Ухвала суду № 84098799, 09.09.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2019
Номер справи
560/2687/19
Номер документу
84098799
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/2687/19

УХВАЛА

09 вересня 2019 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій та пені, нарахованих за несвоєчасну сплату страхових внесків до Пенсійного фонду в сумі 21759,23 грн.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає окремим вимогам, встановленим статтями 160,161,172 Кодексу адміністративного судочинства України.

У матеріалах адміністративного позову відсутній документ про сплату судового збору, однак міститься клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору. Посилається на те, що кошти пенсійного органу використовуються для виконання основних функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, а використання коштів на цілі, не передбачені законом, заборонено.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від судового збору відповідно до закону. Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір" станом на момент звернення до адміністративного суду.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921 гривні (ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік").

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з адміністративним позовом майнового характеру, ставка судового збору за яким становить 1921,00 грн.

Судом досліджені обставини, на які посилається позивач як на підставу для несплати судового збору. З їх обґрунтованістю суд погодитись не може.

По-перше, статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначений вичерпний перелік осіб, які мають пільги та звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях. Позивач до жодної з пільгових категорій не належить.

У той же час, необґрунтоване звільнення від оплати судового збору або судових витрат повністю або частково, може сприяти виникненню дискримінації серед суб`єктів звернення за судовим захистом, які також позбавлені пільг.

По-друге, суду не надані будь - які належні та допустимі докази на підтвердження відсутності коштів на сплату судового збору у Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

По-третє, навіть обмежене фінансування суб`єкта владних повноважень загалом не визнається поважною причиною та підставою для звільнення від сплати судового збору.

Суд звертає увагу на рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 року по справі "Креуз проти Польщі", де зазначається, що право на суд не є абсолютним, а може обмежуватись державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими. Особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.

З огляду на це, підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору відсутні, а позовна заява підлягає залишенню без руху.

Крім цього, відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 94 КАС України). Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (ч. 5 ст. 94 КАС України).

Судом встановлено, що документи, додані позивачем до позовної заяви, завірені представниками позивача, головними спеціалістами Мазур О. ОСОБА_2 . та ОСОБА_3 . У той же час встановлено, що позивач не надав документи, які підтверджують повноваження ОСОБА_3 завіряти додані до позовної заяви документи.

До того ж, судом встановлено, що на підтвердження повноважень ОСОБА_4 діяти від імені та в інтересах головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до матеріалів позовної заяви додано копію довіреності №4714/08 від 29.12.2018 року, яка завірена особистим підписом особи, якій вона видана.

Суд звертає увагу на те, що копія довіреності, що завірена особою, якій така довіреність видана, не може бути належним доказом дійсної волі довірителя на уповноваження представника діяти в його інтересах.

Статтею 59 КАС України визначені документи, що підтверджують повноваження представників.

Згідно з ч. 1 ст. 59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Суд зазначає, що копія довіреності повинна бути завірена таким чином, щоб виключати будь-які сумніви стосовно її справжності.

Матеріали позовної заяви не містять оригіналу довіреності, або копії, засвідченої у визначеному законом порядку, що суперечить вимогам частини шостої статті 59 КАС України.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом приведення її у відповідність до вимог встановлених статтями 160, 161 КАС України.

У наданий судом строк позивач повинен подати до суду докази сплати судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".

Сплата судового збору за подання адміністративного позову до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється на рахунок отримувача 34313206084006, отримувач: УК у м. Хмельницькому/м.Хмельницький/ 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).

Також, позивач повинен надати суду належним чином оформлені довіреності представників ОСОБА_4 та ОСОБА_3 які завірили копії документів, що додаються до позову із визначенням кола повноважень, які мають право здійснювати ці представники від імені довірителя.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддяІ.С. Козачок