Постанова № 8402983, 13.10.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.10.2009
Номер справи
2а-9661/09/2670
Номер документу
8402983
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

13.10.2009 р.           09:58           № 2а-9661/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковзеля П.О. при секретарі судового засідання Павелків С.Р. вирішив адміністративну справу

за позовомЗаступник прокурора Київського району м.Одесив інтересах держави в особі ДП ,,Національна енергетична компанія ,,Укренерго''

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк"

простягнення штрафу у розмірі 6 137, 00 грн.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив просить стягнути з відповідача штраф у сумі 6137, 00 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 13.10.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 15.10.2009, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та прокурора, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідно до статуту державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (код ЄДРПОУ 00100227), затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України за № 121 від 27.02.2007 метою його діяльності є централізоване диспетчерське управління об’єднаною енергетичною системою України.

Відокремленим підрозділом у південному регіоні є «Держенергонагляд у Південному регіоні».

Діяльність останнього регулюється «Положенням про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Метою Державного енергетичного нагляду є контроль за дотриманням суб’єктами відносини у сфері теплопостачання встановлених режимів виробництва, постачання та споживання енергії.

Відповідно до положень Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності»та Закону України «Про електроенергетику», Положення про державний енергетичний нагляд за режим споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України № 131 від 13.02.2006), в ході перевірки енергогосподарства відповідача встановлені порушення Правил технічної експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж, що підтверджується актом обстеження № 170 від 14.05.2008.

На підставі вказаного акту Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Миколаївській області винесено припис № 170 від 14.05.2008, яким приписано усунути виявлені порушення та повідомити про виконання припису повідомити Інспекцію до 01.09.2008.

03.02.2009 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Миколаївській області, в особі старшого державного реєстратора з енергетичного нагляду в Миколаївській області, за результатами акту перевірки ТОВ «Українській промисловий банк»та невиконання вказаного припису, винесено постанову № 05/20-10 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику та накладено на відповідача штраф у розмірі 6137, 00 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закон України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі та регулює відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Частиною четвертою статті 9 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Частиною п’ятою статті 9 Закону України «Про електроенергетику» встановлено, що Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема:

отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів;

давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії;

застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Положеннями статті 27 Закону України «Про електроенергетику»встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. № 1312, визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Нормами Положення встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право, зокрема, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та оформляється постановою.

Суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до статті 36-1 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами цього представництва є: звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.

Як встановлено матеріалами справи, а відповідачем не спростовано, що як припис Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Миколаївській області № 170 від 14.05.2008, так і постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику № 05/20-10 від 03.02.2009 останнім не оскаржувалися, разом з тим і не були виконані відповідачем в повному обсязі у встановлений строк.

Аналізуючи викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що за порушення законодавства про електроенергетику на адресу відповідача правомірно винесено припис, за невиконання вимог якого в повному обсязі обґрунтовано застосовано штрафні санкції, визначені постановою № 05/20-10 від 03.02.2009.

Беручи до уваги те, що штраф у розмірі 6137, 00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надав, а в судовому засіданні позовні вимоги визнано в повному обсязі, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов Заступника прокурора Київського району міста Одеси в інтересах ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго»задовільнити у повному обсязі.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»(адреса: м.Київ, б-р Лесі Українки 26) штрафу у розмірі 6137, 00 грн. на р/р 311181006700003, ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23626096, одержувач Держбюджет Заводського району м. Миколаєва Миколаївської області, код доходу 21081100.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                 Ковзель П.О.