
15.08.2019
Провадження 3/200/3536/19
Справа 200/11603/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2019 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська, Карягіна Н.О., розглянувши матеріали справи, надіслані з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого директором КП «Жилсервіс-2» ДМР, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.2 ст. 212-3 КпАП України,-
В С Т А Н О В И В:
За результатами проведеної перевірки Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за заявою ОСОБА_2 , було встановлено, що на підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» заявник ОСОБА_2 06.06.2019 року звернулась до КП «Жилсервіс-2» ДМР з інформаційним запитом в якому просила надати інформацію, а саме: інформацію що стосується виконання послуги управління багатоквартирним будинком за адресою: АДРЕСА_2 1 АДРЕСА_3 : графік прибирання прибудинкової території, графік дератизації, графік перевірки наявності тяги та прочищення димових каналів, графік наявності тяги та прочищення вентиляційних каналів, плани робіт з поточного ремонту конструктивних елементів, внутрішньо будинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, теплопостачання та зливної каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території, плани робіт поточного ремонту мереж електропостачання та електрообладнання, документи, що підтверджують виконання обов`язків управителя у січні-червні 2019 року.
10.06.2019 року заявник отримала відповідь від 07.06.2019 року за вих. №3/1089 від підприємства за підписом директора ОСОБА_1 в якому заявнику було відмовлено в наданні інформації з посиланням на те, що відповідно до ст.13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» комунальні підприємства не віднесені до розпорядників інформації.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, юридичні особи, що фінансується з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів.
Крім того, до розпорядників інформації, зобов`язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб`єкти господарювання, які володіють, зокрема, інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).
Частиною п`ятою статті 6 Закону передбачено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Комунальне підприємство «ЖИЛСЕРВІС-2» код ЄДРПОУ 3235310, є комунальним підприємством, що засноване Дніпропетровською міською радою.
Таким чином, КП «Жилсервіс-2» може бути розпорядником інформації щодо використання бюджетних коштів, а також інформації, що становить суспільний інтерес.
Таким чином своїми діями директор КП «Жилсервіс-2» ДМР ОСОБА_1 неправомірно відмовив у наданні інформації, чим скоїв правопорушення, передбачене ч.2 ст. 212-3 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день розгляду справи сповіщений належним чином, клопотання про відкладення розгляду матеріалу до суду не надходило. За таких обставин на підставі ст. 268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-3 КУпАП, яке виразилося у порушенні Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме у неправомірній відмові в наданні інформації, доведена повністю та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, копією звернення ОСОБА_2 , інформаційним запитом ОСОБА_2 від 06.06.2019 року, копією відповіді від 07.06.2019 року за №3/1089 про відмову у наданні інформації, поясненнями ОСОБА_1 , та іншими матеріалами справи.
При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та обставини, які пом`якшують або обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, оскільки застосування саме такого стягнення буде достатнім для його виправлення і попередить нові правопорушення.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного та керуючись ч.2 ст. 212-3, ст.ст. 283, 284 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106, стягувач – Державна судова адміністрація України.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови або її може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Н.О. Карягіна