
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
"06" вересня 2019 р. справа № 300/1827/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши матеріали позовної заяви
Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради
до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області
про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов`язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження №59237701 у зв`язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення суду згідно з виконавчим документом, -
ВСТАНОВИВ:
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (надалі, також – позивач), 03.09.2019, звернуся в суд із позовною заявою до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов`язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження №59237701 у зв`язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення суду згідно з виконавчим документом.
Суд зазначає, що предметом оскарження в даній позовній заяві є бездіяльність державного виконавця в межах виконавчого провадження за виконавчим листом виданим 21.09.2018 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом за №804/4128/18.
Обґрунтовуючи підсудність адміністративної справи за поданою Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради позовною заявою Івано-Франківському окружному адміністративному суду, позивач послався на статтю 25 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також – КАС України), зазначивши, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Проте, суд зазначає, що позивачем помилково визначено підсудність адміністративної справи за даною позовною заявою без урахування приписів Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.
У відповідності до частини 1 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Враховуючи те, що позовна заява подана в зв`язку із бездіяльністю державного виконавця в межах виконавчого провадження за виконавчим листом виданим Дніпропетровським окружним адміністративним судом, вона підлягає розгляду Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду зокрема, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, дану адміністративну справу до вирішення питання про відкриття провадження, необхідно передати на розгляд Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
У відповідності до частини 2 статті 9 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до листа Державної судової адміністрації України від 14.09.2018 №6-17517/18 "Про забезпечення заходів контролю за надходженням та поверненням судового збору", судам, якими отримано матеріали справи для розгляду, але не отримано підтвердження сплати судового збору, у випадку надходження в подальшому від позивача підтвердних документів про сплату судового збору за платіжними реквізитами суду, який передав матеріали справи, необхідно приймати такі документи в якості підтвердження сплати судового збору, лише після отримання від суду, з якого надійшла відповідна справа, інформації про зарахування судового збору до державного бюджету та відсутність винесених ним Подань про повернення з бюджету коштів за цими документами.
Тому, необхідно зазначити, що кошти сплаченого судового збору за подання позовної заяви у розмірі 1921,00 грн, згідно з платіжним дорученням №1310 від 27.08.2019, зараховані до спецфонду Державного бюджету України.
На підставі наведеного та керуючись статтями 29, 30, 241, 243, 248, 256, 295 підпунктом 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу №300/1827/19 за позовною заявою виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності державного виконавця протиправною та зобов`язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження №59237701 у зв`язку з фактичним виконанням в повному обсязі рішення суду згідно з виконавчим документом, - передати на розгляд до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Тимощук О.Л.