Постанова № 8403100, 30.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.11.2009
Номер справи
2а-6734/09/2670
Номер документу
8403100
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

          09:50           № 2а-6734/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., при секретарі судового засідання Білову М. В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

За позовом Державної податкової інспекції у Солом’янському районі міста Києва доГромадської організації «Громадський рух «Народне право» простягнення заборгованості У судовому засіданні 30 листопада 2009 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину Постанови. О Б С Т А В И Н И С П Р А В И Державна податкова інспекція у Солом’янському районі міста Києва (надалі –також «Позивач») звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Громадської організації «Громадський рух «Народне право»(надалі –також «Відповідач») про стягнення з Громадської організації «Громадський рух «Народне право»податкової заборгованості у розмірі 2379, 36 грн. на користь Держави на р/р № 31119008700010, одержувач ВДК у Солом’янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м.. Києві, МФО 820019, код платежу 11020900.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на час розгляду справи Громадська організація «Громадський рух «Народне право»(код ЄДРПОУ 33776195) має заборгованість по податку на прибуток підприємств перед бюджетом у розмірі 2379, 36 грн., яка всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеною.

Представник Позивача в судовому засіданні зазначив, що відповідно до вимог чинного податкового законодавства України Відповідачу було виставлено податкові вимоги № 1/1127 від 28 березня 2007 року та № 2/1860 від 18 червня 2007 року, винесено рішення № 478 від 7 вересня 2007 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу Відповідача, внесено активи до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, проведено заходи з метою розшуку активів тощо, однак станом на час розгляду справи сума податку в розмірі 2379, 36 грн. є непогашеною та обліковується як податковий борг Відповідача.

Вказані податкові повідомлення-рішення, як зазначив представник Позивача, в адміністративному або судовому порядку Відповідачем не оскаржувалися та не скасовано у спосіб та відповідно до процедури, визначеної Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», а тому, на думку представника Державної податкової інспекції у Солом’янському районі міста Києва, сума зобов’язання, визначена в вищезазначених податкових повідомленнях-рішеннях відповідно до статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», є узгодженою та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки, визначені законодавством, набула статусу податкового боргу.

Відповідач явку уповноваженого представника до суду не забезпечив, заперечень проти позову суду не надав, про розгляд справи був повідомлений за адресою, вказаною у довідці ЄДРПОУ.

Відповідно до частини 2 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Згідно положення частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»).

Суд звертає увагу на те, що, як випливає зі змісту статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», інформація про зміну місцезнаходження юридичної особи підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Доказів опублікування інформації про зміну місцезнаходження юридичної особи –Громадської організації «Громадський рух «Народне право», – в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації суду надано не було. Тому судові ухвали та повістки надсилалися Відповідачу за наявною в матеріалах справи копією Витягу з ЄДРПОУ, в якому зазначена адреса Громадської організації «Громадський рух «Народне право»: 03126, м. Київ, Солом’янський р-н, вул. Академіка Стражеска, буд. 1, квартира 80.

Керуючись вимогами частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, Суд вирішує справу на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника Позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про державну податкову службу в Україні», Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року, Порядком направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 3 липня 2001 року № 266.

Громадська організація «Громадський рух «Народне право»зареєстроване Солом’янською районною в місті Києві державною адміністрацією та присвоєно ідентифікаційний код юридичної особи –33776195; місцезнаходження юридичної особи –03126, м. Київ, Солом’янський р-н, вул. Академіка Стражеска, буд. 1, квартира 80 (Свідоцтво про державну реєстрацію А00 005567 від 8 вересня 2005 року).

Відповідно до п. п 4. 2. 2 п. 4. 2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(надалі –також «Закон») контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання; г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та інших законодавчих актів Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі міста Києва було проведено документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Громадською організацією «Громадський рух «Народне Право»код ЄДРПОУ 33776195, за результатами якої було складено акт №2658-4245/15-03-33776195 від 30 серпня 2006 року.

Згідно з п. 6. 1 Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

На підставі вищевказаного акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення №0004741503/0 від 30 серпня 2006 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 170,00 грн.

Проведеною перевіркою встановлено порушення п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку^ підприємств», не подано декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2005 року.

Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону щодо Відповідача нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн.

          За результатами проведеної Державною податковою інспекцією у Солом’янському районі міста Києва документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності Громадською організацією «Громадський рух «Народне Право»складено акт №2329/15-5-33776195 від 30 березня 2007 року.

На підставі вказаного акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0003091503/0 від 5 квітня 2007 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції податку на прибуток 510,00 грн.

Зазначеною перевіркою встановлено: порушено п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16. 4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», не подано декларації з податку на прибуток за 9, 11 місяців та за 2006 рік.

Відповідно до п. п 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 510,00 грн.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та інших законодавчих актів Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі міста Києва було проведено документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності ГО «Громадський рух «Народне Право», за результатами якої було складено акт № 7843/15-520-33776195 від 20 червня 2007 року.

На підставі вказаного акта перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0005841503/0 від 21червня 2007 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 170,00 грн.

Зазначеною перевіркою встановлено порушення п. п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», не подано декларації з податку на прибуток за І квартал 2007 року.

Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону нараховано штрафні (фінансові) санкції) в розмірі 170,00 грн.

Проведеною Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі міста Києва документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності ГО «Громадський рух «Народне Право»встановлено порушення Відповідачем п п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», встановлено не подання Відповідачем декларації з податку на прибуток за І півріччя 2007 року.

За результатами проведеної перевірки складено акт № 11011/15-5-33776195 від 1 жовтня 2007 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0009091503/0 від 5 жовтня 2007 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 170,00 грн.

Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону нараховані штрафні (фінансові) санкції) розмірі 170,00 грн.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»ДПІ у Солом'янському районі міста Києва було проведено документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності ГО «Громадський рух «Народне Право», за результатами якої складено акт № 4655/15-5-33776195 від 31 березня 2008 року.

На підставі вказаною акту перевірки Позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0003011503/0 від 8 квітня 2008 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 510,00 грн.

Перевіркою встановлено порушення Відповідачем п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16. 4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», не подано декларації з податку на прибуток за 9, 11 місяців та за 2007 рік.

Відповідно до п. п. 17.1.1 н. 17.1 ст. 17 Закону Позивачем щодо Відповідача нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 510,00 грн.

За результатами проведеної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ГО «Громадський рух «Народне Право»Державною податковою інспекцією у Солом’янському районі міста Києва складено акт № 10773/15-5-33776195 від 7 жовтня 2008 року.

На підставі вказаного акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення № 0007291503/0 від 14 жовтня 2008 року на суму податковою зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 340,00 грн.

Проведеною перевіркою встановлено порушення Відповідачем п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16. 4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», встановлено факт не подання Відповідачем декларації з податку на прибуток за І квартал, І півріччя 2008 року.

Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст.17 Закону щодо Відповідача нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340,00грн.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»та інших законодавчих актів, Позивачем проведено документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності ГО «Громадський рух «Народне Право», якою встановлено порушення п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16. 4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», встановлено не подання Відповідачем декларації з податку на прибуток за 9, 11 місяців та за 2008 рік.

За результатами зазначеної перевірки Позивачем складено акт № 2178/15-5-33776195 від 24 лютого 2009 року, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0002791503/0 від 24 лютого 2009 року на суму податкового зобов'язання штрафні санкції по податку на прибуток 510,00 грн.

Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону Позивачем щодо Відповідача нараховано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 510,00 грн.

Як підтверджується матеріалами справи, частина суми податкового боргу Відповідачем була погашена за рахунок переплати та сплати у розмірі 1,00 грн., та нарахована пеня в розмірі 0,36 грн.

Таким чином станом на час розгляду справи загальна сума встановленої Позивачем податкової заборгованості Громадської організації «Громадський рух «Народне право»становить 2 379, 36 грн.

Згідно з п. п 5. 2. 1 п. 5. 2 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4. 2 та 4. 3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5. 2. 2 цього пункту.

Суду не було надано доказів на підтвердження того, що вищезазначені податкові повідомлення-рішення було оскаржено Відповідачем в адміністративному або судовому порядку та були скасовані у спосіб та відповідно до процедури, визначеної Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 5.4.1 статті 5 Закону N 2181-III визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Податковий борг (недоїмка) –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (пункт 1. 3 статті 1 Закону).

Відповідно до пункту 6.2.1 статті 6 Закону N 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до пункту 2.7 статті 2 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 3 липня 2001 р. N 266 (надалі –Порядок) податкова вимога –письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

Згідно з 3.1 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються виключно за узгодженими сумами податкових зобов'язань несплачених платником податків в установлені строки.

Відповідно до пункту 3.2 статті 3 Порядку податкові вимоги формуються за несплаченими платником податків в установлені строки сумами податкових зобов'язань, узгоджених: а) податковим органом; б) іншими контролюючими органами.

Пунктом 6.2.2 статті 6 Закону N 2181-III передбачено, що податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

28 березня 2007 року Державною податковою інспекцією у Солом’янському районі міста Києва Громадській організації «Громадський рух «Народне право»була виставлена перша податкова вимога № 1/1127 від 28 березня 2007 року, якою визначено суму податкового боргу Відповідача в розмірі 170,00 грн.

Відповідно до абзацу а) пункту 6.2.3 статті 6 Закону перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Як підтверджується матеріалами справи, а саме –копією поштового повідомлення, відправлена перша податкова вимога № 1/1127 від 28 березня 2007 року була вручена представнику Відповідача 3 травня 2007 року.

18 червня 2007 року Державною податковою інспекцією у Солом’янському районі міста Києва Громадській організації «Громадський рух «Народне право»було виставлено другу податкову вимогу № 2/1860 від 18 червня 2007 року, якою визначено суму податкового боргу Відповідача в розмірі 680,00 грн.

Рішенням Державної податкової інспекції у Солом’янському районі міста Києва № 478 від 7 вересня 2007 року здійснено стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків ГО «Громадський рух «Народне право».

Відповідно до пункту 3.1.1 статті 3 Закону N 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

У відповідності до пункту 10.1 статті 10 Закону України N 2181-III у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності – шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, проаналізувавши матеріали справи та вимоги чинного податкового законодавства України, Суд приходить до висновку про правомірність визначеної Позивачем суми податкового боргу Громадської організації «Громадський рух «Народне право»в розмірі 2379, 36 грн.

В матеріалах справи наявні належні докази на підтвердження проведення перевірок Позивачем відповідно до вимог чинного законодавства; наявними в матеріалах справи копіями поштових повідомлень підтверджується факт отримання Відповідачем податкових повідомлень-рішень Позивача. Доказів на підтвердження оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень у встановленому законом порядку Суду не надано, як і не надано Відповідачем доказів на підтвердження сплати податкового боргу, який, згідно з нормами закону, вважається узгодженим.

Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: …(3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві докази Позивача є обґрунтованими, та відповідно такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 17, 94, 99, 100, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації «Громадський рух «Народне право»податкової заборгованості у розмірі 2379, 36 грн. на користь Держави на р/р № 31119008700010, одержувач ВДК у Солом’янському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м.. Києві, МФО 820019, код платежу 11020900.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Н. Є. Блажівська