
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 530/1155/19
Номер провадження 3/530/190/19
04.09.2019 р. Суддя Зіньківського районного суду Должко С.Р., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІК НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, мешканця АДРЕСА_1 , раніше притягувався до адміністративної відповідальності: 28.09.2017 року Зіньківським районним судом Полтавської області за ст. 173 КУпАП - адміністративний арешт 5 діб, 06.09.2017 року Зіньківським районним судом Полтавської області за ст. 187 ч.2 КУпАП - адміністративний арешт 10 діб, за ст. 187 ч.2 КУпАП, 13.03.2018 року за ч.2 ст.187 КУпАП - арешт 5 діб; 25.05.2018 року ч.2 ст.187,173 КУпАП - арешт 8 діб, за ч.1,2 ст.173-2 КУпАП, ч.2 ст.187 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколів про адміністративні правопорушення вбачається, що 04.08.2019 року, ОСОБА_1 , в АДРЕСА_2 , АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, висловлювався нецензурною лайкою в адресу сестри ОСОБА_2 , вчинив конфлікт, на зауваження не реагував, вчинивши своїми діями насильство психологічного характеру відносно сестри, чим вчинив правопорушення передбачене ст. 173-2 ч 2 КУпАП.
06.08.2019 року, ОСОБА_1 , порушив одне з обмежень адміністративного нагляду, а саме о 23 год. 25 хв., був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
05.08.2019 року, ОСОБА_1 , порушив одне з обмежень адміністративного нагляду, а саме не з`явився на реєстрацію, чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
08.08.2019 року, ОСОБА_1 , порушив одне з обмежень адміністративного нагляду, а саме, о 22 год. 28 хв., був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , чим вчинив правопорушення передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
З протоколами ознайомлений.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнав, і суду пояснив, що дійсно вчинив сварку з сестрою, не з"явився на реєстрацію та не був дома.
Крім визнання вини правопорушником його вина підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення (а.с.1,10,19,27), поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (а.с.4,12,13), медичним оглядом, згідно якого ОСОБА_1 знаходився в стані алкогольного сп`яніння (а.с.6).
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до норм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винного, обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника суддя вважає, вчинення правопорушення повторно.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 стягнення у виді адміністративного арешту, з метою запобігання вчинення ним нових правопорушень у подальшому.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, ч.2 ст.187, 173-2 ч 2, 289, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч 2 ст. 173-2, ч.2 ст.187 КУпАП і накласти стягнення у виді адміністративного арешту - 15 (п"ятнадцять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя села АДРЕСА_1 , непрацюючого, індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий - 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 копійок судового зборуна користь держави (Державної судової адміністрації України) отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106 .
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області С.Р. Должко