Рішення № 84035619, 05.09.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.09.2019
Номер справи
240/9712/19
Номер документу
84035619
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2019 року м. Житомир справа №240/9712/19

категорія 106030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попової О. Г., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом, в якому, з урахуванням уточненої позовної заяви, поданої в порядку усунення недоліків позовної заяви, просить:

- розглянути заяву про перерахунок вислуги років на пільгових умовах (місяць за півтора місяця), перерахувати розмір пенсії та виплатити різницю з 01.01.2000 - дня звільнення;

- винести ухвалу суду про обов`язок це зробити Управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що має право на перерахунок вислуги років у пільговому обчисленні "місяць за півтора" у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року №1497, а тому пенсійне забезпечення позивача підлягає перерахунку.

Вказує, до звертався до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області із заявою про перерахунок та виплату пенсії з урахуванням пільгового стажу, однак за результатами її розгляду отримав відмову. Підкреслює, що за наслідками аналогічного звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області отримав роз`яснення, що вказані дії належать до компетенції відповідача.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами прощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.

29 серпня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162, частини першої статті 261 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю.

Вказує, що позивачу у встановленому законом порядку було роз`яснено, що правові підстави для перерахунку вислуги років у пільговому обчисленні відсутні, а викладені у заяві вимоги в частині перерахунку пенсії не належать до компетенції відповідача (а.с. 34-37).

02 вересня 2019 року позивачем до відділу документального забезпечення суду подано заяву про незгоду з відзивом відповідача та надано додаткові документи (а.с. 43-59).

03 вересня 2019 року позивачем до відділу документального забезпечення суду подано заяву про долучення до позову копії картки реквізитів для проведення операцій поповнення карткового рахунку (а.с. 60-61).

У відповідності до положень частини п`ятої статті 262, частини першої статті 263 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Встановлено що ОСОБА_1 у період з 08.04.1985 по 24.05.1993 проходив службу в підрозділах карного розшуку УМВС у Житомирської області.

У відповідності до наказу УМВС України в Житомирській області від 01 січня 2000 року №1 о/с позивача звільнено зі служби у запас Збройних сил за статтею 64 "б" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом ОВС (через хворобу) (а.с. 39).

На день звільнення вислуга позивача становила: календарна: 19 років 03 місяці 02 дні, у пільговому обчисленні: 22 роки 03 місяці 09 днів, що зафіксовано у наказі УМВС України в Житомирській області від 01 січня 2000 року №1 о/с (а.с. 39) та підтверджується наявним у матеріалах справи розрахунком вислуги років на пенсію підполковника міліції ОСОБА_1 (а.с. 40-42).

У липні 2019 року ОСОБА_1 звернувся із заявою на ім`я голови Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області про необхідність перерахувати вислугу років у пільговому обрахунку (один місяць служби за півтора місяця) та перерахунку розміру пенсії та виплати різниці з 01 січня 2000 року (дня звільнення з органів внутрішніх справ) у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року №1497 (а.с. 8-9).

Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області листом вих. №С-157лк/12-2019 від 17 липня 2019 року повідомило позивачу, що його звернення у межах компетенції розглянуто. Зазначено, що ОСОБА_1 дійсно проходив службу в органах внутрішніх справ у підрозділах карного розшуку у період з 08.04.1985 по 24.05.1993, тобто до прийняття урядом постанови Кабінету Міністрів України 16 листопада 2001 року №1497 "Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", якою було передбачено зарахування служби у вказаних підрозділах із розрахунку один місяць служби за півтора місяця, а тому зазначені позивачем правові підстави для перерахунку вислуги років, відсутні. Позивачу також було роз`яснено, що з 01 січня 2007 року призначення (перерахунок), нарахування та виплата пенсій колишнім працівникам ОВС, здійснюється Головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, у зв`язку з чим з вказаного питання в частині перерахунку пенсії рекомендовано звернутись до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (а.с. 48).

ОСОБА_1 також звертався до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою про перерахунок вислуги років у пільговому обрахунку (один місяць служби за півтора місяця) та про перерахунок розміру пенсії та виплати різниці з 01 січня 2000 року (дня звільнення з органів внутрішніх справ) у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року №1497 (а.с. 11).

За результатами розгляду заяви Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області листом вих. №С-3156 від 26 липня 2019 року повідомило позивачу, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначено, що за матеріалами пенсійної справи загальна вислуга років на день звільнення зі служби 01 січня 2000 року становить 22 роки 03 місяці 09 днів, в тому числі в календарному обчисленні 19 років 03 місяці 02 дні. Роз`яснено, що наказом Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань" від 17 вересня 2018 року №760 визначено, зокрема, що функції з обчислення вислугу років та за потреби страховий стаж особи, яка набула право на пенсію покладаються на підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України. Враховуючи вищевикладене, для вирішення питання правильності обрахунку вислуги років для призначення пенсії, ОСОБА_1 рекомендовано звернутись до управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (а.с. 12).

