Постанова № 84124847, 09.09.2019, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
09.09.2019
Номер справи
161/11091/19
Номер документу
84124847
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/11091/19

Провадження № 3/161/3110/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Луцьк 09 вересня 2019 року

09 вересня 2019 року суддя Луцького міськрайонного суду Плахтій І.Б., за участі секретаря судових засідань Ленічевої Н.М., прокурора Сушика Ю.В., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої: АДРЕСА_1 , проживаючої по АДРЕСА_2 , провідного інспектора Управління капітального будівництва департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Волинської обласної державної адміністрації,

-за ч.2 ст.172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 , яка в період з 29.06.2016 по 04.05.2018 обіймала посаду головного спеціаліста відділу праці Луцької районної державної адміністрації Волинської області, будучи головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення, обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Луцької районної державної адміністрації Волинської області, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення».

Одночасно, будучи головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення, обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Луцької районної державної адміністрації Волинської області, відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет Національне агентство з питань запобігання корупції.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.ч. 1, 2 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні 18.07.2019 ОСОБА_1 пояснила, не мала умислу на приховування придбаного в листопаді 2017 року автомобіля. Упустила необхідність подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Однак, задекларувала автомобіль в щорічній декларації. Щодо невчасного подання декларації як суб`єктом декларування, який припинив діяльність, пов`язану з функціями держави за 2018 рік пояснила, що декларацію, не подала вчасно до 01.04.2019, оскільки була звільнена з посади ще в жовтні 2018 року і подати декларацію забула.

В судовому засіданні прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зазначив, що є достатні докази в обґрунтування вини останньої у вчиненні правопорушень.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст.172-6 КУпАП, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слід зазначити, що правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону, за яке встановлено, в тому числі, і адміністративну відповідальність.

Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

ОСОБА_1 у відповідності до підпункту «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону, в період до 10.10.2018 включно була суб`єктом на якого поширюється дія Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного вище адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом №148 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією від 26.06.2019;письмовими поясненнями ОСОБА_1 , витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого слідує, що ОСОБА_1 декларацію за 2018 рік подала несвоєчасно, а саме: 11 червня 2019 року.

Згідно з ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Вказана інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстру) та оприлюднюється на офіційному сайті НАЗК.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб`єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 ЗУ «Про запобігання корупції» шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб`єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб`єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

З матеріалів справи слідує, що 03 листопада 2017 року ОСОБА_1 придбала автомобіль марки «Fiat Scudo» 2003 р.в., у громадянина ОСОБА_2 за ціною 90 000 грн.

Вказана обставина підтверджується копією договору купівлі-продажу №0741/2017/692193 (а.с.21).

Того ж дня, 03 листопада 2017 року за ОСОБА_1 , була здійснена реєстрація транспортного засобу марки «Fiat Scudo» 2003 р.в.

Провеведеним моніторингом на офіційному сайті НАЗК «nazk.gov.ua» встановлено, що повідомлення про зміни в майновому стані, щодо придбання рухомого майна, а саме автомобіля марки «Fiat Scudo» 2003 р.в., ОСОБА_1 не подала.

Крім цього, даний факт не заперечується ОСОБА_1 у наданих нею письмових і усних поясненнях.

Таким чином судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, передбачені підпунктом «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», 03 листопада 2017 року придбала рухоме майно, а саме автомобіль марки «Fiat Scudo» 2003 р.в., за ціною 90 000 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених станом на 1 січня 2017 року (80000 гривень), однак в порушення ч.2 ст.52 Закону не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, за що встановлена відповідальність ч.2 ст.172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 , окрім її визнання правопорушником, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-6 КУпАП, доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчинені однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила декілька правопорушень, справи про які розглядаються одночасно, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Обираючи стягнення за адміністративне правопорушення, суд враховує особу правопорушника, те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, свою винуватість визнає, наміру приховувати свій майновий стан не мала, не була обізнана в повній мірі з системою електронного декларування, а також враховує те, що від вчиненого суспільно небезпечних наслідків не наступило, відсутні обставин, що обтяжують відповідальність.

Суд враховує особу правопорушниці, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, і вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И Л А :

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частинами 1, 2 ст.172-6 КУпАП, і на підставі ст. 36 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок, за наступними реквізитами: стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банк отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій