Постанова № 84051260, 30.08.2019, Заставнівський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
30.08.2019
Номер справи
716/1406/19
Номер документу
84051260
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 716/1406/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.08.2019 суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Пухарєва О.В., за участю секретаря судового засідання Вікторівської Д.Я., прокурора Бужак Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Заставна адміністративний матеріал, що надійшов із Управління захисту економіки в Чернівецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає по АДРЕСА_1 , начальника комунального підприємства «Кострижівське управління житлово-комунального господарства», раніше до адміністративної відповідальності не притягався, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 ,перебуваючи на посаді начальника комунального підприємства „Кострижівське управління житлово-комунального господарства”, будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, умисно, 11.07.2019 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 р. та несвоєчасно, без поважних причин, умисно, 11.07.2019 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 р., а також несвоєчасно, без поважних причин, умисно, 11.07.2019 подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав та пояснив, що він являється начальником комунального підприємства „Кострижівське управління житлово-комунального господарства”, проте він не був обізнаний про те, що він є суб`єктом декларування та відповідно про необхідність подання у встановлений законодавством строк електронних Декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 -2018 р.р., у зв`язку із чим заповнив та подав їх із запізненням, а саме 11.07.2019. При цьому зазначив, що йому відомо про те, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. Також вказав, що поважних причин пропуску строку подання декларацій у нього не було. Він до 11.07.2019 не намагався вчиняти будь-яких дій для подання електронних декларацій за 2016-2018 р.р.

Прокурор Бужак Д.Ю. в судовому засіданні просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважаючи, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку із чим він повинен нести адміністративну відповідальність, передбачену цією статею.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу та досліджених судом доказів.

Судом встановлено, що ропорядженням Кострижівської селищної ради №10-р від 01.04.2011 ОСОБА_1 прийнято на посаду начальника Кострижівського УЖКГ з 01.04.2011 (а.с.25).

Згідно п.п. 1.1. розділу І статуту Кострижівського управління житлово-комунального господарства, Кострижівське управління житлово-комунального господарства засноване на власності Кострижівської селищної ради.

Згідно п.п.1.2 розділу І вищевказаного статуту підприємство Кострижівське УЖКГ є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок, право від свого імені укладати договори і угоди, бути позивачем і відповідачем у арбітражному суді, має печатку, кутовий штамп та фірмові бланки зі своїм найменуванням: Кострижівське управління житлово-комунального господарства.

Розділом ІІІ статуту Кострижівського УЖКГ передбачено, що управління комунальним підприємством здійснює начальник підприємства, який призначається на посаду на контрактній основі виконкомом селищної ради за погодженням начальника управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року, який введено в дію 26.04.2015, суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у п.1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку.

Відповідно до ч.1 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

З огляду на наведене, ОСОБА_1 , будучи начальником комунального підприємства "Кострижівське управління житлово-комунального господарства", на якого розповсюджується дія ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" у відповідності до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону є суб`єктом відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до п.п. 1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин -1 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Верховною Радою України 23.03.2017 прийнято Закон №1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30.03.2017.

Відповідно до цього Закону строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, у 2017 році було продовжено до 01.05.2017.

З наведеного випливає, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника комунального підприємства „Кострижівське управління житлово-комунального господарства”, будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого розповсюджується дія цього Закону, зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, до 00:00 год. 01.05.2017 та за 2017 – 2018 р.р. - до 00:00 год. 01.04.2018 та 00:00 год. 01.04.2019.

Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №252 від 26.07.2019, ОСОБА_1 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 -2018 р.р. за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 11.07.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

З скриншоту опублікованих ОСОБА_1 на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічних Декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016-2018 р.р. та інформації НАЗК про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 24.07.2019 вбачається, що вказані Декларації були опубліковані ним 11.07.2019, о 12:22 год., 11.07.2019, о 12:35 год., та відповідно 11.07.2019, о 12:45 год. (а.с.32-40, 54-56).

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій у ОСОБА_1 не було. Даний факт був підтверджений останнім особисто в судовому засіданні.

Згідно довідки Кострижівської селищної ради Заставнівського району Чернівецької області № 866 від 16.07.2019 в приміщенні Кострижівської селищної ради в наявності є 2 ноутбука та 12 комп`ютерів, які постійно підключені до всесвітньої мережі Інтернет (а.с.18).

З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжив усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного заповнення декларацій за 2016-2018 р.р. на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання ним, як суб`єктом декларування, вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушив вимоги фінансового контролю, отже вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинен нести адміністративну відповідальність.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, пов`язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пам`якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Керуючись ст. ст. 23, 27, 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 251, 283-284 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И Л А :

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 18.06.1999 Заставнівським РВ УМВС України в Чернівецькій області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, за порушення вимог ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 18.06.1999 Заставнівським РВ УМВС України в Чернівецькій області судовий збір на користь держави в розмірі – 384 гривні 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя О.Пухарєва