Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.12.09Справа №2а-2083/09/2770
м. Севастополь
12 год. 07 хв.
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Водяхіна С.А.;
при секретарі - Сінгаєвської І.С.,
з участю: представника позивача Прокурора Гагарінського району м. Севастополя -Попової А.І., прокуратура Гагарінського району м. Севастополя, службове посвідчення № 576 від 28.11.08 р.;
представника заінтересованої особи Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - Лисаковської Н.А., довіреність № 674/5 від 03.11.09р., видана ТВ Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, посвідчення № 0004 від 02.03.05р.;
представник відповідача Закритого акціонерного товариства "Югрибстрой" - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомПрокурора Гагарінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіТериторіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. СевастополідоЗакритого акціонерного товариства "Югрибстрой"про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі звернувся до суду з адміністративним позовом доЗакритого акціонерного товариства "Югрибстрой" про стягнення штрафних санкцій в сумі 2550 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням економічних та соціальних інтересів держави внаслідок невиконання ЗАТ "Югрибстрой" вимог Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, тобто у порушені вимог ч. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", а саме не розкриття регулярної річної інформації.
24.11.2009р. позивач уточнив обґрунтування позовних вимог та просив вважати, що відповідачем у порушення ч. 1 ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" № 3480 від 23.02.2006р. не була надана особлива інформація про зімну усього складу посадових осіб товариства, яка відбулась на загальних зборах акціонерів 26.08.2008р. в м. Києві.
Відповідно ч. 1 ст. 51 КАС України, позивач має право змінити підстави або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог.
У судовому засіданні представник позивача та представник заінтересованої особи позовні вимоги прокурора підтримали у повному обсязі. На задоволенні позовних вимог наполягали.
Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розпис у судовому повідомлені (а.с. 37). Про причини неприбуття, або поважність причин неприбуття суд не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представників сторін, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача за наявними у справі матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача Прокурора Гагарінського району м. Севастополя, представника заінтересованої особи - Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру" на прокуратуру покладається представництво інтересів держави в судах у випадках, визначених законом.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор або його заступник в кожному конкретному випадку самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві, в чому полягає порушення матеріальних або інших інтересів держави чи в чому існує загроза інтересам держави, обґрунтовує в позовної заяві необхідність їх захисту та визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до цього рішення інтереси держави потребують здійснення загальнодержавних (політичних, економічних, соціальних та інших) дій, програм, спрямованих на захист суверенітету, територіальної цілісності, державного кордону України, гарантування її державної, економічної, інформаційної, екологічної безпеки, охорону землі як національного багатства, захист прав усіх суб'єктів права власності та господарювання.
Відповідно п. 4 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів належить розгляд спорів за зверненням суб’єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Встановлено, що з 10.12.2008р. по 19.12.2008р. Територіальним відділенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі проводилася позапланова перевірка здійснення діяльності на ринку цінних паперів Закритого акціонерного товариства "Югрибстрой" (далі ЗАТ "Югрибстрой"). За результатами перевірки 19.12.2008р. складений акт (а.с. 11 - 12).
У ході перевірки були виявлені порушення ЗАТ "Югрибстрой" на ринку цінних паперів, а саме ч. 1 ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", якою визначено, що особливою інформацією про емітента - є інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.
Так, до особливої інформації належать відомості про - прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій; факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.
У порушення законодавства, ЗАТ "Югрибстрой" не була надана особлива інформація про зімну усього складу посадових осіб товариства, яка відбулась на загальних зборах акціонерів 26.08.2008р. в м. Києві.
Відповідно п. 1 Розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 р. за № 120/14811, справу про правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичних осіб порушає уповноважена особа, при виявленні правопорушення, про що виноситься постанова. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
09.01.2009р. начальником Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі стосовно ЗАТ "Югрибстрой" була порушена справа та винесена постанова про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с. 5).
Відповідно п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96 від 30.10.1996р., та п. 1.3.Розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації, державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
16.01.2009 р. територіальним відділенням Комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі був складений акт № 01-СВ про правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якого ЗАТ "Югрибстрой" не була надана особлива інформація про зміну усього складу посадових осіб товариства.
За інформацією, наданою територіальним відділенням Комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі ЗАТ "Югрибстрой" було належним чином повідомлено про правопорушення на ринку цінних паперів, але представник від ЗАТ "Югрибстрой" для складання акту про правопорушення та дачі пояснень не з’явився (а.с. 9).
Постановою уповноваженої особи територіального відділення Комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі від 26.01.2009 № 01-СВ було накладено штраф на ЗАТ "Югрибстрой" в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 2550 грн. зі строком сплати штрафу 15 днів.
Однак відповідачем штрафні санкцій до цього часу не сплачені.
Постанова № 01-СВ від 26.01.2009 територіального відділення Комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі про накладення санкції повноважним представником ЗАТ "Югрибстрой" не оскаржувалась.
Вказана сума штрафу у добровільному порядку сплачена не була, чим заподіюється шкода соціально-економічним інтересам держави.
Відповідно ч. 3 ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
З врахуванням зазначеного, аналізу діючого законодавства України, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України 18.12.2009 р.
Керуючись, ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі, задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Югрибстрой" (м. Севастополь, Камишовське шоссе, 14, р/р 26008301248 в АКБ СВ "Укрсоцбанк" МФО 324195, ЄДРПОУ 16330509) на користь Територіального відділення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Севастополі (м. Севастополь, вул. Д Ульянова, 16, р/р 31110106700006, Гагарінський державний бюджет УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, код 21081100) штрафні санкції в сумі 2550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) грн.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя підпис С.А. Водяхін
З оригіналом згідно
Суддя С.А. Водяхін