Постанова № 8409942, 05.11.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2009
Номер справи
2-а-5088/09/0470
Номер документу
8409942
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 2-а-5088/09/040

05 листопада 2009 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шлай А.В.,

при секретарі Акопові А.Р.,

за участю

представника

позивача Казанцевої В.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «АВ Плюс» про звернення стягнення на активи, -

в с т а н о в и в:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекції звернулась до суду з адміністративним позовом про звернення стягнення на активи Приватного підприємства «АВ Плюс» в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 37713,13 грн., з податку на прибуток в сумі 46929,00 грн., з комунального податку у сумі 15,30 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі встановив, що Приватне підприємство «АВ Плюс» зареєстроване виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області 06.11.1998 року № 04052198Ю0010087, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи. Перебуває на податковому обліку як платник податків у Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції. Позивачем проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку податкової декларації з податку на додану вартість за квітень, червень, серпень 2008 року ПП «АВ Плюс», в ході якої виявлено порушення пп. 7.3.1, 7.3, пп. 7.5.1 п. 7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року, а саме: не включено до складу податкових зобов'язань ПДВ у сумі 44643,66 грн., не включено до складу податкового кредиту ПДВ у сумі 8888,71 грн. За результатами перевірки складено акт № 2237/152.30092897 від 02.10. 2008 року на підставі якого винесено рішення про застосування фінансових санкцій форми «Р» № 0001671520/051736 від 07.10.2008 року на суму 37543,04 грн., яке отримано відповідачем 07.10.2008 року, про що свідчить підпис. 05 грудня 2008 року проведена перевірка з питань своєчасності надання податкових декларацій з податку на додану вартість, в ході якої встановлені порушення абз. «б» п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181- ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за результатами перевірки складено акт № 2638/152.30092897 від 05.12.2008 року, на підставі якого винесено рішення про застосування фінансових санкцій форми «Р» № 0002261520/0/64431 від 10.12.2008 року в сумі 170 грн., яке отримано відповідачем 10.12.2008 року, про свідчить підпис. Податковий борг з податку на прибуток у сумі 46929,00 грн. виник з 09.02.2009 року, відповідачем нараховано самостійно декларація № 73987. Комунальний податок у сумі 15,30 грн. виник внаслідок несплати суми податкових розрахунків комунального податку. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій та акти перевірок не оскаржувалися, заборгованість в добровільному порядку не сплачена.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

На підставі ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до пп. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181- ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з ст. 15 Декрету Кабінету України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93 комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до п.п. 3.1.1, 3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. абз. 3 п.п. 5.3.1, 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а" - "в" п.п.4.2.2, 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру узгодження.

Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «АВ Плюс» (код 30092897) в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 37713 (тридцять сім тисяч сімсот тринадцять) гривень 13 коп., з податку на прибуток в сумі 46929 (сорок шість тисяч дев'ятсот двадцять дев'ять) гривень, з комунального податку у сумі 15 (п'ятнадцять) гривень 30 коп. на користь державного бюджету.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку, встановленому ч.5 ст. 186 КАС України без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 10 листопада 2009 року.

Суддя А.В. Шлай