
Справа № 617/1157/19
Провадження № 3/617/337/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2019 року Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді - Глоби М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Піски Двуречанського району Харківської області, громадянку України, освіта вища, є фізичною особою підприємцем, має на утриманні трьох дітей: ОСОБА_2 , 2002 року народження, ОСОБА_3 , 2008 року народження та ОСОБА_4 , 2012 року народження, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи ФОП, яка здійснює свою діяльність у магазині за адресою: АДРЕСА_2 , о 14 год. 36 хв. 11 липня 2019 року допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО, не роздрукування та не видача відповідного розрахункового документу, ведення з порушенням обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, чим порушила п. 1.2.12 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала у повному обсязі, щиро розкаялася.
Крім пояснень ОСОБА_1 наданими нею під час розгляду справи в суді, її провина підтверджується наступним.
Даними протоколу про адміністративне правопорушення № 11911410 від 11 липня 2019 року, згідно якого, ОСОБА_1 , будучи ФОП, яка здійснює свою діяльність у магазині за адресою: АДРЕСА_2 , допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не проведення розрахункових операцій через РРО, не роздрукування та не видача відповідного розрахункового документу, ведення з порушенням обліку товарів за місцем реалізації та зберігання, чим порушила п. 1.2.12 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Копією акту від 11 липня 2019 року.
Своїми діями ОСОБА_1 допустила порушення п. 1.2.12 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За таких обставин виявленого порушення в її діях міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфікуються за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, якпорушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП визнається – щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
У статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи»».
Таким чином, враховуючи зазначене, вважаю необхідним накласти на ОСОБА_5 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути 384 грн. 20 коп. судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, ч. 1 ст. 155-1, ст.ст. 276, 279, 283-285 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, на підставі ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, у виді штрафу на користь держави у розмірі 85 грн. 00 коп. (отримувач коштів УДКСУ у Вовчанському районі, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37345943, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31411542020157).
Стягнути з ОСОБА_1 384 грн. 20 коп. судового збору на користь Держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.
Суддя -