
Справа № 165/2289/19
Провадження № 2-а/165/54/19
НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2019 року м.Нововолинськ
Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Ушаков М.М., розглянувши адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про порушення митних правил, —
встановив:
29 серпня 2019 року ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про порушення митних правил. Разом з позовом подала заяву про поновлення строку звернення до суду, обгрунтовуючи його тим, що оскаржувану постанову отримала 17 липня 2017 року, підставою для оскарження оскажуваної постанови стали документи, а саме довідка республіки Польща від 12.08.2019 року №KDT.5411.82.2019.AL з перекладом від 27.08.2019 року про відсутність у неї права власності на автомобіль "BMW" та відсутність підстав і прав на вивезення даного автомобіля з республіки Польща до України, через що вона не мала можливості раніше звернутись до суду оскільки отримала дані документи в повному обсязі лише 27.08.2019 року, а тому просить визнати причини пропуску нею строку для звернення до суду за захистом прав та законних інтересів поважними та поновити даний строк, та прийняти адміністративний позов до розгляду.
Частиною першою статті 122 Кодексу адміністративногосудочинства України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином цією статтею визначаються строки звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом з метою досягнення юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними. Після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Зазначена норма процесуального законодавства встановлює загальний строк подання адміністративного позову для захисту прав, свобод та інтересів особи та спеціальний, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, а також іншими законами. Зазвичай вони коротші від загального строку звернення й обумовлені специфікою відповідних відносин, у яких визначеності (стабільності) необхідно досягнути якнайшвидше.
Відповідно до ст.289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Як вбачається із матеріалів адміністративного позову, заяви про поновлення строку звернення до суду позивач 17 липня 2017 року дізналась про порушення її прав, однак до суду звернулась 29 серпня 2019 року, обгрунтовуючи це тим, що очікувала отримання в повному обсязі документів, а саме довідки республіки Польща від 12.08.2019 року №KDT.5411.82.2019.AL з перекладом від 27.08.2019 року про відсутність у неї права власності на автомобіль "BMW" та відсутність підстав і прав на вивезення даного автомобіля з республіки Польща до України, які отримала лише 27 серпня 2019 року, таким чином ним пропущений 10 денний строк звернення до суду. Причини на обгрунтування поважності пропуску звернення до суду з адміністративним позовом 29 серпня 2019 року в клопотанні відсутні.
Відповідно до частини 2 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Враховуючи, що підстави зазначені позивачем у позові для поновлення строку звернення до суду визнані судом неповажними, тому позов ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про порушення митних правил підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 122,123 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про порушення митних правил, повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд Волинської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя М.М. Ушаков