
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/63737/18-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.08.2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., за участі секретаря Ахромєєвої А.В., прокурора Сотченка М.Н., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 депутата України,
- за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
При вивченні, отриманих Печерським районним судом м. Києва матеріалів, про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, з приєднаними до протоколу матеріалами, встановлено, що протокол та додані до нього документи не відповідають вимогам закону.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , перебуваючи у статусі народного депутата України, тобто особи, уповноваженої на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 31.07.2017 вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: реалізовуючи повноваження народного депутата України, за наявності приватного інтересу звернувся до ОСОБА_2 , директора Національного антикорупційного бюро України, з депутатським зверненням від 31.01.2017 №31-01-1/2017 у власних інтересах, чим порушив встановлені пунктом 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-7 КУпАП.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що протокол складено у відповідності до чинного законодавства.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до ст.255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи Національного агентства з питань запобігання корупції.
Постановою судді від 14.01.2019 справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-7 КУпАП повернуто до Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, для належного оформлення.
Підставою для повернення справи було те, що НАЗК не додано до протоколу пояснень ОСОБА_1 з приводу складеного протоколу, а також доказів направлення запрошень для складання протоколу.
Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.
Як вбачається з повторно направлених НАЗК матеріалів справи зазначені у постанові суду не усунуті. Натомість, у супровідному листі висловлена незгода з судовим рішенням.
Відповідно до ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Між тим, як вбачається з протоколу та доданих до нього матеріалів справи у ОСОБА_1 не було можливості реалізувати своє законне право, оскільки зі змістом протоколу його не було ознайомлено, права не було роз`яснено, не надано можливість надати пояснення. Вказана обставина підтверджується відсутністю підписів ОСОБА_1 у відповідних графах, а також відсутністю будь-якого підтвердження отримання ОСОБА_1 копії протоколу та доданих до нього матеріалів.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні належні докази направлення запрошень ОСОБА_1 до НАЗК, а також доказів уникнення ним явки до НАЗК для складання про протоколу про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши факт неможливості розгляду адміністративного матеріалу без належного його оформлення, приходжу до висновку, що протокол, складений відносно ОСОБА_1 , не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому зазначений матеріал не може бути розглянутий судом з урахуванням того, що можливість отримання зазначених фактичних даних не втрачена, підлягає поверненню до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.245, 251, 255, 256, 276, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-7 КУпАП повернути до Національного агентства з питань запобігання корупції, - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Білоцерківець