
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2019 р. Справа № 480/2372/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Сумиобленерго" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу, -
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство "Сумиобленерго" (далі – ПАТ "Сумиобленерго", позивач) звернулось до суду з позовною заявою до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (далі - відповідач, Офіс великих платників податків ДФС), в якій просить визнати протиправним та скасувати наказ від 26.06.2019 № 1387 "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Сумиобленерго".
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем, відповідно до п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, видано спірний наказ про проведення перевірки ПАТ "Сумиобленерго" з підстав, які на думку позивача, не відповідають вимогам Податкового кодексу України. Наказ не містить інформації про виявлені порушення ПАТ "Сумиобленерго" податкового чи іншого законодавства. Також відповідачем не зазначено підставу для проведення перевірки.
Представник відповідача подав до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні. Також зазначив, що спірним наказом на підставі п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України призначено перевірку ПАТ "Сумиобленерго" з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість та податку на прибуток по взаємовідносинах з ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "ЮСМ-Електрик" та ТОВ "Електро-Профі". ДФС України листами на адресу Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС повідомила про ймовірні схеми ухилення від оподаткування із залученням окремих підприємств, а саме: ПАТ "Сумиобленерго", ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "ЮСМ-Електрик" та ТОВ "Електро-Профі". Для перевірки отриманої інформації на адресу ПАТ "Сумиобленерго" направлено запит від 07.05.2019 про надання інформації та її документального підтвердження по взаємовідносинам з ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "ЮСМ-Електрик" та ТОВ "Електро-Профі". Однак ПАТ "Сумиобленерго" відмовило у наданні інформації на запит від 07.05.2019 у зв`язку із чим, на підставі п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України прийнято спірний наказ про проведення документальної позапланової виїзної перевірки позивача. Представник відповідача також зазначив, що на адресу ПАТ "Сумиобленерго" направлялись запити від 14.01.2019, від 29.01.2019, від 13.02.2019, від 12.03.2019, від 17.04.2019, від 15.05.2019 та від 17.05.2019 у відповідь на які ПАТ "Сумиобленерго" не надавало в повному обсязі пояснень та затребуваних документів по взаємовідносинам з ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "ЮСМ-Електрик" та ТОВ "Електро-Профі" у відповідних періодах, що також було підставою для прийняття спірного наказу.
На вказаний відзив представником позивача була надана відповідь, у якій представник з доводами, наведеними у відзиві не погоджується та вказав на те, що відповідач не спростував аргументів щодо відсутності у спірному наказі підстав для проведення документальної позапланової виїзної перевірки. Також представник позивача вказав на те, що підставою для видання наказу від 26.06.2019 № 1387 відповідач зазначив ненадання відповіді на запит від 07.05.2019, однак у подальшому посилається на ненадання ПАТ "Сумиобленерго" необхідного обсягу документів за запитами від 14.01.2019, від 29.01.2019, від 13.02.2019, від 12.03.2019, від 17.04.2019, від 15.05.2019 та від 17.05.2019. З січня 2019 відповідачем не була призначена перевірка у зв`язку з неподанням належного обсягу інформації та документів, тобто відповідач вважав такі відповіді достатніми.
Також представник позивача вказав на те, що направлені на адресу позивача запити не містили інформації про факти порушення ПАТ "Сумиобленерго" вимог податкового законодавства, що відповідно до абз. 14 п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України є підставою для звільнення від обов`язку надавати відповідну інформацію. При цьому окремі запити не містили конкретного переліку документів, які необхідно надати, однак позивачем були надані письмові пояснення та документальне підтвердження господарських правовідносин із зазначеними контрагентами.
У письмових запереченнях на відповідь представник Офісу великих платників податків ДФС зазначив, що окремі дефекти запиту про надання інформації і наказу про призначення перевірки, відсутність або неповнота посилань на конкретні пункти Кодексу не повинні розглядатись як підстава для визнання наказу протиправним. Також вказав на те, що всупереч твердженням позивача про те, що незрозуміло по яких запитах контролюючого органу не було надано відповіді, що призвело до прийняття спірного наказу про призначення перевірки, конкретні запити були зазначені відповідачем у запиті.
Ухвалою від 05.07.2019 відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Ухвалою від 29.07.2019 відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні та його участь в режимі відеоконференції. Ухвалою від 02.09.2019 також відхилено клопотання представника позивача про розгляд справи у судовому засіданні.
Дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні обставини та оцінивши надані докази в їх сукупності, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом, 26.06.2019 Офісом великих платників податків ДФС, на підставі п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, видано наказ № 1387 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Сумиобленерго" з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість за травень, серпень-грудень 2018, лютий 2019 та податку на прибуток за І півріччя 2018 - І квартал 2019 по взаємовідносинах з ТОВ "Полтава Союз Енерго", за травень, серпень-грудень 2018; з ТОВ "ЮСМ-Електрик" за серпень, вересень, грудень 2018; з ТОВ "Електро-Профі" за серпень, жовтень-грудень 2018 (а.с. 7).
Як зазначив представник відповідача у відзиві, підставою для видання такого наказу стало ненадання ПАТ "Сумиобленерго" запитуваної інформації та підтверджуючих документів на запит від 07.05.2019 № 22823/10/28-10-50-08-17. Предметом запиту була інформація (та її документальне підтвердження) по операціям виконання робіт з реконструкції мереж у травні-грудні 2018 по контрагентам ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "ЮСМ-Електрик" та ТОВ "Електро-Профі", а саме
- інформацію про осіб, які здійснювали виконання робіт на об`єкті (посада ПІБ, наявність кваліфікаційних документів, накази на відрядження фахівців на об`єкт);
- журнал охорони, в якому підтверджені в`їзд/виїзд на територію ПАТ "Сумиобленерго" (структурних підрозділів підприємства, філій) автотранспортних засобів підрядних організацій для розвантаження матеріалів та обладнання, вхід/вихід працівників, що залучалися для виконання робіт з реконструкції мереж у травні-грудні 2018;
- геодезичні зйомки об`єктів, зареєстровані в Управлінні містобудування та архітектури;
- інформацію про фахівців, що здійснювати авторський нагляд, розробку проектно- кошторисної документації (ліцензії, сертифікати, інші доку менти, які підтверджують кваліфікацію виконавців робіт);
- журнали проведених інструктажів працівників, що залучатися для виконання робіт з реконструкції мереж у травні-грудні 2018 з пожежної охорони, техніки безпеки тощо (а.с. 39).
Листом від 03.06.2019 № 85/7053 ПАТ "Сумиобленерго" зазначило про невідповідність указаного запиту вимогам Податкового кодексу України, а саме відсутність у ньому фактів порушення ПАТ "Сумиобленерго" та інформації, яка б підтвердила наявність зазначених порушень (а.с. 40-41).
Суд також зазначає, що Офісом великих платників податків ДФС на адресу ПАТ "Сумиобленерго" направлялись також запити від 14.01.2019 № 1546/10/28-10-50-08-17 про надання документів щодо господарських відносин із ТОВ "Полтава Союз Енерго" по податкових накладних, виписаних у травні 2018 та серпні 2018 та ТОВ "Електро-Профі" по податкових накладних, виписаних у серпні 2018, зокрема:
- укладені угоди, обставини укладання угод із зазначенням ініціатора їх укладання (посада, ПІБ). Зазначити, хто з посадових осіб підприємства проводив переговори щодо укладання угод (посада ПІБ);
- виписані (оформлені) первинні документи (акти прийому - передачі, накладні, документи, що підтверджують перевезення ТМЦ (ТТН, сертифікат відповідності/якості тощо);
- первинні та інші документи щодо обліку руху активів всередині підприємства (лімітно - забірні картки, накладні - вимоги на відпуск, картки складського обліку матеріалів, відомості щодо залишку матеріалів на складі тощо);
- документи що свідчать про стан розрахунків між підприємствами (виписки банку, платіжні доручення, акти звірки тощо);
- сальдо розрахунків станом на 01.09.2018, 30.09.2018 та на дату надання пояснень (кредиторська або дебіторська заборгованість) у розрізі договорів;
- інформацію щодо фактичного використання придбаних ТМЦ;
- відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліку (а.с. 73-74).