Не погоджуючись із отриманою відповіддю та наголошуючи, що має право на перерахунок вислуги років у пільговому обчисленні "місяць за півтора" у відповідності до положень Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 року №1497, у зв`язку з чим пенсійне забезпечення позивача також підлягає перерахунку, ОСОБА_1 звернувся із вказаним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи дії відповідача на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 46 Основного Закону громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон № 2262-XII)

Частиною першою статті 2 Закону №2262-XII передбачено, що військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Відповідно до статті 12 Закону №2262-XII (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсія за вислугу років призначається: а) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають на день звільнення зі служби вислугу на військовій службі або на службі в органах внутрішніх справ 20 років і більше; б) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, звільнені зі служби за вислугу років, за віком, за станом здоров`я, у зв`язку із скороченням штатів або організаційними заходами і які на день звільнення досягли 45-річного віку, а ті з них, що є інвалідами війни, - незалежно від віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ.

Порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 (далі - Порядок №393).

Підпунктом "в" пункту 3 Порядку №393 (в редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) було передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця:

- на льотній роботі в авіації (за винятком видів авіації, зазначених у підпункті "б" цього пункту) - на умовах, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Головним управлінням командуючого Національною гвардією та Державним комітетом у справах охорони державного кордону України;

- на атомних надводних кораблях - із строків, установлених Міністерством оборони України, Центральним управлінням Служби безпеки;

- на підводних човнах (крім зазначених у підпункті "б" цього пункту) в період перебування їх у строю;

- на мінних тральщиках під час тралення бойових мін;

- в управліннях з`єднань підводних човнів, що перебувають у строю, і з`єднань мінних тральщиків під час тралення бойових мін на умовах, визначених Міністерством оборони України;

- на посадах водолазів усіх найменувань і спеціальностей (крім водолазів, зазначених у підпункті "б" цього пункту);

- на посадах, де виконання обов`язків пов`язане з систематичними стрибками з парашутом, при виконанні річних норм, що визначаються відповідно Міністерством оборони, Центральним управлінням Служби безпеки, Головним управлінням командуючого Національною гвардією та Державним комітетом у справах охорони державного кордону України;

- у підрозділах Національної гвардії з охорони дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, у підрозділах Управління державної охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, у частинах і підрозділах спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами, що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств;

- на заставах, постах, у комендатурах, відділеннях КПП, маневрових групах зі змінними заставами, на кораблях і катерах, що несуть службу по охороні державного кордону України, інших підрозділах прикордонних військ за Переліком у справах охорони державного кордону України;

- у складі других екіпажів дизель-електричних підводних човнів, що перебувають у строю;

- у високогірних місцевостях на висоті від 1000 до 1500 метрів над рівнем моря, а у виняткових випадках - і нижче згідно з переліками військових частин, підрозділів і установ, затверджуваних відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Центральним управлінням Служби безпеки, Головним управлінням командуючого Національною гвардією, Державним комітетом у справах охорони державного кордону України та Управлінням державної охорони;

- в укріплених районах військовослужбовцям, які несуть (несли) бойове чергування в спорудах оборонних позицій у складі бойових обслуг;

- на роботах, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, - з 1 січня 1988 по 31 грудня 1993 року;

- у зонах безумовного (обов`язкового) та гарантованого добровільного відселення, передбачених пунктами 2 і 3 статті 2 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", - згідно з переліками військових частин, підрозділів і установ, затверджуваними відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Центральним управлінням Служби безпеки, Головним управлінням командуючого Національною гвардією, Державним комітетом у справах охорони державного кордону України, Управлінням державної охорони;

- на посадах, де виконання обов`язків пов`язано з роботами по знешкодженню вибухонебезпечних предметів, у період виконання робіт, переліки яких визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств;

- проходження служби у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України військовослужбовцями, які виконують обов`язки з охорони атомних електростанцій, ядерних установок і матеріалів та транспортних засобів під час перевезення ядерного палива та інших радіоактивних речовин;

- проходження служби особами рядового і начальницького складу державної пожежної охорони в її підрозділах на атомних електростанціях, об`єктах з ядерними установками і матеріалами.

- проходження служби на посадах рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у виправно-трудових установах на правах лікувальних та лікарень при виправно-трудових установах для утримання інфекційно хворих засуджених;

- таємно.

