Рішення № 84127640, 09.09.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2019
Номер справи
340/1906/19
Номер документу
84127640
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 вересня 2019 року м. Кропивницький Справа № 340/1906/19

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін справу за позовом ОСОБА_1 до Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області щодо розгляду заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність;

- зобов`язати Нечаївську сільську раду Компаніївського району Кіровоградської області затвердити ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність;

- застосувати судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області подати у місячний строк, з дня набрання законної сили, звіт про його виконання;

- стягнути з Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області витрати на правничу допомогу в розмірі 16269 грн.

Обґрунтовуючи позовну заяву, позивач зазначає, що 09.07.2019 року він звернувся до Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області із заявою про затвердження як учаснику АТО проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0000 га на території Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області, яку відповідач не розглянув у встановлений законодавством строк, чим, на думку позивача, виражена бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Відповідач у своєму відзиві заперечує доводи позивача та вказує, що рішення щодо поданої заяви ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою винесено у строк відповідно до діючого законодавства.

Судове засідання призначено на 04 вересня 2019 року. Сторони в судове засідання не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомленні належним чином.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Фіксування судового засідання відповідно до ст. 229 КАС України не здійснювалося, та керуючись приписами п. 10 ч. 1 ст. 4 та ч. 9 ст. 205 КАС України судом вирішено здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

09.07.2019 року позивач звернувся до Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області із заявою про затвердження як учаснику АТО проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0000 га на території Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Як зазначає позивач у позовній заяві, відповіді щодо результатів розгляду вказаної заяви йому на надходило (а.с.10).

Проте, 23.07.2019 року рішенням сесії Нечаївської сільської ради № 320 прийнято рішення щодо результатів розгляду заяви ОСОБА_1 про затвердження як учаснику АТО проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0000 га на території Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області (а.с.76). Вказаним рішенням ОСОБА_1 відмовлено в задоволені вказаної заяви, оскільки вона не відповідає вимогам законодавства.

Відповідно до ч.6 ст. 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідно до ч.8 ст. 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Відповідно до ч.9 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Рішення Начаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області № 320 винесено 23 липня 2019 року.

Заява про затвердження проекту землеустрою подана 09.07.2019 року представником ОСОБА_2 .

Тобто, рішення Начаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області № 320 від 23 липня 2019 року винесено в межах двотижневого строку, визначеного ч.9 ст. 118 Земельного кодексу України, а отже доводи позивача, щодо бездіяльності відповідача щодо розгляду заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є необґрунтованими.

Щодо вимоги зобов`язати Нечаївську сільську раду Компаніївського району Кіровоградської області затвердити ОСОБА_1 проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, суд зазначає, що оскільки саме рішення про відмову в затвердженні проекту землеустрою Начаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області № 320 від 23 липня 2019 року не оскаржується позивачем, підстави для задоволення вказаної вимоги відсутні.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволені позовної заяви в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.139, 246, 382, 255, 292-297, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 (ідент. номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04364779, 28420, Кіровоградська область, Компаніївський р-н., с. Нечаївка, вул. Яновського, 1а) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити у повному обсязі.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Дата виготовлення повного тексту рішення - 09 вересня 2019 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. Притула