Рішення № 84070462, 02.09.2019, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2019
Номер справи
500/1531/19
Номер документу
84070462
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/1531/19

02 вересня 2019 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 02 лютого 2019 року позивач звернувся до Бережанського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (надалі Відповідач 1) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на підставі пп. 3 п. 2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». До заяви мною було подано необхідний перелік документів.

Після розгляду поданої заяви працівниками Відповідача 1 позивачу було вручено лист від 25 квітня 2019 року №1508/04 із відмовою в призначенні пенсії на пільгових умовах. Таке рішення відповідач мотивує тим, що у ОСОБА_1 відсутній пільговий стаж на посаді тракториста-машиніста безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, через не підтвердження його архівними документами та первинною документацією, при цьому посилаючись на рішення №7 від 21 березня 2019 року прийняте комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі Відповідач 2).

Із такими рішеннями відповідачів позивач категорично не погодився та вважає їх незаконними.

Ухвалою від 05.07.2019 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Представники відповідачів скористалися правом на подання відзиву на позовну заяву, які надійшли на адресу суду із відповідними письмовими доказами 22.07.2019 і 23.07.2019. У відзивах відповідачі не погоджуються з позовними вимогами та доводами, викладеними в адміністративному позові.

Ухвалою від 24.07.2019 судом ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 20 серпня 2019 року о 09:30 год.

Ухвалою суду від 20.08.2019, постановленою в судовому засіданні, без виходу до нарадчої кімнати, згідно ч.7, 8 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) оголошено перерву до 02.09.2019 о 10:00 год., у зв`язку із витребуванням додаткових доказів у представника відповідача.

30 серпня 2019 року представником відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подано заяву про приєднання доказів до матеріалів справи.

Позивач та його представник в судове засідання не з`явилися, подавши через канцелярію суду клопотання про розгляд справи у їх відсутності. Позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Представники відповідачів в судове засідання не з`явилися, хоча належним чином були повідомлені про час, дату і місце розгляду справи. Причини неявки суд не повідомили.

Відповідно до ч.3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч.9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.9 ст.205 та ч.4 ст. 229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Суд, з`ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх доказами приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що 02 лютого 2019 року позивач звернувся до Бережанського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (надалі Відповідач 1) із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку на підставі пп. 3 п. 2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Але, працівниками Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області позивачу було вручено лист від 25 квітня 2019 року №1508/04 із відмовою в призначенні пенсії на пільгових умовах. У відмові було вказано те, що у ОСОБА_1 відсутній пільговий стаж на посаді тракториста-машиніста безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції, через не підтвердження його архівними документами та первинною документацією, при цьому посилаючись на рішення №7 від 21 березня 2019 року прийняте комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі Відповідач 2).

Відтак, з матеріалів справи видно, що з 01.04.2004 року по 01.10.2004 року позивач працював на посаді «тракториста» в СФГ «Жовнівка» та був звільнений у зв`язку із закінченням строку трудового договору. Розглядаючи питання про підтвердження ОСОБА_1 пільгового стажу для призначення пенсії згідно п.п.3 п.2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Відповідач 2 допустив неповноту і упередженість та прийняв незаконне рішення.

Відмовляючи позивачу у зарахуванні вказаного стажу роботи до спеціального, Відповідач 2 не взяв до уваги той факт, що згідно ч. 1 ст. 56, ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства у колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи тривалості перерв. Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

У трудовій книжці ОСОБА_1 зазначено період роботи та посада, робота на якій дає право на пенсію на пільгових умовах. Також у відповідності до індивідуальних відомостей про застраховану особу за звітний 2004 рік вбачається, що в період з квітня по вересень включно за позивача було сплачено страхові внески та зазначено його страховий стаж. Таким чином, відомості про трудову діяльність позивача зазначені у трудовій книжці та індивідуальних відомостях про застраховану особу дають підстави зробити об`єктивний висновок про те, що стаж роботи ОСОБА_1 з 01.04.2004 року по 01.10.2004 року на посаді «тракториста» СФГ «Жовнівка» є пільговим стажем, який повинен враховуватись при вирішенні питання про призначення пенсії на пільгових умовах згідно п.п.3 п.2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Тому, за таких обставин рішення №7 від 21 березня 2019 року прийняте комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області є незаконним.