Запит від 29.01.2019 № 4302/10/28-10-50-08-17 про надання документів щодо господарських відносин із ТОВ "Полтава Союз Енерго" по податкових накладних, виписаних у вересні 2018 та ТОВ "ЮСМ-Електрик" по податкових накладних, виписаних у вересні 2018, зокрема:
- укладені угоди, обставини укладання угод із зазначенням ініціатора їх укладання (посада, ПІБ). Зазначити, хто з посадових осіб підприємства проводив переговори щодо укладання угод (посада ПІБ);
- виписані (оформлені) первинні документи (акти прийому - передачі, накладні, документи, що підтверджують перевезення ТМЦ (ТТН, сертифікат відповідності/якості тощо);
- первинні та інші документи щодо обліку руху активів всередині підприємства (лімітно - забірні картки, накладні - вимоги на відпуск, картки складського обліку матеріалів, відомості щодо залишку матеріалів на складі тощо);
- документи що свідчать про стан розрахунків між підприємствами (виписки банку, платіжні доручення, акти звірки тощо);
- сальдо розрахунків станом на 01.09.2018, 30.09.2018 та на дату надання пояснень (кредиторська або дебіторська заборгованість) у розрізі договорів;
- інформацію щодо фактичного використання придбаних ТМЦ;
- відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліку (а.с. 60-70).
Запит від 13.02.2019 № 7317/10/28-10-50-08-17 про надання документів щодо господарських відносин із ТОВ "Полтава Союз Енерго" по податкових накладних, виписаних у жовтні 2018 та ТОВ "Електро-Профі" по податкових накладних, виписаних у жовтні 2018, зокрема:
- укладені угоди, обставини укладання угод із зазначенням ініціатора їх укладання (посада, ПІБ). Зазначити, хто з посадових осіб підприємства проводив переговори щодо укладання угод (посада ПІБ);
- виписані (оформлені) первинні документи (акти прийому - передачі, накладні, документи, що підтверджують перевезення ТМЦ (ТТН, сертифікат відповідності/якості тощо);
- первинні та інші документи щодо обліку руху активів всередині підприємства (лімітно - забірні картки, накладні - вимоги на відпуск, картки складського обліку матеріалів, відомості щодо залишку матеріалів на складі тощо);
- документи що свідчать про стан розрахунків між підприємствами (виписки банку, платіжні доручення, акти звірки тощо);
- сальдо розрахунків станом на 01.10.2018, 31.10.2018 та на дату надання пояснень (кредиторська або дебіторська заборгованість) у розрізі договорів;
- інформацію щодо фактичного використання придбаних ТМЦ;
- відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліку (а.с. 63-64).
Запит від 12.03.2019 № 12165/10/28-10-50-08-17 про надання документів щодо господарських відносин із ТОВ "Полтава Союз Енерго" по податкових накладних, виписаних у листопаді 2018 та ТОВ "Електро-Профі" по податкових накладних, виписаних у листопаді 2018, зокрема:
- укладені угоди, обставини укладання угод із зазначенням ініціатора їх укладання (посада, ПІБ). Зазначити, хто з посадових осіб підприємства проводив переговори щодо укладання угод (посада ПІБ);
- виписані (оформлені) первинні документи (акти прийому - передачі, накладні, документи, що підтверджують перевезення ТМЦ (ТТН, сертифікат відповідності/якості тощо);
- первинні та інші документи щодо обліку руху активів всередині підприємства (лімітно - забірні картки, накладні - вимоги на відпуск, картки складського обліку матеріалів, відомості щодо залишку матеріалів на складі тощо);
- документи що свідчать про стан розрахунків між підприємствами (виписки банку, платіжні доручення, акти звірки тощо);
- сальдо розрахунків станом на 01.11.2018, 30.11.2018 та на дату надання пояснень (кредиторська або дебіторська заборгованість) у розрізі договорів;
- інформацію щодо фактичного використання придбаних ТМЦ;
- відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліку (а.с. 58-59).
Запит від 17.04.2019 № 19608/10/28-10-50-08-17 про надання документів щодо господарських відносин із ТОВ "Полтава Союз Енерго", ТОВ "Електро-Профі", ТОВ "ЮСМ-Електрик" по податкових накладних, виписаних у грудні 2018, зокрема:
- укладені угоди, обставини укладання угод із зазначенням ініціатора їх укладання (посада, ПІБ). Зазначити, хто з посадових осіб підприємства проводив переговори щодо укладання угод (посада ПІБ);
- виписані (оформлені) первинні документи (акти прийому - передачі, накладні, документи, що підтверджують перевезення ТМЦ (ТТН, сертифікат відповідності/якості тощо);
- первинні та інші документи щодо обліку руху активів всередині підприємства (лімітно - забірні картки, накладні - вимоги на відпуск, картки складського обліку матеріалів, відомості щодо залишку матеріалів на складі тощо);
- документи що свідчать про стан розрахунків між підприємствами (виписки банку, платіжні доручення, акти звірки тощо);
- сальдо розрахунків станом на 01.12.2018, 31.12.2018 та на дату надання пояснень (кредиторська або дебіторська заборгованість) у розрізі договорів;
- інформацію щодо фактичного використання придбаних ТМЦ;
- відображення вказаних операцій у податковому та бухгалтерському обліку (а.с. 50-51).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Згідно із абз. 4, 5 п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Перелік обставин, за наявності яких контролюючий орган може призначити документальну позапланову перевірку, передбачено пунктом 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється у разі отримання податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов`язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків відповідно валютного, податкового та іншого не врегульованого цим Кодексом законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту;
Отримання податкової інформації та направлення запитів контролюючими органами регламентовано статтею 73 Податкового кодексу України та Порядком періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1245, якими визначено перелік підстав для направлення суб`єкту господарювання запиту про подання інформації, а також вимоги до його оформлення.
