
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2029/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ОСОБА_1 звернувся до Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ із заявою про перерахунок уже призначеної пільгової пенсії шляхом зарахування до страхового та пільгового стажу періоду роботи з червня 2016 року по липень 2018 року.
Листом від 15.04.2019 № 92/С-01 Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ повідомило позивача про те, що відсутність даних про сплату внесків за період з 01.06.2016 по 31.07.2018 не дає можливості врахувати дані періоди роботи для призначення пенсії.
Позивач вважає такі дії Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ протиправними, оскільки страхувальник (ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля») у вказаний період щомісячно здійснював відрахування страхових внесків із заробітної плати та сплачував страхові внески за позивача, а факт не зарахування сум страхових внесків, сплачених із заробітної плати на банківський рахунок Пенсійного фонду за відсутності вини позивача, не є підставою для відмови у зарахуванні до страхового стажу вказаного періоду роботи.
Позивач, з урахуванням нової редакції позовної заяви (а. с. 32-36), просить: визнати дії Нововолинського ОУПФУ щодо відмови позивачу у перерахунку пільгової пенсії у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового та загального стажу роботи протиправними; зобов`язати Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ зарахувати позивачу до пільгового та загального стажу період роботи з 01.06.2016 по 31.07.2018 у ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» та призначити перерахунок пенсії; зобов`язати Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ зробити перерахунок та внести до індивідуальних відомостей відносно застрахованої особи ОСОБА_1 інформацію про нарахування помісячних страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, за період з 01.06.2016 по 31.07.2018 в сумах, які були фактично перераховані ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» за відповідний період відповідно шляхом перерахування безготівкових сум із банківського рахунку.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово, відмовлено у залученні до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Володимир-Волинську об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області та Державне підприємство «Волиньвугілля» (а. с. 1-1а).
В поданому до суду відзиві на позовну заяву (вих. № 10057/02-39 від 15.07.2019) (а. с. 60-63) відповідач Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ позов не визнало та просить відмовити у його задоволенні з тих підстав, що за даними персоніфікованого обліку інформація про сплату внесків за періоди з 01.06.2016 по 31.07.2018 ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» відсутня, тому немає підстав для зарахування для пільгового та страхового стажу ОСОБА_1 спірного періоду у зв`язку із відсутністю сплати страхових внесків.
Інших заяв по суті справи чи клопотань про розгляд справи в судовому засіданні на адресу суду від учасників справи не надходило.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.09.2019 (а. с. 101) замінено у даній справі відповідача Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області).
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що 17.08.2018 позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ із заявою про призначення пенсії за віком (а. с. 72).
Рішенням Нововолинського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ від 23.08.2018 (а. с. 84) відмовлено позивачу ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV). Вказане рішення мотивоване тим, що відповідно до поданих для призначення пенсії документів та даних систем персоніфікованого обліку страховий стаж ОСОБА_1 становить 26 р. 0 м. 21 дн., пільговий стаж - 19 р. 0 м. 5 дн., підстав для призначення пільгової пенсії за віком немає у зв`язку із відсутністю необхідних 25 років пільгового стажу або 20 років - провідних професій. Про прийняте рішення позивача повідомлено листом від 23.08.2019 № 5202/02-20-18 (а. с. 87).
Відповідно до рішення № 032450001054 від 24.10.2018 позивачу ОСОБА_1 з 17.08.2018 призначена пенсія за віком (а. с. 68).
12.04.2019 позивач ОСОБА_1 звернувся до Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ із заявою про надання роз`яснення про зарахування періоду роботи з червня 2016 року по липень 2018 року до страхового та пільгового стажу (а. с. 64).
Листом від 15.04.2019 № 92/С-01 Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ повідомило позивача про те, що відсутність даних про сплату внесків за період з 01.06.2016 по 31.07.2018 не дає можливості врахувати дані періоди роботи для призначення пенсії (а. с. 65).
При вирішенні даного спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.
Згідно із преамбулою Закону № 1058-IV цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до частини третьої статті 114 Закону № 1058-IV працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
За приписами статті 1 Закону № 1058-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;
пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом;
персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку;
працюючий пенсіонер - особа, якій призначено пенсію та яка є застрахованою відповідно до пунктів 1 - 7, 11 - 13 частини першої статті 11 цього Закону;
роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання; фізична особа, яка використовує працю найманих працівників (у тому числі іноземців, які на законних підставах працюють за наймом в Україні); власник розташованого в Україні іноземного підприємства, установи, організації (у тому числі міжнародної), філії та представництва, який використовує працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Згідно із абзацом першим частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як передбачено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону № 1058-IV платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Згідно із частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Як передбачено частинами четвертою - шостою, дев`ятою, десятою статті 20 Закону № 1058-IV, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду - суб`єкта другого рівня системи пенсійного забезпечення. Страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків. Страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць. Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду - день списання установою банку, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Системний аналіз вказаних вище правових норм дає підстави дійти висновку про те, що до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
При цьому, на думку суду, виходячи із змісту наведених вище правових норм, порушення страхувальником вимог законодавства щодо порядку та строків сплати страхових внесків тягне негативні наслідки лише щодо самого страхувальника (зокрема, у вигляді сплати недоїмки, штрафних санкцій та пені) та не може мати негативних наслідків для застрахованої особи у вигляді не зарахування до страхового стажу періоду роботи, протягом якого такій особі нараховувалася заробітна плата, на яку у свою чергу нараховувалися страхові внески, проте не з вини застрахованої особи страхові внески не були зараховані на відповідні рахунки.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо відмови відповідача у зарахуванні до загального та пільгового страхового стажу для призначення пенсії за віком на пільгових умовах періоду роботи позивача з 01.06.2016 по 31.07.2018 у зв`язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків.
