
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2130/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Луцької міської ради щодо невидачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни", скасування листа №11.2-8/4/2019 від 30.05.2019 та зобов`язання Виконавчого комітету Луцької міської ради видати посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни".
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач є матір`ю ОСОБА_2 , який 13.04.2017 був призваний по мобілізації на підставі Указ Президента України від 17.03.2014 №303/2014 Про часткову мобілізацію, а 05.09.2014 був звільнений, згідно наказу командира в/ч пп А2331 від 05.09.2014 №188, в запас за станом здоров`я. 02.02.2019 ОСОБА_2 помер внаслідок "Шизотипового розладу. Вираженої астенії. Набряку головного мозку. Множинних абсцесів правої лобної ділянки головного мозку." Згідно витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв: Захворювання та причина смерті: "Так, пов`язане із захистом Батьківщини.".
В травні 219 року позивач звернулася до виконавчого комітету Луцької міської ради із заявою про встановлення їй статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни".
Листом від 30.05.2019 №11.2-8.4/2173/2019 відповідач відмовив у наданні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни", у зв`язку із відсутністю законних на те підстав.
Позивач вважає відмову протиправною та такою, що порушує її законні права, оскільки її син помер внаслідок захворювання одержаного під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, тобто за час проходження військової служби, а тому вона як мати, яка втратила єдиного годувальника, має право на встановлення їй статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 12.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
07.08.2019 представником виконавчого комітету Луцької міської ради подано до суду клопотання про заміну неналежного відповідача, а саме: неналежного відповідача - Виконавчий комітет Луцької міської ради на належного відповідача - Департамент соціальної політики Луцької міської ради, оскільки саме до повноважень Департаменту соціальної політики належить розгляд звернень громадян по питаннях встановленню статусу члена сімї загиблого (померлого) ветерана війни відповідно до п.п.1, 3 ст.10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07.08.2019, у зв`язку із надходженням клопотання представника відповідача про заміну неналежного відповідача, розгляд справи вирішено проводити відповідно до вимог ст.262 КАС України та призначити справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі на 15:00 14.08.2019.
14.08.2019 ухвалою Волинського окружного адміністративного суду про заміну відповідача в адміністративній справі замінено первісного відповідача у справі - Виконавчий комітет Луцької міської ради на належного - Департамент соціальної політики Луцької міської ради. Розгляд справи відкладено на 06.09.2019 на 14 год. 00 хв.
29.08.2019 представник відповідача у відзиві на позовну заяву позовних вимог не визнав. Зазначив, що відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" чинність цього закону поширюється на сім`ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у ст.ст. 6, 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов`язків військової служби службових обов`язків), а також внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів, тобто в даній статті не визначено коло осіб, які належать до членів сім`ї померлих. В такому випадку для визначення членів сім`ї померлого необхідно застосовувати загальні норми права, а саме: до складу сім`ї належать подружжя та діти, так як позивач належить до категорії батьки, тому вказані положення закону на позивача не поширюються.
А відтак, вважає правомірною відмову позивачу у наданні статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
В судове засідання 06.09.2019 позивач не з`явилася, хоча належним чином була повідомлена про час, дату і місце його проведення.
Представник відповідача подала до суду клопотання від 29.08.2019 про розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до вимог ч.4 ст.229 КАС України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, розгляд справи проведено в письмовому провадженні без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 являється матір`ю ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 15.05.1979. (а.с.13)
З матеріалів справи, зокрема довідки Луцького об`єднаного міського військового комісаріату №331 від 21.11.2014 вбачається, що рядовий ОСОБА_2 проходив військову службу в Збройних Силах, зокрема з 13.04.2014 призваний по мобілізації на підставі Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» № 303/2014 від 17.03.2014. (а.с.16)
Згідно довідки №8047 від 05.11.2014 Військової частини польова пошта В 3938, солдат ОСОБА_2 у період з 09.05.2014 по 25.05.2014 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції (Донецька та Луганська областях). (а.с.17)
Згідно довідки Луцького об`єднаного міського військового комісаріату №331 від 21.11.2014, з 05.09.2014 ОСОБА_2 звільнений в запас за станом здоров`я наказом командира в/ч пп А2331 від 05.09.2014 №188.
