Рішення № 84069260, 27.05.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2019
Номер справи
160/3133/19
Номер документу
84069260
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року Справа № 160/3133/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Позивача-1 ОСОБА_1 , Позивача-2 ОСОБА_2 , Позивача-3 ОСОБА_3 , Позивача-4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

08 квітня 2019 року Позивач-1 ОСОБА_1 , Позивач-2 ОСОБА_2 , Позивач-3 ОСОБА_3 , Позивач-4 ОСОБА_4 звернулися до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивачі просили:

- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби, які стали особами з інвалідністю у порядку ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796 – ХІІ – протиправними;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсій ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , які внаслідок ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби стали особами з інвалідністю, починаючи з 01.10.2017 у п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року у порядку ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796 – ХІІ.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачі є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС під час проходження дійсної строкової служби, які отримали інвалідність у зв`язку з виконанням військових обов`язків. Позивачі перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримують пенсію по інвалідності. При зверненні до Відповідача із заявами про перерахунок пенсії у порядку статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповіді позивачі не отримали. Вважаючи, що відповідачем було фактично відмовлено у перерахунку пенсії, позивачі звернулися до суду, оскільки дії відповідача є такими, що порушують їх право на соціальний захист.

Ухвалою суду від 11.04.2019 року позовну заяву було залишено без руху.

Ухвалою суду від 25.04.2019 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

16 травня 2019 року від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, згідно з яким Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заперечує проти позовних вимог, вказуючи, що пeрeрaxунoк пенсії відповідно до частини 3 статті 59 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і соціальний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи», проводиться oсoбaм, які брали учaсть у ліквідації наслідків Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи, інших ядeрниx aвaрій та випрoбувaнь, у військових нaвчaнняx із застосуванням ядерної збрoї під час прoxoджeння дійсної стрoкoвoї служби і внaслідoк цього стaли oсoбaми з інвалідністю, тобто, даний перерахунок передбачено тільки особам, які стали інвалідами під час проходження дійсної строкової служби. Відповідач зазначає, що позивачі приймали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не під час проходження дійсної строкової служби, а відтак дія норми частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на них не поширюється. Також повідомив, що ОСОБА_2 з 01.10.2017 року було проведено перерахунок пенсії відповідно до статті 59 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і соціальний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи».

За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності (частина 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України,).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (частини 2, 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України).

Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено – повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України).

Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Відповідно до посвідчень серії НОМЕР_1 № 009989 від 29.01.1999 pоку та серії А № 096626 від 25.01.1998 року Позивач-1 ОСОБА_1 є інвалідом ІІІ групи, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1 категорії, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно з пенсійною справою, позивач-1 проходив дійсну строкову службу у період з 01.09.1966 року по 19.06.1969 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в зоні відчуження з 22.09.1988 року по 17.03.1989 року.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії, з 01.12.2018 року позивач отримує пенсію у розмірі 3368,25 грн.

Позивач звернувся до відповідача із заявою від 25.10.2018 року, в якій просив провести перерахунок пенсії з 01.10.2017 року у відповідності до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із застосуванням п`ятикратного розміру заробітної плати.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 20.11.2018 року №Г17607-18 позивачу було відмовлено в обчисленні пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, так як ОСОБА_1 брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні відчуження не під час проходження дійсної строкової служби.

Доказів направлення вказаного листа на адресу Позивача-1 відповідачем до суду не надано.

Позивач-2 ОСОБА_2 є інвалідом ІІІ групи, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1 категорії, що підтверджується посвідченнями серії НОМЕР_2 від 28.03.2018 pоку та серії НОМЕР_3 від 28.03.2000 року, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно з пенсійною справою, Позивач-2 проходив дійсну строкову службу у період з 09.04.1985 року по 25.05.1987 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в зоні відчуження з 05.05.1986 року по 16.05.1986 pоку, з 15.06.1986 pоку, з 30.09.1986 pоку по 06.10.1986 pоку, з 30.10.1986 року по 31. 10.1986 року.

На заяву ОСОБА_2 від 25.10.2018 року про перерахунок пенсії відповідач листом від 19.11.2018 року №Д17604-18 повідомив, що відповідно до статті 59 Закону №796 з 01.10.2017 року йому був проведений перерахунок пенсії, за результатами якого розмір пенсії становить 6145,20 грн.

Згідно з посвідченнями серії НОМЕР_4 від 08.05.2018 року та серії НОМЕР_5 , Позивач-3 ОСОБА_3 є інвалідом ІІІ групи, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1 категорії, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За відомостями пенсійної справи, Позивач-3 проходив дійсну строкову службу у період з 08.05.1980 року по 30.05.1982 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в зоні відчуження з 27.01.1987 року по 09.04.1987 року.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії, з 01.12.2018 року позивач отримує пенсію у розмірі 3368,25 грн.

03 листопада 2018 року ОСОБА_3 звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії з 01.10.2017 року у відповідності до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із застосуванням п`ятикратного розміру заробітної плати.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 20.11.2018 року №П-17559-18 позивачу було відмовлено в обчисленні пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, так як Позивач-3 брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні відчуження (01.02.1987 р. – 31.03.1987 р.) не під час проходження дійсної строкової служби (08.05.1980 р. - 30.05.1982 р.).

Доказів направлення вказаного листа на адресу Позивача-3 відповідачем до суду не надано.

Позивач-4 ОСОБА_4 є інвалідом ІІІ групи, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції 1 категорії, що підтверджується посвідченнями серії № 442107 від 23.03.2005 pоку, серії НОМЕР_6 № НОМЕР_7 від 07.09.2011 pоку, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно з відомостями пенсійної справи, Позивач-4 проходив дійсну строкову службу у період з 13.11.1978 року по 15.11.1980 року, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС в зоні відчуження з 23.05.1986 року по 17.06.1986 року.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії, з 01.03.2019 року позивач отримує пенсію у розмірі 10 749,97 грн.

