Ухвала суду № 84097289, 04.09.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2019
Номер справи
140/2417/19
Номер документу
84097289
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про скасування заходів забезпечення позову

04 вересня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2417/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Денисюка Р.С.,

при секретарі судового засідання Матящук Л.Р.,

за участю представника позивача Ковальчука В.В.,

представника відповідача Грицишиної І.О.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні з власної ініціативи питання про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства “КВІД КОМ” до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство “КВІД КОМ” звернулося з позовом до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення про включення до переліку ризикових платників податків, зобов`язання виключити з переліку ризикових платників податків.

Ухвалою суду від 09.08.2019 забезпечено адміністративний позов шляхом зупинення дії рішення комісії Головного управління ДФС у Волинській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, оформленого протоколом від 11 липня 2019 року № 70, в частині внесення до переліку ризикових платників податків Приватного підприємства “КВІД КОМ” (43000, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Підгаєцька, 13а, код ЄДРПОУ 40931528).

В підготовчому судовому засіданні 04.09.2019 з ініціативи суду поставлено на вирішення питання про перегляд ухвали про забезпечення позову від 09.08.2019 в даній справі.

Представник позивача в судовому засіданні заперечив щодо перегляду ухвали про забезпечення позову.

Представник відповідача щодо перегляду ухвали про забезпечення позову не заперечила.

Дослідивши заяви по суті справи подані сторонами, матеріали справи, заслухавши думку учасників справи, суд приходить до висновку, що заходи забезпечення позову необхідно скасувати з таких мотивів та підстав.

Предметом даного позову є визнання протиправним та скасування рішення про включення ПП “КВІД КОМ” до переліку ризикових платників податків, зобов`язання виключити ПП “КВІД КОМ” з переліку ризикових платників податків.

Відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 (далі – Порядок №117), у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже, Порядком №117 визначено, що віднесення платника податків до ризикових є підставою для зупинення реєстрації поданих таким платником податкових накладних.

Разом з тим, пунктами 12, 13 Порядку №117 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування; 2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; 3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі наведений у пункті 14 Порядку №117.

Аналізуючи вищенаведені положення Порядку №117, слід дійти висновку про те, що зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є однією з форм контролю щодо дотримання платником податків норм податкового законодавства та перевірки фактичного здійснення операції з постачання товарів/послуг, дані про яку зазначено у такій податковій накладній/розрахунку коригування.

Факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування не позбавляє права платника податків на реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування за умови подання пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Відтак, за наведених обставин, віднесення позивача до переліку ризикових платників податків є лише підставою для зупинення реєстрації поданих ним податкових накладних та жодним чином не впливає на їх реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Тобто, негативні наслідки для платника податків не наступають у зв`язку із зупиненням реєстрації податкових накладних.

За таких обставин та враховуючи характер спірних правовідносин, суд вважає, що відсутність заходів забезпечення позову у цій справі, вжитих шляхом зупинення дії оскаржуваного рішення не може істотно ускладнити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та не перешкоджає здійсненню його господарської діяльності.

Статтею 157 КАС України визначений порядок скасування заходів забезпечення позову, зокрема, частиною першою даної статті передбачено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Відповідно до частини третьої статті 157 КАС України за результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.

Частинами четвертою та п`ятою даної статті зазначено, що ухвала про скасування заходів забезпечення позову або про відмову у скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена. Відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.

Отже із аналізу зазначених норм слідує, що заходи забезпечення позову скасовуються виключно судом шляхом постановлення відповідної ухвали.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для подальшого існування заходів забезпечення позову в цій справі, а тому заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.08.2019, слід скасувати.

Керуючись статтями 157, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті у даній справі згідно з ухвалою суду від 09 серпня 2019 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Р.С. Денисюк

Повний текст ухвали складено 09 вересня 2019 року.