
Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/1195/19
3/287/571/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2019 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук Віктор Васильович розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ІПН: НОМЕР_2 , уродженки с.Іскрисковщина, Білопільського району Сумської області, українки, громадянки України, з середньою спеціальною освітою, заміжньої, працюючої на посаді бухгалтера Відділу освіти, молоді та спорту Олевської міської ради Житомирської області та є секретарем тендерного комітету, інваліда ІІІ-ї групи першої категорії постраждалої внаслідок ЧАЕС, не депутата, що раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи секретарем тендерного комітету Відділу освіти та у відповідності до п.2.15 Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.03.2016 року №557, п.2.15 Положення про тендерний комітет Відділу освіти, молоді та спорту Олевської міської ради, затвердженого наказом від 06.07.2017 року №08, персонально відповідає за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівлі для загального доступу, а також згідно п.2.12 Положення про тендерний комітет Відділу освіти забезпечує розміщення інформації про публічні закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу через авторизовані електронні майданчики, в порушення вимог встановлених ч.1 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» не оприлюднила на веб-порталі Уповноваженого органу протягом п`яти днів з дня їх затвердження зміни до річного плану закупівель на 2018 рік, затвердженні протоколом засідання тендерного комітету відділу освіти від 18.07.2018 року №35, щодо здійснення закупівель робіт з капітального ремонту (заходи з енергозабезпечення) Замисловицької та Лопатицької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів очікуваною вартістю відповідно 8515.892 тис.грн., та 8117.984 тис.грн. Вказані зміни до річного плану закупівель на 2018 рік секретарем тендерного комітету Савчук П.Д., оприлюдненні на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель лише 27.07.2018 року, тобто через 9 днів з дня їх затвердження.
Разом із тим, секретар тендерного комітету Відділу освіти Савчук П.Д., в порушення вимог встановлених абз.5 ч.1 ст.2 та абз.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі» не оприлюднила на веб-порталі Уповноваженого органу чотири звіти про укладенні договори, вартість предмета закупівлі за якими дорівнює або перевищує 50 тис.грн., та є меншою за вартість, що встановлена в абз.2 і 3 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» на загальну суму 618.165 тис. грн., а саме за договорами:
-від 26.12.2017 року №34 щодо виконання підрядником ФОП ОСОБА_2 В.З ОСОБА_3 , будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт приміщення Стовпинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (заміна вікон) по вул.Корольова, 1 в с.Стовпинка, Олевського району Житомирської області» на суму 185.947 тис.грн.;
-від 19.12.2019 року №30 на виконання підрядником ПП «Будсервіс Д» будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт приміщення (заміна вікон) Зольнянської ЗОШ І-ІІ ступенів в с.Зольня, площа перемоги, 2, Олевського району Житомирської області» на суму 130.28 тис.грн.;
-від 26.12.2017 року №36 на виконання підрядником ФОП ОСОБА_4 . ОСОБА_5 , будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт приміщеня (заміна вікон) Олевського краєзнавчого музею при Олевському центрі художньо-естетично творчості учнівської молоді Олевської міської ради по вул.Володимирська, 6 в м.Олевськ Житомирської області» на суму 116.438 тис.грн.;
-від 26.12.2017 року №35 на виконання підрядником ТОВ «Олевськгазбуд» будівельних робіт на об`єкті «Капітальний ремонт котельні Олевського міжшкільного навчально-виробничого комбінату по вул. Пушкіна, 9 в м.Олевськ, Житомирської області» на суму 185.5 тис.грн.
Крім того, звіти про укладені Відділом освіти з ТОВ «Будсервіс Д» договори від 22.09.2017 року №16 щодо виконання робіт на об`єкті «Капітальний ремонт приміщення Олевського центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді (заміна вікон) по вул. Гетьмана Виговського, 30 в м.Олевськ, Житомирської області» та №19 щодо виконання робіт на об`єкті «Капітальний ремонт приміщення загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 (заміна вікон) по вул. Пушкіна, 24-б в м.Олевськ Житомирської області» на загальну суму 140.0 тис.грн., (по 70 тис.грн., на об`єкт) оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу лише 26.09.2017 року, тобто на четвертий день з дня укладення договорів, що є порушенням абз.5 ч.1 ст.2 та абз. 11 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі».
В судовому засіданні, в ході розгляду адміністративної справи ОСОБА_1 , зазначила про те, що зміст ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України їй зрозумілі. Свою вину у вчиненому правопорушенні не визнає, оскільки вважає, що нею було вчинено всі дії спрямовані на вчасне, тобто у встановленому законодавством порядку оприлюднення змін до Річного плану закупівель на 2018 рік та звітів про закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. Вказує на те, що диспозиція ч.1 ст.164-14 КУпАП не містить ознак вчиненого нею правопорушення.