На заяву ОСОБА_4 від 25.10.2018 року про перерахунок згідно з частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», відповідач листом від 19.11.2018 року №С17608-18 повідомив про відсутність підстав для обчислення пенсії, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, оскільки позивач-4 брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в зоні відчуження не під час проходження дійсної строкової служби.

Не погодившись з відмовою відповідача у перерахунку пенсії, позивачі звернулись до адміністративного суду з даним позовом.

Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, є Закон України від 28.02.1991 № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796-XII).

Статтею 59 Закону № 796-XII (у редакції Закону України від 05.10.2006 року № 231-V) було передбачено, що пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків) або відповідно до статті 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Отже, частина 3 статті 59 Закону № 796-XII (до внесення змін Законом України від 03.10.2017 року № 2148-VІІІ) регулювала порядок обчислення пенсії тільки однієї категорії осіб, а саме: осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами.

Законом України від 03.10.2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» статтю 59 Закону викладено у новій редакції: «Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».

З порівняльного аналізу попередньої та чинної редакцій частини 3 статті 59 Закону №796-XII вбачається, що дана норма регулювала та регулює порядок обчислення пенсії особам, які проходили дійсну строкову службу, але, у зв`язку із внесенням змін до частини 3 цієї статті, законодавець, на виконання мети та основних завдань закону, розширив перелік осіб, які мають право на обчислення пенсії у п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановивши у переліку окрім осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, ще й інших осіб, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Таким чином, дія статті 59 Закону № 796-XII (обчислення пенсії по інвалідності за особливою процедурою) поширюється на осіб, які відповідають наступним критеріям: 1) особа брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, або 2) особа брала участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, або 3) особа брала участь у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.

Таке право виникає у зазначених осіб лише за наявності у сукупності трьох умов (розширене тлумачення зазначеної статті без внесення змін до частини третьої статті 59 Закону № 796-XII не допускається): 1) особа має статус особи з інвалідністю; 2) особа отримала статус особи з інвалідність виключно внаслідок участі у ліквідації відповідних наслідків та у військових навчаннях; 3) особа брала участь у ліквідації відповідних наслідків та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.

Отже, обов`язковою умовою для застосування положень частини 3 статті 59 Закону № 796-XII є участь особи у ліквідації наслідків ЧАЕС під час проходження дійсної строкової служби.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в ухвалах від 08.05.2018 року у справі № 820/1148/18 (адміністративне провадження № Пз/9901/33/18), від 21.05.2018 року у справі № 816/1159/18 (провадження № Пз/9901/37/18), від 11.06.2018 року у справі № 825/1922/18 (провадження № Пз/9901/41/18) та від 13.06.2018 року у справі № 812/1094/18 (адміністративне провадження № Пз/9901/43/18).

Таким чином, рішення Відповідача, викладені у листах від 20.11.2018 року №Г17607-18 щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 , від 20.11.2018 року №П-17559-18 щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_3 , від 19.11.2018 року №С17608-18 щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_4 виходячи із п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, з посиланням на ту обставину, що позивачі брали участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС не під час проходження дійсної строкової служби, було правомірним на час їх винесення, а тому, суд відмовляє у задоволенні позову в цій частині.

Разом з тим, рішенням Конституційного суду України №1-р(ІІ)/2019 року від 25.04.2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України ( є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюється лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Словосполучення «дійсної строкової», що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796-ХІІ зі змінами, визнане неконституційними, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Статтею 152 Конституції України зазначено, що закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивачі - ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 брали участь у ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЕС не під час проходження строкової військової служби, а під час виконання завдання по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Позивачам встановлено ІІІ групу інвалідності у зв`язку із захворюваннями, пов`язаними з виконанням обов`язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відтак, враховуючи Рішення Конституційного Суду України №1-р(ІІ)/2019 від 25.04.2019 року, частина третя статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо призначення пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати розповсюджується з 25.04.2019 року, так як саме з 25.04.2019 року у позивачів - ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 виникло право на відповідний перерахунок пенсії, у зв`язку із чим, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог зобов`язального характеру саме з цієї дати.

Що стосується позовних вимог Позивача-2 ОСОБА_2 , суд зазначає, що у відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено, що пенсійним органом у грудні 2018 року був проведений перерахунок пенсії з 01.10.2017 року у відповідності до норм ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за результатами якого розмір пенсії становить 6145,20 грн., а тому, на думку відповідача, у задоволенні позовних вимог Позивача – 2 слід відмовити.

Між тим, суд зазначає, що з матеріалів пенсійної справи судом встановлено, що в квітні 2019 року відповідачем було здійснено перерахунок призначеної пенсії згідно з нормами ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір пенсії складає 11727,83 грн., а тому, вимоги ОСОБА_2 задоволенню не підлягають.

При цьому, суд не приймає до уваги твердження представника позивача ОСОБА_2 – ОСОБА_5 стосовно того, що перерахунок пенсії ОСОБА_2 здійснювався не на підставі ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а у зв`язку із встановленням I групи інвалідності, оскільки з матеріалів пенсійної справи судом встановлено, що перерахунок здійснювався саме на підставі ст. 59 вказаного Закону.

Відповідно до приписів статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З урахуванням зазначеного, суд на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Позивача-1 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_8 ), Позивача-2 ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_9 ), Позивача-3 ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_10 ), Позивача-4 ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_11 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги б. 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 перерахунок та виплату пенсії з 25 квітня 2019 року, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року, відповідно до частини 3 статті 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В іншій частині позову – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Тулянцева