Рішення № 84036508, 04.09.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.09.2019
Номер справи
440/2410/19
Номер документу
84036508
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/2410/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 /далі – позивач, ОСОБА_1 / звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області /далі – відповідач, ГУ Держгеокадастру у Полтавській області/ про:

- визнання протиправною бездіяльності Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області щодо розгляду клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ - 01.03) орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (за межами населених пунктів);

- зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ - 01.03) орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (за межами населених пунктів) з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні /а.с.5-9/.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він звертався до відповідача із зверненнями (клопотаннями) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту. Проте листами ГУ Держгеокадастру у Полтавській області №2872/0/26-19 від 23 квітня 2019 року та №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року йому повідомлено про неможливість прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою з підстав, не передбачених статтею 118 Земельного кодексу України. На його думку, відповідачем допущена бездіяльність щодо неприйняття рішень у формі наказів за результатами розгляду його звернень (клопотань) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою відповідно до Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №333 від 29 вересня 2016 року, зареєстрованим 25 жовтня 2016 року за №1391/29521.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 08 липня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.

29 липня 2019 року до суду від ГУ Держгеокадастру у Полтавській області надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 26-31/, в якому представник відповідача просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю, посилаючись на те, що запитувана позивачем земельна ділянка входить до земель, на яких управлінням здійснюється перевірка дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки згідно з наказом ГУ Держгеокадастру у Полтавській області "Про здійснення державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" №304-ДК від 10 квітня 2019 року. У разі надання позивачу дозволу на розроблення проекту землеустрою земельна ділянка, яка є об`єктом перевірки, буде поділена та відповідач буде позбавлений можливості здійснювати контроль за використанням та охороною земель відповідно до статті 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель". Діловодство в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області здійснюється відповідно до Інструкції з діловодства в Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області, затвердженої наказом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області №41 від 15 жовтня 2015 року, згідно з якою накази видаються лише у разі прийняття рішення організаційно-розпорядчого характеру, а у спірному випадку таке рішення не приймалося.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та відповідні до них спірні правовідносини.

ОСОБА_1 звернувся до ГУ Держгеокадастру в Полтавській області із зверненням (клопотанням) від 15 квітня 2019 року (вх. № К-5025/0/25-19 від 15 квітня 2019 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту. До вказаного звернення (клопотання) позивачем додано: викопіювання земельної ділянки, копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника АТО, державного акту на постійне користування земельною ділянкою та актового запису про смерть попереднього землекористувача /а.с. 35-36/.

Листом ГУ Держгеокадастру у Полтавській області №2872/0/26-19 від 23 квітня 2019 року /а.с. 37/ позивача повідомлено, що на даний час неможливо прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, оскільки вказана заявником земельна ділянка входить до складу земель, на яких управлінням з контролю та охороною земель здійснюється перевірка дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області згідно з наказом ГУ Держгеокадастру у Полтавській області "Про здійснення державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" №304-ДК від 10 квітня 2019 року.

ОСОБА_1 повторно звернувся до ГУ Держгеокадастру в Полтавській області із зверненням (клопотанням) від 10 травня 2019 року (вх. № К-6246/0/25-19 від 13 травня 2019 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту. До такого звернення (клопотання) позивачем додано: викопіювання земельної ділянки, копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника АТО, державного акту на постійне користування земельною ділянкою та актового запису про смерть попереднього землекористувача /а.с. 32-33/.

Листом ГУ Держгеокадастру у Полтавській області №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року /а.с. 34/ позивача повідомлено, що на даний час неможливо прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, оскільки вказана заявником земельна ділянка входить до складу земель, на яких управлінням з контролю та охороною земель здійснюється перевірка дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області згідно з наказом ГУ Держгеокадастру у Полтавській області "Про здійснення державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" №304-ДК від 10 квітня 2019 року.

Вважаючи, що неприйнявши рішення у формі наказів за результатами розгляду його звернень (клопотань) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою відповідач допустив бездіяльність, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та аргументам учасників справи, суд виходить з наступного.