Факт вчинення зазначеного правопорушення підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення від 27.06.2019 року, наказом Олевської міської ради від 06.07.2017 року №08, протоколами засідання тендерного комітету відділу освіти, молоді та спорту Олевської міської ради від 06.07.2017 року №1, від 18.07.2018 року №35, змінами до річного плану закупівель на 2018 рік, договорами від 22.09.2017 року №16, від 22.09.2017 року №19, від 19.12.2017 року №30, від 26.12.2017 року №34, від 26.12.2017 року №26, витягом акту про результати аудиту ефективності використання коштів субвенції від 27.06.2019 року №30-10/18-30о, актом про результати аудиту ефективності використання коштів субвенції від 27.06.2019 року №30-10/18-30о.
Таким чином, аналізуючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , повністю та об`єктивно знайшла своє підтвердження в ході судового засідання.
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , суд кваліфікує за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки вона своїми необережними діями, вчинила адміністративне правопорушення, вчинене в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності, яке виразилося в порушенні порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п`яти днів з дня їх затвердження.
Як вбачається зі зміни до Річного плану закупівель на 2018 рік затвердженого рішенням тендерного комітету від 18.07.2018 року №35, секретарем тендерного комітету Савчук П.Д., було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 27.07.2018 року відповідну інформацію, в порушення ч.1 ст.4 Закону України «Про публічні закупівлі» лише через 9 днів з дня їх затвердження.
Відповідно ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов`язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Крім того, секретарем тендерного комітету Савчук П.Д., не було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу чотири звіти про укладенні договори щодо виконання підрядником будівельних робіт, а саме за договорами: від 26.12.2017 року №34, від 19.12.2019 року №30, від 26.12.2017 року №36, від 26.12.2017 року №35, які оприлюднено лише через чотири дні з дня укладення договорів.
Дійсно, відповідно до абзацу 5 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі», у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов`язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.
Згідно з абзацу 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.
Відповідно до абзацу 12 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України « Про публічні закупівлі» та п. 2.15 розділу ІІ Положення про тендерний комітет управління освіти, молоді та спорту міської ради відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу, несуть голова та секретар.
Отже, Савчук П.Д., як секретар тендерного комітету несе персональну відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу.
За порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени тендерного комітету замовника, уповноважена особа (особи), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (обслуговуючого банку), несуть відповідальність згідно із законами України. За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально (ст. 38 Закону України "Про публічні закупівлі").
Призначаючи ОСОБА_1 , адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховується характер вчиненого адміністративного правопорушення, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини у вчиненому правопорушенні, враховується її майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 34 КУпАП, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення у відповідності до ст.35 КУпАП, судом не встановлено.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення ОСОБА_1 , крім того враховується її вік та її ставлення до вчиненого правопорушення, а також те, що вона будучи секретарем тендерного комітету управління освіти, молоді та спорту Олевської міської ради Житомирської області та особою, відповідальною за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу в порушення вимог ч. 1ст. 10 Закону України "Про публічні закупівлі", несвоєчасно оприлюднила протягом п`яти днів з дня затвердження зміни до річного плану закупівель на 2018 рік щодо здійснення закупівель робіт з капітального ремонту та звіти про укладенні відділом освіти договорів, не оприлюднила на веб-порталі Уповноваженого органу чотири звіти про укладенні договори щодо виконання підрядником будівельних робіт, раніше протягом року адміністративному стягненню за аналогічні правопорушення не піддавалася, і у зв`язку з чим, суд приходить до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 , ст.27 КУпАП і на підставі викладеного обрати їй адміністративне стягнення в мінімальних межах санкції ч.1 ст.164-14 КУпАП, за якою вона притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до змісту ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що визначено ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 27, 40-1, ч.1 ст.164-14, ст.ст.283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі семисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень.
Штраф перерахувати на р/р 31115106006460, код отримувача (ЄДРПОУ) 37937306, МФО 899998, код платежу 21081100, отримувач: УК в Олевському районі/Олевськ.р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384,20 грн., які перерахувати на р/р 31211256026001, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, код класифікації доходів бюджету - 22030106, код банку отримувача (МФО) – 899998, отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду, через Олевський районний суд Житомирської області.
Апеляційну скаргу на постанову суду може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яка притягнута до адміністративної відповідальності, її законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7, ч.1 ст.287 КУпАП.
Постанова суду набирає чинності після закінчення строку її оскарження.
Суддя: В. В. Волощук