні, оскільки створюють загрозу життю та здоров`ю людей, а саме:

-з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів у приміщенні топочної, у приміщенні ігрової кімнати, кабінеті директора не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (ст. 55 КЦЗ, п. 1.6 розділу IV ППБУ);

- допускається улаштування та експлуатація тимчасових електромереж у приміщеннях ігрової кімнати, приміщенні топочної та кабінеті директора (ст. 55 КЦЗ, п. 1.8 розділу IV ППБУ);

- електрощити, групові електрощитки не оснащено схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки) (ст. 20, 55 КЦЗ, п. 1.17 розділу IV ППБУ);

- електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлено на горючі основи (конструкції) без підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра приміщення топочної ( ст. 20, 55 КЦЗ, п. 1.17 розділу IV ППБУ);

- допускається ескплуатація кабелів і проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцієюв приміщенні ігрової кімнати ( ст. 20, 55 КЦЗ, п. 1.18 розділу IV ППБУ);

-приміщення топочної захаращено сторонніми предметами. На дверях топочної та підвалу не вказано місце зберігання ключів (ст. 55 КЦЗ, п. 2.12 розділу ІІI ППБУ);

- застосовуються матеріали (вагонка) для облицювання стелі у приміщенні адміністративної будівлі з не визначеними показниками пожежної безпеки (ст. 20, 55 КЦЗ, п. 2.23 розділу ІІI ППБУ);

- приміщення будівлі не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту" (ст. 20, 55 КЦЗ, п. 1.2. розділу V ППБУ);

- не проведено заміри опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок Центру від короткого замикання (ст. 50, 55 КЦЗ, п. 1.2 розділу IV Правил); дерев`яні конструкції горищного приміщення Центру ее піддано вогнезахисному оброблянню (ст. 20, 55 КЦЗ, п. 2.5 розділу ІІI Правил).

Відповідно до ст. 20 Кодексу цивільного захисту України (далі - КЦЗ) суб`єкт господарювання є суб`єктом забезпечення цивільного захисту. Частиною 1 ст. 20 КЦЗ України визначено обов`язки суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту.

Згідно зі ст. 51, 55 КЦЗ забезпечення техногенної та пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на їх власників та/або керівників.

Відповідно до ч. 2 ст. 68 КЦЗ України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 70 КЦЗ України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

Відповідно до ч. 2 ст. 70 КЦЗ України, повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Згідно ст. ст. 67, 68 Кодексу цивільного захисту України скасування заходу реагування, або зняття вимог щодо застосування такого заходу реагування, можливе лише за умови повного усунення порушень законодавства щодо техногенної, пожежної безпеки і цивільного захисту населення.

Жодних доказів, пояснень, доводів, щодо усунення порушень станом на час розгляду справи від відповідача не надходило.

Таким чином, беручи до уваги що не усунуті порушення є такими, що створюють реальну загрозу життю та здоров`ю відвідувачів та персоналу Центру, суд приходить до висновку щодо обґрунтованості заявленого позову та наявності підстав для застосування до Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі заходу реагування у вигляді повного зупинення роботи об`єктів, будівель та споруд, до повного усунення порушень.

Позов задовольнити.

Судові витрати відшкодуванню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області (вул. 2 Екіпажна, 1,Миколаїв,54003 38524996) до Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі (вул. Центральна, 1,Доманівка,Доманівський район, Миколаївська область,56401 38929001) задовольнити повністю.

2. Застосувати до Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінець" у Доманівському районі ( вул. Центральна, 1, смт Доманівка, Миколаївська область, 56401, код 38929001) захід реагування у вигляді повного зупинення роботи об`єкта, за адресою: вул. Центральна, 1, смт Доманівка, Миколаївська область, до повного усунення порушень.

3. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя В. В. Біоносенко

Рішення складено в повному обсязі 09.09.19