
Справа №515/1390/19
Провадження №3/515/2298/19
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 вересня 2019 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Семенюк Л.А., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріли, які надійшли від Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з неповною середньою освітою, одруженого, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст.187 ч.ч.2 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
09 вересня 2019 року до Татарбунарського районного суду Одеської області із Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області надійшли три матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
Постановою Татарбунарського районного суду Одеської області від 09.09.2019 року вказані вище матеріали об`єднані в одне провадження.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи під гласним адміністративним наглядом у Татарбунарському ВП Арцизського ВП ГУНП в Одеській області, 29.06.2019, далі - 27.07.2019 року та 24.08.2019 року не з`явився на реєстрацію до Татарбунарського ВП Арцизького ВП ГУНП в Одеській області, чим порушив обмеження, встановлене відносно нього ухвалою Татарбунарського районного суду Одеської області від 11 березня 2019 року, вчинивши адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.187 КУпАП. Вказані правопорушення скоєні останнім повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за аналогічне правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся, надав суду пояснення, згідно яких він дійсно тричі не прибув на реєстрацію до відділу поліції з різних не поважних причин, порушивши встановлене відносно нього обмеження, про що дуже шкодує.
Відповідно до змісту ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративним наглядом визначається система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Об`єктом адміністративного проступку, передбаченого ст. 187 КУпАП є суспільні відносини у сфері встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб.
Відповідно до змісту п. в) ч. 1 ст. 9, п. а) ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, крім іншого, зобов`язані дотримуватися обмежень, встановлених постановою суду, щодо заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, а також повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, а також з`являтися на реєстрацію до ВП в установлені дні.
Порядок організації здійснення адміністративного нагляду за окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі регламентується Інструкцією про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженою спільним наказом МВС України та Державного Департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 р. № 1303/203.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , всебічно, повно і об`єктивно дослідивши матеріали адміністративної справи, що мають доказове значення, у їх сукупності, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення серії ГП № 169357, серії ГП № 169358 та серії ГП № 169359 від 25.08.2019 рр., письмові пояснення ОСОБА_1 із визнанням своєї вини у вчиненні інкримінуємих йому правопорушень, копію ухвали Татарбунарського районного суду Одеської області від 11.03.2019 року у справі № 515/403/19, відповідно до якої щодо ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, у тому числі із застосуванням обмеження щодо зобов`язання явкою для реєстрації в територіальний орган поліції за місцем постійного мешкання 1 раз на місяць кожної четвертої суботи відповідного календарного місяця, посередньою характеристикою стосовно ОСОБА_1 , інформацією з інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ України "АРМОР", з якої слідує, що ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП протягом року, реєстраційним листком щодо неявки останнього на реєстрацію 29.06.2019, 27.07.2019 року та 24.08.2019 року до ВП, та, встановивши фактичні обставини справи, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, суд вважає щире розкаяння правопорушника.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При визначені ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.2 ст.187 КУпАП, суд, крім обставини, що пом`якшує його відповідальність, також враховує: кількість та характер правопорушень, обставини їх вчинення; особу правопорушника, який посередньо характеризщується, ступінь його вини, та призначає ОСОБА_1 стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 7 (сім) діб.
З урахуванням положень ч.ч. 1, 2 ст. 40-1 КУпАП відповідно до якої судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом, у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, суд стягує з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 23, 33-36, 40-1, 187 ч.2, 245, 251, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.187 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення, із застосуванням ст. 36 КУпАП, у вигляді адміністративного арешту строком на 7 (сім) діб.
Строк адміністративного арешту відраховувати з моменту затримання правопорушника, у визначеному Кодексом про адміністративне правопорушення порядку.
Виконання постанови доручити Татарбунарському відділенню поліції Арцизького ВП ГУНП в Одеській області
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , судовий збір на користь держави в розмірі 384 (трьохсот вісімдесяти чотирьох) гривень 20 копійок (стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ - 37993783, м.Київ, 01601; реквізит рахунка для зарахування надходжень: отримувач - ГУК у м.Києві/ м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання в частині стягнення судового збору – 3 місяці.
Суддя Л. А. Семенюк