
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2019 року м. Житомир справа №240/9455/19
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Майстренко Н.М.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансстандарт-2002" про стягнення податкової заборгованості,
встановив:
Головне управління ДФС у Житомирській області звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансстандарт-2002" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 159008,11 грн.
В обґрунтування позову зазначає, що за відповідачем рахується податкова заборгованість, несплачена у добровільному порядку, у зв`язку з чим просить стягнути вказану суму в примусовому порядку.
Ухвалою суду від 07.08.2019 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
Копію ухвали позивач отримав 09.08.2019, а відповідач - 13.08.2019, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Трансстандарт-2002" як платник податків перебуває на податковому обліку в Новоград-Волинському управлінні Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області.
За відповідачем рахується податковий борг за наступним податковим зобов`язанням: орендна плата з юридичних осіб в загальній сумі 159008,11 грн., серед яких: 149247,54 грн. - основний платіж; 8095,02 грн. - штрафна санкція та 1665,55 грн. - пеня.
Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов`язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст.14 ПК України встановлено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно п. 57.3 ст. 57 ПК України, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу.
У відповідності до п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року. Подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. Податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця, (п. 287.3 ст. 287 Кодексу)
Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені ПК України. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою (п. 54.1 ст. 54 ПК України), не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем подано податкову декларацію з плати за землю, у якій самостійно визначено та не сплачено в строки, визначені ПК України, грошове зобов`язання в сумі 429571,22 грн. (залишок 140656,15 грн.)
Також відповідачем подано податкову декларацію з плати за землю, у якій самостійно визначено та не сплачено у строки, визначені ПК України, грошове зобов`язання у сумі 25774, 27 грн. (залишок 8591,39 грн.).
Отже, таке грошове зобов`язання є узгодженим.
Крім того, матеріали справи свідчать, що на підставі акту перевірки № 1278/06-30-54-12-31/31971392 від 17.04.2018, у якому встановлено порушення строку сплати суми грошового зобов`язання, визначеного п. 57.1 ст. 57 та п. 287.3 ст. 287 ПК України, підприємству нараховано штрафну санкцію в сумі 8095,02 грн., про що винесено податкове повідомлення - рішення № 0018425412 від 03.05.2018.
Податкове повідомлення-рішення відповідачу було направлене поштою, що підтверджується копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення в судовому порядку у матеріалах справи не міститься, тому податковий борг (грошове зобов`язання) вважається узгодженим.
У зв`язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов`язань, відповідачу нараховану пеню з орендної плати з юридичних осіб у сумі 1665,55 грн., що підтверджується розрахунком пені.
Правовими положеннями п. 59.1 статті 59 ПК встановлено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) - (п. 59.5 ст. 59 ПК України)
Позивачем було надіслано податкову вимогу форми "Ю" № 10360-17 від 18.10.2017 на суму 37940,88 грн.
Доказів оскарження податкової вимоги або сплати заборгованості у матеріалах справи не міститься.
В силу норм п. 59.3, 59.5 ст. 59 та ст. 60 ПК України, податкова вимога на момент розгляду справи по суті є невідкликаною (чинною).
Таким чином, з матеріалів справи вбачається, що у відповідача наявний податковий борг зі сплати орендної плати з юридичних осіб, який виник у зв`язку з несвоєчасною сплатою узгодженого податкового зобов`язання.
За приписами п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Відповідач відзив на позовну заяву у строк, встановлений судом, не подав та про причини неподання відзиву суд не повідомив.
Враховуючи наведене, а також те, що на час розгляду справи податковий борг не сплачений, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5, 9, 77, 242-246, 25, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансстандарт-2002" (вул. Герцена, 26, м. Новоград-Волинський, Житомирська область, 11700, код ЄДРПОУ 39459195) на користь держави в особі Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) податковий борг у сумі 159008,11 грн. (сто п`ятдесят дев`ять тисяч вісім гривень одинадцять копійок) з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 09.09.2019.
Суддя Н.М. Майстренко