02.02.2019 ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 02.02.2019. (а.с.12)
Відповідно до витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм та каліцтв, № 1200 від 08.05.2019 року, захворювання колишнього військовослужбовця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2: «Шизотиповий розлад. Виражена астенія. Набряк головного мозку. Множинні абсцеси правої лобної ділянки головного мозку», які згідно протоколу патологоанатомічного дослідження №58 від 02.02.2019, виданого Волинським обласним патологоанатомічним бюро, послужили причиною його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , - Захворювання та причина смерті, так, пов`язані із захистом Батьківщини.
23.05.2019 позивач звернулася до Департаменту соціальної політики Луцької міської ради з приводу надання їй статусу члена сім`ї загиблого (померлого) військовослужбовця відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Згідно протоколу засідання комісії Департаменту соціальної політики Луцької міської ради щодо розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до п.11 ст.9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закону), особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до п.п.8, 9 ст.7 Закону, члена сім`ї загиблого (померло) відповідно до п.п.1, 3 ст.10 Закону та жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" №6 від 24.05.2019, ОСОБА_1 відмовлено у наданні статусу особи на яку поширюється чинність абз.1 п.1 ст.10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". (а.с.39)
Листом від 30.05.2019 №11.2-8.4/2173/2019 відповідач повідомив позивача про відмову у наданні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни", у зв`язку із відсутністю законних на те підстав.
Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ (далі - Закон №3551-ХІІ), який визначає правовий статус ветеранів війни, забезпечує створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяє формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них.
Відповідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з абз.8 п.1 ст.10 Закону №3551-ХІІ чинність цього Закону поширюється на сім`ї військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних) та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, а також сім`ї працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення.
Процедуру надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", деяким категоріям осіб врегульовано Порядком надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 23.09.2015 №740 (далі - Порядок №740).
У відповідності до абз.5 п.2 Порядку №740, статус особи, на яку поширюється чинність Закону, згідно з цим Порядком надається сім`ям військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних) і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзвязку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
До членів сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, належать, зокрема: батьки (п. 3 Порядку №740).
За змістом пп.4 п.4 Порядку №740, підставами для надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, для осіб, зазначених в абзаці 5 пункту 2 цього Порядку є: свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи; документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, або документи про безпосереднє залучення до забезпечення проведення антитерористичної операції особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення; постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування.
У відповідності до п.5 Порядку №740, для встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, членам сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, необхідно подати органу праці та соціального захисту населення заяву і документи, передбачені пунктом 4 цього Порядку.
Рішення про встановлення статусу особи, на яку поширюється чинність Закону, приймається органами праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів. Відсутність документів, визначених пунктом 4 цього Порядку, та їх недостовірність є підставою для відмови в наданні статусу особи, на яку поширюється чинність Закону (п. 6 Порядку).
Аналіз вищенаведених правових норм дає підстави для висновку, що однією з умов надання статусу загиблого військовослужбовця членам сімей загиблих, є факт перебування загиблого військовослужбовця безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та те, що він загинув, помер внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Як встановлено судом, Департамент соціальної політики Луцької міської ради, враховуючи витяг із протоколу засідання ЦВЛК по встановленню причинного зв`язку смерті ОСОБА_2 , відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" відмовило позивачу у встановленні статусу члена сім`ї загиблого (померлого) військовослужбовця.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 дійсно в період з 09.05.2014 по 25.05.2014 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення антитерористичної операції (Донецька та Луганська областях).
Згідно витягу з протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм та каліцтв, № 1200 від 08.05.2019 року, захворювання колишнього військовослужбовця ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2: «Шизотиповий розлад. Виражена астенія. Набряк головного мозку. Множинні абсцеси правої лобної ділянки головного мозку», які згідно протоколу патологоанатомічного дослідження №58 від 02.02.2019, виданого Волинським обласним патологоанатомічним бюро, послужили причиною його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , - Захворювання та причина смерті, так, пов`язані із захистом Батьківщини.
Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 №402, визначення причинного зв`язку захворювання (поранення, контузії, каліцтва, травми), що призвело до смерті військовослужбовця, колишнього військовослужбовця, проводиться штатними ВЛК (п.21.9).
Постанови ВЛК про причинний зв`язок захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв приймаються в таких формулюваннях, зокрема, - "Захворювання, ТАК, пов`язане із захистом Батьківщини", якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, що входять до складу діючої армії, або коли захворювання, яке виникло до цього, у період служби у військових частинах і установах, які входять до складу діючої армії, досягло такого розвитку, що обмежує придатність або призводить до непридатності (у тому числі й тимчасової) до військової служби; - "Захворювання (поранення, контузія, каліцтво, травма), ТАК, пов`язане з проходженням військової служби" - якщо воно виникло в період служби у військових частинах та установах, які не входять до складу діючої армії, або коли захворювання, що виникло до військової служби, у період служби досягло такого розвитку, який обмежує придатність або призводить до непридатності (у тому числі тимчасової) до військової служби, служби з військової спеціальності (п. 21.5).
З аналізу зазначених вище норм та протоколу засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця №1200 від 08.05.2019 вбачається, що зазначене в останньому формулювання відповідає вимогам Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, та не суперечить змісту ст.ст. 6, 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які передбачають настання смерті особи внаслідок захворювання, пов`язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби.
Таким чином, ОСОБА_1 , як мати, тобто член сім`ї колишнього військовослужбовця ОСОБА_2 , який проходив військову службу за мобілізацією і смерть якого пов`язана з проходженням військової служби, має право на отримання статусу члена сім`ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби.
В свою чергу, порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни встановлений Положенням про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302.
Згідно з пунктом 2 Положення посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації.
Відповідно до пункту 4 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 травням 1994 року №302 особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (стаття 10 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім`ї загиблого".
Положеннями абзацу 2 пункту 7 зазначеного Положення встановлено, що, зокрема, "Посвідчення члена сім`ї загиблого" видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
Враховуючи встановлені обставини справи, які підтверджуються належними та допустимими доказами, суд дійшов висновку, що оскільки захворювання, яке стало причиною смерті ОСОБА_2 , отримане під час безпосередньої його участі в антитерористичній операції, наявні усі правові підстави для надання матері ОСОБА_1 статусу члена сім`ї померлого учасника бойових дій, на якого поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з видачею відповідного посвідчення члена сім`ї загиблого.
Відповідно до пункту 10 частини другої статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Крім того, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося б примусове виконання рішення.
Беручи до уваги зібрані та досліджені докази в їх сукупності, враховуючи вимоги статті 245 КАС України, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправною відмову Департаменту соціальної політики Луцької міської ради у наданні ОСОБА_1 статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни" та зобов`язання Департамент соціальної політики Луцької міської ради надати ОСОБА_1 статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з видачею посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни".
Водночас, суд зауважує, що вимога позивача про скасування листа Виконавчого комітету Луцької міської ради №11.2-8/4/2019 від 30.05.2019 не підлягає задоволенню, оскільки вказаний лист не породжує правові наслідки для позивача, оскільки не є рішенням суб`єкта владних повноважень (актом індивідуальної дії).
Щодо вимоги позивача зобов`язати суб`єкта владних повноважень, подати у строк протягом п`ятнадцяти днів, з дня набрання рішення суду законної сили, звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. Тобто, питання щодо зобов`язання відповідача подати такий звіт вирішується судом під час постановлення судового рішення.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.370 КАС України рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Водночас, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов`язком.
Поряд із цим, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконання зазначеного рішення, оскільки у суду відсутні підстави вважати, що суб`єкт владних повноважень буде ухилятися від виконання вказаного рішення.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 262, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Департаменту соціальної політики Луцької міської ради у наданні ОСОБА_1 статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видачі посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни".
Зобов`язати Департамент соціальної політики Луцької міської ради надати ОСОБА_1 статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" з видачею посвідчення "Член сім`ї загиблого (померлого) інваліда війни".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складення.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Департамент соціальної політики Луцької міської ради, адреса: 43025, м. Луцьк, проспект Волі, 4а.
Суддя Ю.Ю. Сорока