
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
вул. Сосновського,38 м. Коростень Коростенський район Житомирська область Україна 11500
провадження №2/279/1356/19
Справа № 279/2891/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2019 року м.Коростень Житомирської області
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Волкової Н.Я., з секретарем Прокопчук І.В., розглянувши в спрощеному позовному провадженні цивільну справу №279/2891/19 за позовом Комунального підприємства теплозабезпечення до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги централізованого теплопостачання,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, посилаючись на те, що відповідачі, які зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1 , теплопостачання якого здійснює позивач, на підставі фактичних договірних відносин отримують його послугу, однак відмовляються сплачувати заборгованість по оплаті за надані послуги по теплопостачанню, мають заборгованість станом на червень 2019 року в сумі 26804,45 грн., яку добровільно погашати не бажають, що змусило позивача звернутись до суду. Просить стягнути з відповідачів 26804,45 грн. заборгованості по оплаті послуг за теплопостачання та понесені судові витрати.
Справа розглянута за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачі належним чином повідомлялись про судовий розгляд справи (направлення судових повісток за місцем реєстрації, розміщення оголошення на сайті суду).
Відповідач ОСОБА_1 подала відзив, в якому вказала, що позовні вимоги не визнає. Відповідно до договору купівлі-продажу від 05.10.2015 року (копію додала) вона та її малолітній син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є власниками в рівних частках квартири АДРЕСА_1 , яка на момент придбання була від`єднана від мережі теплопостачання, договірних відносин з позивачем не має. Відповідач ОСОБА_2 з 05.10.2015 року в квартирі не зареєстрована та не проживає. Оскільки позивач у вказаний в позовній заяві період послуги не надавав, то підстави для стягнення коштів за його послугу відсутні.
Дослідивши письмові докази та проаналізувавши їх в сукупності, суд дійшов висновку про наступне:
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем ОСОБА_1 , яка та її малолітня дитина є власниками квартири АДРЕСА_1 , виникли правовідносини, пов`язані з наданням послуг по теплопостачанню, які врегульовані ст.714 ЦК України, Правилами надання населенню послуг з водотеплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630.
Вказаний позивачем відповідач ОСОБА_2 , право власності та користування якої на квартиру АДРЕСА_1 припинено 05.10.2015 року, не несе обов`язку по спласті заборгованості, тому вимоги до неї є безпідставними та задоволенню не підлягають.
Відповідач ОСОБА_1 та її малолітня дитина, яка є співласником квартири, є споживачами послуг позивача, оскільки проживають в будинку, приєднаному до мережі теплопостачання. Вказаний відповідач як законний представник малолітнього власника несе відповідальність за його зобов`язаннями.
Згідно ст.714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До вказаного договору застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.
Невиконання відповідачами прийнятих на себе зобов`язань є неправомірним.
Нараховану позивачем суму заборгованості відповідачі не оспорили та не спростували. Посилання відповідача ОСОБА_1 на відсутність боргових зобов`язань перед позивачем через неотримання його послуги є безпідставним, оскільки подані нею письмові докази свідчать про те, що відключення від мережі централізованого теплопостачання було самовільним, тому не припинило обов`язок по сплаті наданої позивачем послуги.
Питання відключення від мереж централізованого опалення регулюються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених, постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268, які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.
Відповідно до п.25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Згідно з пунктом 26 Правил, відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4 і зареєстровано у Міністерстві юстиції України 09.12.2007 року за № 1478/11758 (в редакції зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства з питань житлово - комунального господарства від 06.11.2007 року № 169 (далі Порядок).
Порядком установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі центрального опалення він повинен звернутися до міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі (далі Комісія) з відповідною письмовою заявою із зазначенням причин відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж центрального опалення і водопостачання гарячої води та прийняття рішення про влаштування в будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку. Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформляється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо будинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ним особи. По закінченні робіт складається акт про відключення від мережі централізованого опалення і подається заявником до Комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання. Якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.
Відповідачем не надано доказів того, що до відключення вона зверталась з письмовою завою про відключення від мережі централізованого опалення до Комісії, такого дозволу на відключення не отримувала, а самовільно відключилась від системи централізованого опалення.
Враховуючи вищевказане, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача ОСОБА_1 заборгованості за надану позивачем послугу. Враховуючи, що вимоги до відповідача ОСОБА_2 є безпідставними, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.263-265 ЦПК України, ст.714 ЦК України,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити частково.
В задоволенні позовних вимог до ОСОБА_2 відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства теплозабезпечення виконавчого комітету Коростенської міської ради 26804 (двадцять шість тисяч вісімсот чотири) гривні 45 копійок боргу по оплаті за централізоване теплопостачання за період з 15.10.2016 року по 31.12.2018 року.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства теплозабезпечення виконавчого комітету Коростенської міської ради по 1921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) гривню понесених судових витрат.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано .
Сторони:
Позивач Комунальне підприємство теплозабезпечення виконавчого комітету Коростенської міської ради, місце знаходження: вул.Шевченка, 8-а м.Коростень Житомирська область, ЄДРПОУ 31871157.
Відповідач ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .
Відповідач ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_4 .
Суддя Волкова Н.Я.
копія згідно оригіналу