Щодо трудової діяльності позивача, згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 09 липня 1981 року ОСОБА_1 було прийнято на роботу в колгосп «Дружба» на посаду тракториста, 30.11.1982 року було звільнено, у зв`язку із призовом в ряди радянської армії. Після закінчення військової служби позивача 03.01.1985 року було знову прийнято на роботу в колгосп «Дружба», який 16.03.1993 року реорганізовано в селянську спілку «Відродження», де він працював до 25.02.2000 року. В подальшому 10.03.2000 року позивача було прийнято на посаду тракториста ТзОВ «Відродження», де працював до 18.04.2003 року, а з 19.04.2003 року по 31.12.2003 рік він працював на посаді тракториста в ПАП «Довіра». З 01.04.2004 року по 01.10.2004 рік ОСОБА_1 працював на посаді тракториста СФГ «Жовнівка».

Так, зайнятість повний робочий день у виробництві сільськогосподарської продукції, впродовж зазначеного періоду трудової діяльності, доводиться записами у трудовій книжці позивача, а саме прийнятими річними мінімумами трудової участі, виконанням ним таких мінімумів, розміром виплаченої зарплати. Окрім цього, такі записи у трудовій книжці із 1999 року повністю збігаються із індивідуальними даними про застраховану особу, що свідчить про правильність ведення записів у трудовій книжці.

У відповідності до п.1 ст. 8 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом, осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Враховуючи те, що перед призовом позивача на строкову службу в ради радянської армії він працював на посаді тракториста, яка дає право на призначення пільгової пенсії, період часу з 30.11.1932 року по 03.01.1985 рік повинен зараховуватись до пільгового стажу на посаді тракториста.

Із матеріалів справи вбачається, що з 1982 року по 1997 рік включно ОСОБА_1 виконувались встановлені мінімуми трудової участі, тому цей період роботи, включаючи службу в лавах радянської армії, повинен зараховуватись як пільговий стаж на посаді тракториста і такий стаж становить 16 років. В 1981 році не було відпрацьовано встановлений мінімум трудоднів, зважаючи на час прийняття на роботу, тому такий період трудової діяльності повинен зараховуватись за фактичною тривалістю роботи позивача. Із врахуванням відпрацьованих 83-х трудоднів, вони зараховуються до пільгового стажу як повних 3 місяці (83:30 дні=2,76). В 1998 році позивачем відпрацьовано 178 трудоднів, що становить 5 місяців, в 1999 року відпрацьовано 166 трудоднів, що становить 5 місяців, в 2000 році мінімум трудової участі не встановлений, однак зазначено відпрацювання 276 днів, а у індивідуальних відомостях про застраховану особу є інформація про зайнятість ОСОБА_1 повний календарний рік. В 2001 році мінімум трудової участі не встановлений, однак зазначено відпрацювання 202 днів, а у індивідуальних відомостях про застраховану особу є інформація про зайнятість позивача 8 місяців. В 2002 році мінімум трудової участі не встановлений, однак зазначено відпрацювання 195 днів, а у індивідуальних відомостях про застраховану особу є інформація про зайнятість повний календарний рік. В 2003 році мінімум трудової участі не встановлений, однак зазначено відпрацювання 48 та 89 днів, що в загальному становить 137 днів, тобто 4 місяці. Щодо трудової діяльності в 2004 році, то пільговий стаж за цей період становить 6 місяців.

Таким чином, суд зазначає, що при проведенні підрахунку пільговий стаж ОСОБА_1 на посаді тракториста-машиніста безпосередньо зайнятого у виробництві сільськогосподарської продукції становить 20 років 7 місяців.