Згідно зі статтею 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю врегульовані Земельним кодексом України №2768-ІІІ від 25 жовтня 2001 року /далі - ЗК України/.

Відповідно до частин першої, другої та пункту "в" частини третьої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Згідно з пунктом "б" частини першої статті 121 вказаного Кодексу громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Відповідно до частини шостої статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Частиною сьомою цієї статті встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином, вказаною нормою передбачено два варіанти поведінки державного органу за результатами розгляду клопотання особи про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, а саме: 1) надати дозвіл або 2) надати мотивовану відмову у наданні дозволу.

При цьому підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою є лише невідповідність бажаного місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Наведений у частині сьомій статті 118 ЗК України перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є вичерпним і не підлягає розширенню.

Зі змісту листів №2872/0/26-19 від 23 квітня 2019 року та №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року вбачається, що підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність слугувало те, що запитувана позивачем земельна ділянка входить до земель, на яких управлінням з контролю за використанням та охороною земель здійснюється перевірка дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області відповідно до наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області "Про здійснення державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій ї форм власності" №304-ДК від 10 квітня 2019 року .

Надаючи оцінку такому мотиву відмови, викладеному у листах №2872/0/26-19 від 23 квітня 2019 року та №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з частиною першою статті 15-2 Земельного кодексу України до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, у сфері земельних відносин, належить організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, у тому числі за: веденням державного обліку і реєстрацією земель, достовірністю інформації про наявність та використання земель; виконанням умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов`язаних із порушенням ґрунтового покриву, своєчасним проведенням рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених відповідним робочим проектом землеустрою; дотриманням вимог земельного законодавства при набутті права власності на земельні ділянки за договорами купівлі-продажу, міни, дарування, застави та іншими цивільно-правовими угодами; дотриманням органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; дотриманням правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереженням захисних насаджень і межових знаків; проведенням землеустрою, виконанням заходів, передбачених проектами землеустрою, зокрема за дотриманням власниками та користувачами земельних ділянок вимог, визначених у проектах землеустрою; розміщенням, проектуванням, будівництвом та введенням в експлуатацію об`єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; здійсненням заходів, передбачених відповідними робочими проектами землеустрою, стосовно захисту земель від водної і вітрової ерозії, селів, підтоплення, заболочення, засолення, солонцювання, висушування, ущільнення та інших процесів, що призводять до погіршення стану земель, а також щодо недопущення власниками та користувачами земельних ділянок псування земель шляхом їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами, заростання чагарниками, дрібноліссям та бур`янами; дотриманням строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов`язковим виконанням заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; дотриманням порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення; дотриманням вимог земельного законодавства органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з питань передачі земель у власність та надання у користування, у тому числі в оренду, зміни цільового призначення, вилучення, викупу, продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах; вирішенням інших питань, визначених законами України та покладених на нього актами Президента України.

Аналогічні положення містяться у пункті "а" частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" № 963-IV від 19 червня 2003 року.

Також повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері використання та охорони земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, встановлені статтею 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", до яких належить, зокрема, повноваження безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель; давати обов`язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов`язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків; складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Отже, законодавець визначив повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

Таким чином, здійснення відповідачем як територіальним органом такого центрального органу виконавчої влади повноваження щодо державного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області відповідає вимогам чинного законодавства.

Однак суд зауважує, що реалізація відповідачем цього повноваження не може бути перешкодою для здійснення відповідачем інших повноважень, покладених на нього законом, в тому числі обмежувати повноваження відповідача щодо видачі дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Варто також зазначити, що правові наслідки отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність не є тотожними правовим наслідкам передачі земельної ділянки у власність, а тому є безпідставним твердження відповідача про те, що внаслідок надання позивачу дозволу земельна ділянка, яка є об`єктом перевірки, буде поділена та відповідач буде позбавлений можливості здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог земельного законодавства.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до наказу "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" №304-ДК від 10 квітня 2019 року державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час використання земель сільськогосподарського призначення на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області здійснювався Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області у термін з 11 квітня 2019 року по 24 квітня 2019 року /а.с.40/.

