
Справа № 375/628/19 Номер провадження 6-а/375/22/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.09.2019 Рокитнянський Рокитнянський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Литвина О.В.,
при секретарі - Юрченко Л.В.,
розглянувши у приміщенні суду в смт. Рокитне заяву ОСОБА_1
про зміну способу та порядку виконання судового рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Рокитнянського районного суду, як суду першої інстанції, із заявою про зміну способу та порядку виконання додаткового рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 26.04.2019 у адміністративній справі № 375/628/19 за позовом ОСОБА_1 до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Держаної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Крупко Романа Олександровича, третя особа - Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Рішенням Рокитнянського районного суду Київської області від 16.04.2019 позов ОСОБА_1 задоволено, визнано незаконною та скасовано постанову головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Крупко Романа Олександровича № А-1903/1 від 19.03.2019 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 10200.00 грн. у справі про адміністративне правопорушення щодо нього за ч.1, ч.5 ст.96 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а провадження по справі закрито.
26.04.2019 Рокитнянським районним судом Київської області по справі ухвалено додаткове рішення, яким стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по оплаті правничої допомоги адвоката в розмірі 5600.00 грн..
Зазначене рішення набрало законної сили та на його виконання виданий виконавчий лист.
В судове засідання сторони, будучи належним чином повідомленими, не з`явилися, а тому на підставі ч. 9 ст. 205 КАС України заява розглянута в порядку письмового провадження.
Суд вважає зазначену заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
В обґрунтування заяви представник заявника зазначив, що 09.08.2019 ним було спрямовано до Головного управління Державної казначейської служби України в Київській області виданий судом першої інстанції виконавчий лист на виконання вказаного додаткового рішення.
Проте, останній був повернутий без виконання.
Під час аналізу виконавчого листа по справі № 375/628/16 Управлінням Державної казначейської служби України у Київській області встановлено, що зазначений у виконавчому листі боржник - Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства, а всі рахунки відкриті у центрального органу Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, розміщеного на веб – сайті Міністерства юстиції України така установа, як Державна архітектурно – будівельна інспекція України значиться за кодом ЄДРПОУ 37471912.
Згідно п.2 «Порядку виконання рішень про стягнення коштів, державного та місцевих бюджетів або боржників», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року, безспірне списання - це операції з коштами державного та місцевих бюджетів, що здійснюються з метою виконання Казначейством та його територіальними органами рішень про стягнення коштів без згоди (подання) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, боржників, органів місцевого самоврядування та/або державних органів на підставі виконавчих документів.
Боржники - це визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.
Виконавчі документи - це оформлені у встановленому порядку виконавчі листи судів та накази господарських судів, видані на виконання рішень про стягнення коштів, а також інші документи, визначені Законом України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому документі зазначається, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань боржника.
Згідно із п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №294 від 09.07.2014 року «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України», на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України покладено обов`язок забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.
Департамент ДАБІ в Київській області утворено як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України з метою реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в Київській області
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету міністрів України №150 від 23.04.2014 року «Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції», Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо утворення її територіальних органів, як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі.
На виконання п. 2 зазначеної постанови утворено Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області як територіальний структурний підрозділ Державної архітектурно - будівельної інспекції України.
Крім того, відповідно до наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України №230 від 01.10.2014 року «Щодо діяльності деяких підрозділів Державної архітектурно-будівельної інспекції», Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області забезпечує здійснення функцій та повноважень територіального органу, утвореного як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Таким чином, боржник по справі №375/628/19 Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області не має власних рахунків в органах Казначейства, а всі рахунки відкриті в центральному органі - Державній архітектурно-будівельній інспекції України.
Відповідно до ч.3 ст.378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Отже, обставини, зазначені в заяві ОСОБА_1 , унеможливлюють виконання додаткового рішення суду в частині стягнення судових витрат та є підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви ОСОБА_1 про встановлення способу і порядку виконання додаткового рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 26.04.2019 та наявність підстав для її задоволення.
Керуючись ст. ст. 205, 248, 256, 293, 378 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення або зміну способу і порядку виконання судового рішення – задовольнити.
Встановити спосіб і порядок виконання додаткового рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 26.04.2019 у справі 375/628/19 в частині стягнення судових витрат шляхом стягнення судових витрат у сумі 5600.00 грн. з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області в особі Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , картка платника податків № НОМЕР_1 ).
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В.Литвин
Ухвала набрала законної сили «_»_____20_____