Постанова № 84018789, 04.09.2019, Устинівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
04.09.2019
Номер справи
403/404/19
Номер документу
84018789
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 403/404/19

Провадження № 3/403/112/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2019 р. Суддя Устинівського районного суду Кіровоградської області Годованець І.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка провадження за об`єднаними матеріалами справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Устинівського відділення поліції Долинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , народився: 03 березня 1986 року, (в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено: місце народження, національність, громадянство, освіта, сімейний стан, судимість), жителя за адресою: АДРЕСА_1 , протокол про адміністративне правопорушення, серія БД за №032785 від 31 липня 2019 р., протокол про адміністративне правопорушення, серія БД за №032786 від 31 липня 2019 р., реєстраційний номер: НОМЕР_1

за ч.1 ст.130, ст.124 КпАП України,- В С Т А Н О В И В :

31 липня 2019 року біля 09.20 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 , у стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "Volkswagen Passat", державний номерний знак НОМЕР_2 , що підтверджується висновком спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" про стан алкогольного сп`яніння від 31 липня 2019 року. Згідно висновку спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" від 31 липня 2019 року ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом перебував в стані алкогольного сп`яніння, показник якого після проведення тесту становить 1.78 проміле алкоголю в крові. Під час керування транспортним засобом водієм ОСОБА_1 порушено п.2.9 "а" ПДР України, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, внаслідок чого ОСОБА_1 вчинив керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння. 31 липня 2019 року біля 09.20 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 , у стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "Volkswagen Passat", державний номерний знак НОМЕР_2 , що підтверджується висновком спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" про стан алкогольного сп`яніння від 31 липня 2019 року, не дотримався безпечного бокового інтервалу, здійснив виїзд на зустрічну смугу руху та здійснив наїзд у передню частину автомобіля "Volkswagen Tiguan", державний номерний знак НОМЕР_3 , власник ОСОБА_2 , місце стоянки якого здійснено у правому краю проїзної частини дороги руху цього автомобіля, внаслідок чого транспортним засобам "Volkswagen Passat" та "Volkswagen Tiguan" причинено механічні пошкодження та завдано ОСОБА_2 матеріальні збитки, чим ОСОБА_1 порушив положення п.13.1 ПДР України і вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

21 серпня 2019 року у судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з’явився. Рекомендовану поштову кореспонденцію з судовою повісткою про виклик до суду ОСОБА_1 направлено за зазначеною у протоколах про адміністративні правопорушення адресою: АДРЕСА_1 . Поштову кореспонденцію повернуто суду із зазначенням, що ОСОБА_1 за цією адресою: тимчасово не проживає. 21 серпня 2019 року ОСОБА_1 подано до суду заяву про відкладення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, так як перебуває у відрядженні і документи про відрядження будуть надані суду після закінчення відрядження або у наступному судовому засіданні. 28 серпня 2019 року директору ТОВ "Агрокомпллекс" ОСОБА_3 було вручено письмове повідомлення про забезпечення прибуття працівника підприємства ОСОБА_1 до суду на 08.30 годин 04 вересня 2019 року для проведення судового розгляду справи.

Відповідно до ч.2 ст.11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", інформація про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову, дату надходження позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги, заяви про перегляд судового рішення, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого є відкритою та має бути невідкладно оприлюдненою на офіційному веб-порталі судової влади України, крім випадків, установлених законом. Оголошення про виклик ОСОБА_1 до суду на 08.30 годин 04 вересня 2019 року для проведення судового розгляду справи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.130 та ст.124 КпАП України опубліковано на офіційній сторінці веб-порталу Устинівського районного суду Кіровоградської області.

ОСОБА_1 до 04 вересня 2019 рокудо суду не подано ніяких документів про його перебування 21 серпня 2019 року у відрядженні або інших документів, що підтверджують поважну причину неприбуття у судове засідання.

04 вересня 2019 року у судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з’явився, про день та час судового засідання повідомлений належним чином (рекомендоване поштове повідомлення: дата отриманння 29 серпня 2019 року), подав наступну письмову заяву, що перебуває у відрядженні та через технічну несправність вантажного транспортного засобу на автодорозі повторно не може прибути до суду для участі у судовому розгляді справи. У нього є домовленність з адвокатом про його участь у судовому розгляді справи про адміністративне правопорушення. Просить відкласти судовий розгляд справи на іншу дату. ОСОБА_1 до цієї заяви не додано ніяких документів, що підтверджують технічну несправність автомобіля або укладення ним договору з адвокатом про участь адвоката у судовому розгляді справи про адміністративне правопорушення. Адвокатом не подано до суду документів на право участі у справі про адміністративне правопорушення та заяви про відкладення судового розгляду справи на іншу дату.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу (ч.ч.1,2 ст.268 КпАП України).