Таким чином, на момент надання позивачу відповіді листом №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року наказ Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області №304-ДК від 10 квітня 2019 року, на який посилався відповідач у цьому листі, вичерпав свою дію фактом його виконання у квітні 2019 року.

Як вже зазначалося судом вище, єдиною підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

А відтак, листи Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області №2872/0/26-19 від 23 квітня 2019 року та №3538/0/26-19 від 20 травня 2019 року не містять вказівок на наявність підстав відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, передбачених нормою частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України.

Окрім цього, дозвіл або відмова у його наданні є змістом відповідного індивідуального правового акту. Частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України не визначено в якій саме правовій формі вирішується це питання, зокрема, чи необхідно приймати відповідне рішення органу чи достатньо надати відповідь у формі листа. Проте, зазначене питання має важливе значення для обрання ефективного способу захисту прав особи в суді.

Правовий статус Головних управлінь Держгеокадастру в областях визначено відповідним Положенням про Головне управління Держгеокадастру в області, яке затверджене наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 333 від 29 вересня 2016 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2016 року за № 1391/29521 (далі - Положення № 333).

Пунктом 8 Положення № 333 передбачено, що Головне управління у межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру, а пунктом 10 цього Положення - начальник Головного управління підписує накази Головного управління.

Також згідно з пунктом 84 Типової інструкції з діловодства в територіальних органах Держгеокадастру, затвердженої наказом Держгеокадастру № 600 від 15 жовтня 2015 року, накази видаються як рішення організаційно - розпорядчого характеру. За змістом управлінської дії накази видаються з основних питань діяльності територіального органу Держгеокадастру, адміністративно-господарських, кадрових питань.

Відповідно до пункту 123 вказаної Інструкції службові листи складаються з метою обміну інформацією між установами як: відповіді про виконання завдань, визначених в актах органів державної влади, дорученнях вищих посадових осіб; відповіді на запити, звернення; відповіді на виконання доручень установ вищого рівня; відповіді на запити інших установ; відповіді на звернення громадян; відповіді на запити на інформацію; ініціативні листи; супровідні листи.

Враховуючи викладене, рішення з будь-яких основних питань діяльності територіального органу Держгеокадастру оформлюються відповідними наказами, тоді як листи складаються у разі надання відповіді на звернення громадян.

Вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 29 січня 2019 року у справі №824/332/17-а (реєстраційний номер в ЄДРСР - 79509595).

Таким чином, відсутність належним чином оформленого наказу Головного управління Держгеокадастру в області про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність після спливу встановленого законом місячного строку розгляду клопотання свідчить про те, що уповноважений орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом. Отже, має місце протиправна бездіяльність уповноваженого органу.

Аналогічний правовий висновок зроблено Верховним Судом у постанові від 11 квітня 2018 року у справі №806/2208/17.

За таких обставин суд дійшов висновку, що відповідачем допущена бездіяльність, яка полягає у неприйнятті наказу про надання дозволу або про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність за результатами розгляду звернення позивача, а тому відповідна позовна вимога підлягає задоволенню.

Також суд вважає за можливе задовольнити і вимогу позивача про зобов`язання відповідача повторно розглянути звернення ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту від 10 травня 2019 року (вх. №К-6246/0/25-19 від 13 травня 2019 року) з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, та прийняти за результатами його розгляду відповідний наказ.

Отже, позов слід задовольнити повністю.

Оскільки позивач витрат по сплаті судового збору за подання цього позову не поніс, то відсутні підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України.

Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, буд. 23, м. Полтава, 36039, ідентифікаційного код 39767930) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області щодо неприйняття наказу про надання або про відмову у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту за результатами розгляду його звернення від 10 травня 2019 року (вх. №К-6246/0/25-19 від 13 травня 2019 року).

Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, буд. 23, м. Полтава, 36039, ідентифікаційного код 39767930) повторно розглянути звернення ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року (вх. №К-6246/0/25-19 від 13 травня 2019 року) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Лобачівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області за межами населеного пункту з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, та прийняти відповідний наказ.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.І. Слободянюк