
Справа № 359/8327/19
Провадження № 3/359/2968/2019
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2019 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянувши відповідальності адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління СБ України в м.Києві та Київській області про притягнення до відповідальності за п.6 ч. 1 ст. 212-2 КпАП України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Бориспіль Київської області, зареєстровану та проживаючу АДРЕСА_1 , працюючу бортовим механіком авіаційного загону транспортної авіації ескадрильї військової частини А2215, прапорщик, паспорт серії НОМЕР_1 ,
в с т а н о в и в:
З даних протоколу про адміністративне правопорушення № 56 від 29.08.2019 слідує, що у ході проведення тематичної перевірки стану охорони державної таємниці у військовій частині А2215, що дислокована за адресою: Київської області м. Бориспіль вул. Соцмістечко, 1, 20.08.2019 виявлено та задокументовано факт правопорушення з боку прапорщика ОСОБА_1 , в частині невиконання взятого на себе зобов`язання щодо збереження державної таємниці.
Так, комісією СБ України встановлено факти виїздів прапорщика ОСОБА_1 за межі України у приватних справах без письмового повідомлення посадової особи (командира в/ч А2215), яка надала їй доступ до державної таємниці та без проведення відповідного інструктажу в РСО з відображенням у журналі обліку виїздів за кордон вказаної вище військової частини.
Прапорщика ОСОБА_1 07.01.2019 перетинала державний кордон України через контрольно-пропускний пункт ,,Ягодин” (до Польщі – відвідування дочки), 14.02.2019 перетинала державний кордон України через контрольно-пропускний пункт ,,Устилуг” (до Польщі – відвідування дочки) та 20.02.2019 перетинала державний кордон України через контрольно-пропускний пункт ,,Бориспіль” (до Єгипту – відпочинок).
Вказаний вище військовослужбовець в/ч А2215 має допуск до державної таємниці за формою 3, що включає в себе фактичний доступ до інформації з грифом секретності “Таємно”.
При цьому, ОСОБА_1 письмово не повідомляла особу, яка надала її доступ до державної таємниці, інструктаж з питань охорони державної таємниці напередодні перетину кордону України в режимно-секретному органі не проходила, а після повернення про вказаний факт виїзду командира в/ч А2215 не повідомляла (у зв`язку з чим РСО в/ч А2215 співбесіду з метою з`ясування питань щодо наявності чи відсутності обставин, що могли створити передумови для витоку секретної інформації під час перебування за кордоном, фактів необґрунтованої заінтересованості з боку іноземців секретною інформацією не проводило).
Таким чином, ОСОБА_1 порушила вимоги ст. 28 Закону України «Про державну таємницю» в частині не виконання режиму секретності, взяте на себе зобов`язання громадянина України у зв`язку з допуском до державної таємниці та пункт 116 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 № 939 (далі – Порядок), яким передбачено, що громадянин, якому надано допуск і доступ до державної таємниці, зобов`язаний повідомляти в письмовій формі про свій виїзд за межі України, та пункти 690, 696, 697, 698 Порядку, якими передбачено, що перед виїздом до іноземної держави у приватних справах громадянин, якому надано допуск до державної таємниці, зобов`язаний письмово повідомити про це посадову особу, яка надала йому доступ до державної таємниці, а також РСО за місцем зберігання його картки обліку за формою згідно з додатком 6 до Порядку.
Відомості про виїзд до іноземної держави громадян, яким надано допуск до державної таємниці, у приватних справах та у службові відрядження реєструються РСО в журналі обліку виїздів за кордон працівників, яким надано допуск до державної таємниці за формою згідно з додатком 92 до Порядку.
З працівниками підприємств, установ, організацій після їх повернення із закордонних службових відряджень або приватних поїздок до іноземних держав начальники РСО проводять співбесіди з метою з`ясування питань щодо наявності чи відсутності обставин, що могли створити передумови для витоку секретної інформації під час перебування за кордоном, фактів необґрунтованої заінтересованості з боку іноземців секретною інформацією.
ОСОБА_1 не вжила заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене пунктом 6 частини 1 статті 212-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про день та час розгляду справи повідомлена належним чином, в протоколі просила справу розглянути без її участі..
Крім того, вина ОСОБА_1 , підтверджується, дослідженими у судовому засіданні, письмовими доказами: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 29 серпня 2019, витягом з Акту перевірки стану ОДТ у в/ч А2215 від 27.08.2019 №26/1/3-6773 дск; копіями наказів про призначення ОСОБА_1 , надання їй доступу до державної таємниці, облікової картки про надання допуску та доступу до державної таємниці ОСОБА_1 , письмового зобов`язання ОСОБА_1 у зв`язку з допуском до державної таємниці, посадовою інструкцією.
Таким чином, у справі про адміністративне правопорушення є достатньо достовірних, належних та допустимих доказів, які вказують на доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення.
Оцінивши зібрані у справі докази, вважаю, що дії правопорушника за п.6 ч. 1 ст. 212-2 КпАП України кваліфіковані вірно, оскільки ОСОБА_1 , яка обіймає посаду бортового механіка авіаційного загону транспортної авіації ескадрильї військової частини А2215 та має допуск до державної таємниці, не вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та контролю за її охороною, передбачених вимогами Закону України ,,Про державну таємницю”, Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою KM України від 18.12.2013 № 939, та посадовою інструкцією.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність не встановлено. Обставин, які посилюють відповідальність, у справі не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, наслідки вчиненого нею правопорушення та ступінь її вини, відсутність обтяжуючих обставин вчинення правопорушення вважаю, що адміністративним стягненням, необхідним для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та запобіганню вчиненню ним нових правопорушень повинна бути міра відповідальності у виді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 212-2, 251-252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Бориспіль Київської області, зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1 , працюючої бортовим механіком авіаційного загону транспортної авіації ескадрильї військової частини А2215, прапорщик, паспорт серії НОМЕР_1 , визнати винним в скоєні правопорушення передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень, з перерахуванням суми штрафу в дохід держави на розрахунковий рахунок №31114106010004, одержувач: Держбюджет м. Бориспіль, код ЗКПО 38007070, УДКСУ у Київській області, МФО 899998, код бюджетної класифікації 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Бориспіль Київської області., зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1 ,, працюючої бортовим механіком авіаційного загону транспортної авіації ескадрильї військової частини А2215, прапорщик., паспорт серії НОМЕР_1 , на користь державного бюджету України (Отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ 26539653 Бориспільського міськрайонного суду) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова набула законної сили_____