По справі про адміністративне правопорушення є письмові докази про належне повідомлення правопорушника ОСОБА_1 а про день та час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення. ОСОБА_1 не подано суду документів, що підтверджують поважну причину неприбуття у судове засідання 21 серпня 2019 року та 04 вересня 2019 року. Неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду відсутня інформація про належне повідомлення цих осіб (ч 6 ст.294 КпАП України). У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03 квітня 2008 року в справі «Пономарьов проти України» зазначено, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження. Таким чином, суд визнає дії (бездіяльність) ОСОБА_1 а щодо неприбуття до суду для проведення судового розгляду справи, як зловживанням правом та вважає, що його поведінка є такою, що направлена на затягування розгляду справи. Відповідно до ч.6 ст.294 КпАП України, неявка правопорушника та його захисника в судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Таким чином, неявка в судове засідання у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 а не перешкоджає розгляду справи і суд вважає за необхідне розглянути справу про адміністративне правопорушення за наявними в ній матеріалами та письмовими доказами. У судове засідання потерпілий ОСОБА_2 не з`явився, про день та час судового розгляду справи повідомлений, заяви про відкладення судового засідання чи про проведення розгляду справи у його відсутність не подано. Матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України та ст.124 КпАП України, відповідно до ст.36 КпАП України, підлягають об`єднанню в одне провадження та одночасному судовому розгляду в одному провадженні. Статтею 124 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Згідно з п.26 постанови Пленуму Верховного Суду «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23 грудня 2005 року за №14, суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин. При цьому пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна має бути наслідком порушення Правил дорожнього руху.

Отже, відповідно до ст.124 КпАП України умовою настання адміністративної відповідальності є пошкодження транспортних засобів, тобто порушення має бути настільки суттєвим, щоб наслідком його стало пошкодження як мінімум двох автомобілів.

Пунктом 13.1 ПДР України передбачено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Згідно схеми місця дорожньо-транспортної пригоди від 31 липня 2019 року встановлено, що 31 липня 2019 року біля 09.20 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 , у стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "Volkswagen Passat", державний номерний знак НОМЕР_2 , що підтверджується висновком спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" про стан алкогольного сп`яніння чи іншого сп`яніння від 31 липня 2019 року, не дотримався безпечного бокового інтервалу, здійснив виїзд на зустрічну смугу руху та здійснив наїзд на передню частину автомобіля "Volkswagen Tiguan", державний номерний знак НОМЕР_3 , власник ОСОБА_2 , місце стоянки якого здійснено у правому краю проїзної частини дороги, внаслідок чого транспортним засобам "Volkswagen Passat" та "Volkswagen Tiguan" причинено механічні пошкодження та завдано ОСОБА_2 матеріальні збитки, чим ОСОБА_1 порушив положення п.13.1 ПДР України і вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.

Таким чином, за порушення правил дорожнього руху водій транспортного засобу притягується до адміністративної відповідальності за ст.124 КпАП України (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна). Частиною 1 ст.130 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 2.9 "а" ПДР України встановлено, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Частинами 3,4,5 ст.266 КПК України передбачено, що у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним. Пунктами 1,7 розділу «Загальні положення», п.п.2,3,6,7,10,11 розділу «Проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським і оформлення його результатів», п.п.3,15,16,17 розділу «Проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я і оформлення його результатів» Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року за №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 передбачено, що ця Інструкція визначає процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я). Огляд на стан алкогольного сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Результати огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (додаток 2) (далі – акт огляду). У випадку установлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається у поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення у разі встановлення стану сп`яніння. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. Оформлення матеріалів огляду на стан сп`яніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством. Вина правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КпАП України підтверджується письмовими поясненнями: правопорушника ОСОБА_1 та потерпілого ОСОБА_4 про обставини, при яких: 31 липня 2019 року біля 09.20 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_1 , у стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "Volkswagen Passat", державний номерний знак НОМЕР_2 , що підтверджується висновком спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" про стан алкогольного сп`яніння від 31 липня 2019 року. Згідно висновку спеціального технічного засобу результатів медичного огляду "Драгер" від 31 липня 2019 року ОСОБА_1 під час керування транспортним засобом перебував в стані алкогольного сп`яніння, показник якого після проведення тесту становить 1.78 проміле алкоголю в крові. Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду встановлено вчинення ОСОБА_1 : порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, тобтоадміністративного правопорушення за ст.124 КпАП України; керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння, тобтоадміністративного правопорушення за ч.1 ст.130 КпАП України. По справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо. Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Враховуючи характер та обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне, йому, як водієві, який керував транспортним засобом, у стані алкогольного сп`яніння, призначити за ст.124 КпАП України адміністративне стягнення у вигляді штрафу, за ч.1 ст.130 КпАП України адміністративне стягнення у вигляді штрафу, з позбавленням права керування транспортними засобами. Статтею 36 КпАП України передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст.124,130,221 КпАП України, ст.40-1 Закону України «Про судовий збір» суд,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним і призначити адміністративне стягнення по ст.124 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 340.00 грн., по ч.1 ст.130 КпАП України у вигляді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 10200.00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, із застосуванням ст.36 КпАП України, остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить в сумі 10200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37918230, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО): 899998, рахунок: 31117149011001 (Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху), код класифікації доходів бюджету: 21081300), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Строк пред`явлення до виконання 3 місяці.

Суддя Устинівського

районного суду І. А. Годованець