Разом з тим, судом встановлено, що позивач з 17.02.2005 по 17.12.2018 працював гірником очисного забою 5 розряду на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», що підтверджується записами у трудовій книжці серії НОМЕР_1 (а. с. 16-18), та за період з червня 2016 року по липень 2018 року позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, що підтверджується довідкою про доходи ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» від 25.07.2019 № 234, при цьому нараховувалися та сплачувалися страхові внески (а. с. 95).
Таким чином, оскільки з наявних у справі письмових доказів убачається, що з 01.06.2016 по 31.07.2018 позивачу була нарахована та виплачена заробітна плата, на яку в свою чергу нараховувалися страхові внески, тому у відповідача відсутні підстави не зараховувати до загального та пільгового страхового стажу позивача вказаний період його роботи.
Відтак, з наведених вище підстав перші дві взаємопов`язані позовні вимоги про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії належить задовольнити шляхом прийняття судом рішення про визнання протиправними дій Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ щодо відмови позивачу у зарахуванні до загального та пільгового страхового стажу періоду роботи з 01.06.2016 по 31.07.2018 на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» та зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області (як правонаступника Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ) зарахувати ОСОБА_1 до загального та пільгового страхового стажу періоду роботи з 01.06.2016 по 31.07.2018 на ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», здійснити перерахунок пенсії з урахуванням вказаного стажу.
Разом з тим, у задоволенні позовної вимоги про зобов`язання Нововолинсько-Іваничівське ОУПФУ зробити перерахунок та внести до індивідуальних відомостей відносно застрахованої особи ОСОБА_1 інформацію про нарахування помісячних страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, за період з 01.06.2016 по 31.07.2018 в сумах, які були фактично перераховані ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» за відповідний період відповідно шляхом перерахування безготівкових сум із банківського рахунку належить відмовити, з огляду на таке.
Відповідно до частин першої, другої статті 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону. Реєстр застрахованих осіб складається з електронних облікових карток застрахованих осіб, до яких включаються відомості про застрахованих осіб, інформація про набуття прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування. Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов`язкового державного соціального страхування. Персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.
Пунктом 2 частини третьої статті 20 Закону № 2464-VI визначено, що на кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються такі відомості: частина картки, що відображає загальний страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Поряд з цим, як передбачено пунктом 1 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно із пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов`язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
За приписами частини шостої статті 25 Закону № 2464-VI за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Як вбачається із листа Головного управління ДФС у Волинській області від 12.07.2019 № 23034/10/03-20-11, проведеним аналізом картки особового рахунку ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» встановлено несплату єдиного внеску за період з січня 2017 року (а. с. 92-93).
Відтак, оскільки платником єдиного внеску є не позивач, а ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля», за яким обліковується заборгованість зі сплати страхових коштів, тому внесення до індивідуальних відомостей відносно застрахованої особи ОСОБА_1 інформації про нарахування помісячних страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за період з 01.06.2016 по 31.07.2018 можливе лише після сплати вказаним платником та фактичного зарахування страхових внесків на рахунки органів доходів і зборів. Крім того, у матеріалах справи відсутні дані про оскарження ВП «Шахта № 9 «Нововолинська» ДП «Волиньвугілля» дій органів доходів і зборів щодо зарахування поточних платежів в рахунок погашення сум недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. Суд також звертає увагу, що позивач не звертався до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявами про внесення до індивідуальних відомостей відносно застрахованої особи ОСОБА_1 інформації про нарахування помісячних страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за період з 01.06.2016 по 31.07.2018.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Відтак, оскільки при зверненні до суду з цим позовом із позовними вимогами, які є пов`язаними між собою, позивач сплатив судовий збір у сумі 768,40 грн. згідно з квитанцією від 24.06.2019 (а. с. 2), тому, зважаючи на часткове задоволення позову, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача ГУ ПФУ у Волинській області (як правонаступника Нововолинсько-Іваничівського ОУПФУ) необхідно стягнути витрати на сплату судового збору у сумі 384,20 грн.
Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Нововолинсько-Іваничівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до загального та пільгового страхового стажу періоду роботи з 01 червня 2016 року по 31 липня 2018 року на Відокремленому підрозділі «Шахта № 9 «Нововолинська» Державного підприємства «Волиньвугілля».
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В, ідентифікаційний код 13358826) зарахувати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до загального та пільгового страхового стажу період роботи з 01 червня 2016 року по 31 липня 2018 року на Відокремленому підрозділі «Шахта № 9 «Нововолинська» Державного підприємства «Волиньвугілля» та здійснити перерахунок пенсії з урахуванням вказаного стажу.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В, ідентифікаційний код 13358826) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) судові витрати в розмірі 384 гривні 20 копійок (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.М.Валюх