Відтак, у відповідності до пп. 3 п.2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. Загальний стаж роботи позивача на час звернення за призначенням пенсії становив 33 роки 04 місяці 20 днів, що Відповідачем 1 не заперечується, а пільговий стаж, як вбачається із матеріалів справи становить 20 років 7 місяців, тобто є достатнім для призначення пільгової пенсії. Враховуючи те, що з часу виникнення у позивача права на пільгову пенсію по час звернення до Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах пройшло не більше 3-х місяців, Відповідач 1 зобов`язаний призначити та виплатити позивачу пенсію з часу виникнення у нього такого права, тобто із 14 січня 2019 року.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Згідно частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно вимог частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спірні правовідносини врегульовуються до Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року №1788-ХІІ (надалі Закон №1788), Законом України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування від 09.07.2003 року №1058-ІУ (надалі Закон №1058), Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637 (надалі Порядок №637).

Пунктом "в" статті 13 Закону №1788, трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі. За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців.

З нормами вказаної статті кореспондуються норми пункту 3 частини другої ст.114 Закону України №1058.

Відповідно до статті 62 Закону №1788, основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 та 2 Порядку №637 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

У відповідності до частини третьої статті 23 Загальної Декларації прав людини та пункту 4 частини першої Європейської Соціальної хартії, кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників за професією "тракторист-машиніст" роз`яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року №7.

До трактористів машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві.

Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи ( на стаціонарних і причепних установках та агрегатах, по ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо).

Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства.

Отже, головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання робіт на посаді тракториста-машиніста, безпосередня зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, досягнення відповідного віку, а також наявність відповідного стажу.

Суд вважає, що позивач надав, як суду, так і відповідачам, докази які підтверджують факт його роботи трактористом - машиністом та безпосередньої зайнятості у виробництві сільськогосподарської продукції на протязі повного польового періоду в рослинництві або на протязі календарного року в тваринництві. Таким чином, це дає право позивачу на пільгове пенсійне забезпечення згідно з пунктом "в" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Суд зазначає, що у розумінні норм чинного законодавства України, припинення підприємства не означає неможливості встановлення характеру виконуваної роботи позивачем та відсутності обов`язку щодо його належного підтвердження. У разі відсутності у трудовій книжці відповідних записів про характер виконуваної роботи, ці відомості підтверджуються первинними документами за час виконуваної роботи.

В той же час, суд вважає, що працевлаштування позивача за посадою тракториста-машиніста підтверджене відповідними записами у трудовій книжці, а характер виконуваної роботи відповідним первинними документами, долученими до матеріалів справи.

Отже, позивач має право на отримання пенсії на пільгових умовах, відповідно до пункту "в" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Частиною другою ст.9 КАС України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

У зв`язку із припиненням діяльності Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України", суд вважає, що слід замінити сторону відповідача з Бережанського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області на Головне управління Пенсійного фонду України Тернопільської області.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Рішення №7 від 21 березня 2019 року прийняте комісією з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області (46001, Майдан Волі,3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) - скасувати.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (46001, Майдан Волі,3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) зарахувати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ / ІПН: НОМЕР_2 ) періоди роботи із 09 липня 1981 року по 25.02.2000 року на посаді «тракториста» в колгоспі «Дружба» (селянська спілка «Відродження»), із 10.03.2000 року по 18.04.2003 рік на посаді тракториста ТзОВ «Відродження», із 19.04.2003 року по 31.12.2003 рік на посаді тракториста в ПАП «Довіра» та із 01.04.2004 року по 01.10.2004 рік на посаді тракториста СФГ «Жовнівка» як пільговий стаж і призначити та виплатити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ / ІПН: НОМЕР_2 ) пенсію на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку відповідно до пп.3 п. 2 ст. 114 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 14 січня 2019 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (46001, Майдан Волі,3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 14035769) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/ІПН: НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп., сплачений згідно квитанції №30 від 25.06.2019 року та 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп., - згідно квитанції №31від 25.06.2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 05 вересня 2019 року.

Головуючий суддя Подлісна І.М.