Постановою Кабінету Міністрів "Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393" від 16 листопада 2001 року №1497 (далі - Постанова №1497), підпункт "в" пункту 3 Порядку №393 доповнено абзацом такого змісту: "час проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах карного розшуку за переліком посад і умовами, що визначаються Міністром внутрішніх справ".

Постановою Кабінету Міністрів "Про внесення змін до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 20 липня 2011 року №780 (далі - Постанова №780) визнано такою, що втратила чинність, зокрема, Постанову №1497.

При цьому, пунктом 2 Постанови №780 передбачено, що вислуга років осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, яка була обчислена до прийняття цієї постанови, перегляду не підлягає.

Надаючи правову оцінку доводам позивача про наявність правових підстав для перерахунку вислуги років у пільговому обчисленні з урахуванням положень Постанови №1497, суд зазначає, що ані на момент звільнення позивача зі служби (01 січня 2000 року) та призначення пенсії, ані на момент звернення із відповідною заявою до відповідача (липень 2019 року), положення підпункту "в" пункту 3 Порядку №383 не передбачають зарахування на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця часу проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах карного розшуку.

Постанова №1497 була прийнята 16 листопада 2001 року, після звільнення позивача зі служби та втратила чинність на підставі постанови №780 20 липня 2011 року - до звернення позивача із заявою про перерахунок вислуги років. При цьому, пунктом 2 Постанови №780 закріплено, що вислуга років осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, яка була обчислена до прийняття цієї постанови, перегляду не підлягає.

Враховуючи вищевикладене, суд погоджується із доводами представника відповідача про відсутність правових підстав для перерахунку вислуги років у пільговому обчисленні з урахуванням положень Постанови №1497, оскільки останні на спірні правовідносини не розповсюджуються.

Щодо посилань позивача на лист Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №С-3156 від 26 липня 2019 року та обсягів компетенції Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області у межах спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, та постанови Кабінету Міністрів України "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" від 02 листопада 2006 року №1522, врегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (в редакції, чинній на момент звернення позивача із заявою, далі - Порядок №3-1).

Пунктом першим Порядку №3-1 встановлено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

У відповідності до пункту 4 Порядку №3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Згідно з пунктом 12 Порядку №3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Так, положеннями Порядку №3-1, на уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб покладено функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.

Згідно з пунктом 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17 вересня 2018 року №760 затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань (далі - Інструкція №760).

Положеннями пункту 1 розділу ІІ Інструкції №760 закріплено, що уповноважені структурні підрозділи, зокрема: організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства суд зазначає, що питання проведення обрахунку вислуги років, проведення перевірки правильності такого розрахунку у межах спірних правовідносин належать до компетенції Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області. При цьому, на відповідача також покладено обов`язок інформувати відповідний територіальний орган Пенсійного фонду України про виникнення підстав для перерахунку пенсії, в тому числі - про зміну попередньо встановленої при призначенні пенсії вислуги років.

Водночас, питання фактичного проведення перерахунку пенсії на підставі даних, які можуть бути передані Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, у контексті спірних правовідносин належить до повноважень Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області.

Позиція суду щодо розподілу компетенції вказаних суб`єктів владних повноважень також узгоджується із правовими висновками Сьомого апеляційного адміністративного суду, викладеними у постанові від 26 лютого 2019 року у адміністративній справі №0640/4686/18.

Суд наголошує, що відповідачем правомірно було відмовлено ОСОБА_1 у зарахуванні служби на пільгових умовах, так як позивач проходив службу в органах внутрішніх справ та був звільнений зі служби у запас до прийняття Постанови КМУ №1497 від 16.11.2001, а тому на нього не розповсюджуються положення такої Постанови КМУ.

Враховуючи вищевикладене, Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області належним чином та у межах встановленої чинним законодавством компетенції було розглянуто заяву ОСОБА_1 про проведення перерахунку вислуги років, а зміст листа Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області вих. №С-157лк/12-2019 від 17 липня 2019 року не суперечить відомостям, викладеним у листі Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №С-3156 від 26 липня 2019 року.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідачем на виконання вимог частини другої статті 77 КАС України та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів доведено, а позивачем не спростовано відсутність правових підстав для перерахунку вислуги років ОСОБА_1 із врахуванням положень Постанови №1497, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 243, 248, 250, 256, 262, 295 КАС України, суд,

вирішив:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 . РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (вул. Старий Бульвар, 5/37, м. Житомир, 10008. РНОКПП/ЄДРПОУ: 08592164) про зобов`язання вчинити дії - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 05 вересня 2019 року.

Суддя О.Г. Попова