Згідно з п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити: 1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує; 2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати; 3) печатку контролюючого органу.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб`єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Платники податків та інші суб`єкти інформаційних відносин зобов`язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом).
У разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим - п`ятим цього пункту, платник податків звільняється від обов`язку надавати відповідь на такий запит.
Пунктом 10 Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1245 встановлено, що запит щодо отримання податкової інформації від платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин оформляється на бланку органу державної податкової служби та підписується керівником (заступником керівника) зазначеного органу.
У запиті зазначаються: посилання на норми закону, відповідно до яких орган державної податкової служби має право на отримання такої інформації; підстави для надіслання запиту; опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують.
Виходячи з аналізу наведених норм, вимоги, які висуваються до змісту запиту, є нормативно визначеними і розширеному тлумаченню не підлягають.
З матеріалів справи вбачається, що запит від 07.05.2019 № 22823/10/28-10-50-08-17, направлений ПАТ "Сумиобленерго", містив вказівку на фактичну і правову підстави направлення запиту, а також опис інформації, що запитується, та орієнтовний перелік документів, що її підтверджують.
У свою чергу на позивача покладено обов`язок щодо надання відповідної інформації.
При цьому інформація, яка запитувалась в запиті від 07.05.2019 № 22823/10/28-10-50-08-17 відрізнялась від запитуваної інформації, зазначеної в запитах від 14.01.2019, від 29.01.2019, від 13.02.2019, від 12.03.2019, від 17.04.2019.
Згідно з пунктом 78.4 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до положень пункту 81.1 статті 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред`явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Суд зазначає, що посилання ПАТ "Сумиобленерго" на окремі дефекти запиту про надання інформації не впливають на обов`язок позивача надати всю необхідну інформацію за запитом, оскільки відсутність або неповнота посилань на конкретні джерела отримання податкової інформації не повинні розглядатися як підстава для визнання запиту таким, що не відповідає вимогам пункту 73.3 Податкового кодексу України, та, як наслідок, бути підставою для визнання наказу про проведення податкової перевірки протиправним.
Фактичною підставою для видання спірного наказу про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ "Сумиобленерго" стало взагалі ненадання ним пояснень та їх документального підтвердження на обов`язковий письмовий запит контролюючого органу.
Письмовий запит щодо необхідності подання пояснень був сформований Офісом великих платників податків на підставі податкової інформації, отриманої від ДФС України від 30.07.2018 № 49/7д/99-99-07-03-02-09, від 05.04.2019 № 25/7д/99-99-07-03-02-09, від 12.02.2019 № 2/7д/99-99-07-04-03-09, від 23.01.2019 № 2/7д/99-99-07-04-03-09.
За змістом статті 74 Податкового кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.
З огляду на обов`язковість надання інформації та витребуваних документів на запит контролюючого органу, та ненадання такої інформації та документів ПАТ "Сумиобленерго", у Офісу великих платників податків ДФС були правові підстави для винесення спірного наказу від 26.06.2019 № 1387, оскільки такі дії вчинені на реалізацію владних функцій у сфері податкового контролю, відповідно до вимог Податкового кодексу України.
Даний висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного суду, викладеною в постанові від 02.03.2018 по справі № 820/2762/17.
Враховуючи викладені вище обставини, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог ПАТ "Сумиобленерго" щодо визнання протиправним та скасування наказу Офісу великих платників податків ДФС від 26.06.2019 № 1387 про проведення документальної позапланової перевірки ПАТ "Сумиобленерго".
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову публічного акціонерного товариства "Сумиобленерго" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування наказу від 26.06.2019 № 1387 – відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 05.09.2019.
Суддя С.М. Гелета