
05.09.2019
№ 3/331/961/2019
331/3021/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., при секретарі Назаренко О.В., за участю прокурора Третяк О.А, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Запоріжжя, громадянина України, пенсіонера, працював на посаді фахівця відділу телекомукаційних систем, технічного захисту інформації та радіологічного контролю центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , маючи сцеціальне звання старшого прапорщика служби цивільного захисту, будучи відповідно до п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, будучи ознайомленим із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» в частині вимог фінансового контролю, припинивши діяльність на посаді фахівця відділу телекомукаційних систем, технічного захисту інформації та радіологічного контролю центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Головного управління ДСНС України у Запорізькій області 15.05.2017 року, був зобов`язаний до 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, однак фактично подав її 03.05.2019 року, чим порушив строки її подання без поважних причин.
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнав та пояснив, що він звільнився із ДСНС у травні 2017 року та одразу подав декларацію після звільнення. Про те, що наступного року йому теж необхідно було подати декларацію він не знав, тому і не подав її. У вчиненому щиро розкаявся, просив врахувати, що порушення допустив через незнання закону, умислу не мав.
Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п. «д», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення як особа начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, оскільки мав спеціальне звання -старший прапорщик служби цивільного захисту, яке відноситься до молодшого начальницького складу.
Відповідно до аб. 2 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
У судовому засіданні встановлено, що 08.06.2013 року наказом ГУ ДСНС у запорізькій області № 40 о\с ОСОБА_1 призначено на посаду фахівця відділу телекомукаційних систем, технічного захисту інформації та радіологічного контролю центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій Головного управління ДСНС України у Запорізькій області. 23.06.2011 року Корнієнку присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу – старший прапорщик служби цивільного захисту.
Відповідно до наказу від 15.05.2017 року № 301 о\с ОСОБА_1 звільнено з займаної посади. Таким чином, ОСОБА_1 , як особа, яка припинила діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати декларацію за минулий рік до 31.03.2018 року включно.
Як вбачається з відомостей сайту НАЗК ОСОБА_1 подав декларацію 03.05.2019 року тобто несвоєчасно. При цьому судом не встановлено поважних причин пропуску цього строку.
Таким чином, дослідивши усі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та підлягає накладенню стягнення у вигляді штрафу.
При визначенні виду та міри відповідальності враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят) одержувач УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя 21081100, рахунок 31116106008003; код ЄДРПОУ 38025440; банк - Казначейство України (ЕАП); МФО: 899998 за вчиненення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384,2 грн. отримувач коштів ГУК м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО код банку: 899998 рахунок 31211256026001 код класифікації 22030106.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу на протязі десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП.
Суддя: Ю.О. Пивоварова