
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
05 вересня 2019 р. Справа № 520/8866/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Рішення № 150104 від 04.07.2019 року відділу з питань призначення та перерахунків пенсі №6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відмову ОСОБА_1 у переході з одного виду пенсії на інший;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перевести ОСОБА_1 , за її бажанням з 26.06.2019 року на підставі заяви від 26.06.2019 року на пенсію у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, в обов`язковому порядку з проведенням обчислення державної (основної) пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за її бажанням на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), а саме: 50 % пенсії померлого годувальника, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у відповідності до положень ч. 2, 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-Х11, як норми прямої дії. згідно висновків Конституційного Суду України, викладених у Рішенні від 25.04.2019 року № 1 -р(II) 2019 у справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19), зважаючи на неконституційність раніше діючого обмеження, визначеного словосполученням «дійсної строкової», яке визнано неконституційним та втратило чинність з 25.04.2019 року, тобто виключено з редакції ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з подальшим перерахунком пенсії в разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня кожного відповідного наступного року з урахуванням її бажання щодо обчислення її державної (основної) пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у відповідності до положення ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ, як норми прямої дії, а не відповідно до інших норм цього Закону чи підзаконних актів, а також проводити відповідні виплати без обмеження граничного (максимального) розміру пенсії та інших обмежень щодо виплати заборгованості.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач посилається на п.п. 10 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Вказана норма прив`язує пільгу щодо сплати судового збору до особи позивача, та зазначає, що саме позивач повинен мати статус громадянина, віднесеного до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Статус особи пов`язаний з його особистістю та не переходить до іншої особи у разі його смерті.
Позивач не надав до суду документу, що свідчив би про наявність саме у позивача статусу громадянина, віднесеного до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Посвідчення про наявність такого статусу у померлого чоловіка позивача не дає позивачу право на пільгу, передбачену пп. 10. ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", а відтак не може бути підтвердженням наявності підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до вказаної норми.
Посвідчення позивача як дружини померлого громадянина із числа ліквідаторів категорії першої А, смерть якого пов`язана з Чорнобильською катастрофою не надає позивачу статусу громадянина, віднесеного до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Вказане посвідчення не дає право на пільги, визначені ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивачем заявлено вимоги немайнового характеру.
Суд зазначає, що позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн.
Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом надання до суду документу про сплату недоплаченої суми судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, а саме 768,4 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп. ).
Керуючись статтями 160, 161, 169, 256, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - п`ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату недоплаченої суми судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру, а саме 768,4 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень 40 коп. ).
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кухар М.Д.